» Blog » Game Chef 2013 wystartował
18-05-2013 12:09

Game Chef 2013 wystartował

W działach: gamedesign, Game Chef | Odsłony: 1

Game Chef 2013 wystartował
Dziś coś z zupełnie innej beczki, albowiem chciałem poinformować wszystkich niepoinformowanych łonabi gamedesignerów, że wczoraj ruszył prestiżowy doroczny konkurs Game Chef.

Przez lata było to wyzwanie dla autorów, a zarazem przyczynek do powstania wielu ciekawych projektów, w tym pierwszych draftów uznanych potem gier, w kategorii dziwnych, nietypowych, oryginalnych, odważnych, gier względnie narracyjnych.

Sporo na temat ostatniej edycji, wraz z polską wersją zwycięskiego draftu udostępnioną przeze mnie i autora w gramach DDGF znajdziecie na grynarracyjne.pl.

Tak BTW, czy wiesz już co przygotujesz na Dzień Darmowych Gier Fabularnych w tym roku?

Obecna edycja GC idzie jeszcze dalej i mowa w niej wprost o grach analogowych. Z całym szacunkiem dla Pana Borejki i rad językowych, można rozumieć to jako spojrzenie jeszcze bardziej z góry na tworzenie gier, likwidacja kolejnych podziałów, ograniczeń. Gra analogowa to gra nieelektroniczna - tyle. Wszystko co uznasz za grę, co nie potrzebuje żadnego specjalnego oprogramowania - jest grą analogową, dla któłrej znajdzie się miejsce w Game Chefie.

Do tego, po wprowadzonej rok temu edycji włoskojęzycznej edycja obecna odbywa się aż w czterech - oprócz angielskiego - językach. Niestety, nie po polsku (jeszcze?).

Ograniczeń jest parę, m.in. objętość do 4k słów i termin 9 dni. Do tego gra powinna nawiązywać do tematu przewodniego, oraz wybranych "składników". I tu kolejna niespodzianka tej edycji, bowiem wszystkie one zostały podane w formie wieloznacznych w interpretacji ikonek - ta określająca temat przewodni ilustruje ten post.
2
Notka polecana przez: Ifryt, Kuzz
Poleć innym tę notkę

Komentarze


~Zegarek-prezent dla Redakcji

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Fajnie byłoby gdyby szli wzorem Nibykonkursu i wylosowali słowa klucze np. po penżabsku. Tak aby wżdy narody znały co indianie miały.
18-05-2013 12:44
Sethariel
   
Ocena:
0
Tak BTW, czy wiesz już co przygotujesz na Dzień Darmowych Gier Fabularnych w tym roku?

Nic. Przygotowuję już coś na Earthdawn Appreciation Day (14 czerwca) :)
18-05-2013 14:42
sil
   
Ocena:
+1
Drogo tyldy na polterblogach nie obrazamy uzytkownikow. To ostatnie ostrzezenie.
18-05-2013 17:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.