string(15) ""
» Blog » OSF: myśl globalnie, działaj lokalnie
12-03-2012 11:42

OSF: myśl globalnie, działaj lokalnie

W działach: fantastyka, zaproszenia, prywata | Odsłony: 3

OSF: myśl globalnie, działaj lokalnie
Dziś coś z zupełnie innej beczki, a mianowicie parę słów na temat ubiegło sobotnich Opolskich Spotkań Fantastycznych. Nie, nie będzie tradycyjnych pozdróffek, ani narzekań na program. Będzie o idei tego typu imprez.

Przede wszystkim szacun dla osób z Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix, który zorganizował całą imprezę, zapraszając różne ekipy i ludzi luźnych z Opola i nie tylko. Bez wielkiej spinki i pseudoprofesjonalnych formalności. Były więc m.in. retrogralnie Retrogralni, wysiepane makiety warhammerów Mrocznego Raju, planszówki Planszówkowego Opola, lokalne kramiki z grami i książkami, a opolski autor promował swoją trylogię o toczącej się m.in. na Opolszczyźnie wojnie z zombie...

Impreza otwarta. Żadnej bramki (chociaż o ochronie oczywiście pomyślano), żadnych opłat za wjazd. Co bardziej niepewnych, gdzie właściwie trafili, organizatorzy oprowadzali po cały całym obiekcie. Jak np. panią, która nie była pewna czy może przyprowadzić tu swoje dzieciaki.

Przyjazna miejscówka w domu kultury, przyjazna atmosfera, gdzie nie było problemem pozostawienie kramiku w przerwie na fajkę, albo córy przy malowaniu figurek. Nie zabrakło nawet ciasta w samoobsługowym "bufecie".

Bardziej festyn niż konwent. Dni otwarte dla wszystkich chętnych, bez sekciarstwa z jednej, ani kreowania się na niewiadomo kogo z drugiej strony. Lokalna impreza zorganizowana siłami ludzi, którym się chciało. Za młodu mocno wierzyłem w hasło "myśl globalnie, działaj lokalnie". OSF pokazały, że nadal ma ono sens.

Przedwczorajsza impreza była drugą z tego cyklu, jak wynikało z rozmów, bardziej udaną niż pierwsza. I znów, fajnie, że przebieg tej pierwszej nie zniechęcił organizatorów, że najprawdopodobniej za jakiś czas odbędzie się kolejna, pewnie jeszcze bardziej udana.

Na którą z chęcią się chociaż wybiorę, a jeśli gwiazdy będą w porządku, spróbuję dołożyć swoją cegiełkę.

Komentarze


Ezechiel
   
Ocena:
0
Strasznie lubię takie drobne imprezy, fajnie, że fantastyka dociera również do nieco mniejszych miast.
12-03-2012 14:09
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nieco mniejszych?
12-03-2012 18:14
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fajna erpegówka z opola wyśle fotki zrobione za kramikiem za doładowanie
12-03-2012 19:56
g0trrI
   
Ocena:
0
Niech ktoś tę tyldę skasuje. Bardzo fajna inicjatywa, fajnie, że w małych miastach coś takiego się odbywa.(bo 125k to jest małe miasto)
14-03-2012 12:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.