Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 185.
Warsztaty gier wideo

Warsztaty gier wideo

30-09-2011 13:57 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
W dniach 6 i 7 października 2011 w godzinach 9.00–15.00 w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie w ramach World Cyber Games – Samsung Euro Championship 2011, odbędą się warsztaty poświęcone grom wideo. » więcej
Dizajnerska burza mózgów

Dizajnerska burza mózgów

28-09-2011 23:21 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
Jeżeli ktoś z Was żyje branżą gier i aż kipi pomysłami to może wyżyć się twórczo podczas dizajnerskiej burzy mózgów. Jest to inicjatywa Artura "Samura" Roszczyka, spotkania będą odbywać się cyklicznie, biorą w nich udział zarówno ludzie z branży game devu, jak i pasjonaci gier.

Podczas meetingu powstają bardzo ciekawe prototypy gier, które może doczekają się POF-a i przekucia w bity. Serdecznie zapraszam!
Gothic Multiplayer

Gothic Multiplayer

29-08-2011 14:05 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Gothic Multiplayer to modyfikacja do gry Gothic 2: Noc Kruka umożliwiająca grę w trybie wieloosobowym. Nowa wersja różni się od tej ze stycznia poprawionym silnikiem sieciowym czy chociażby szerszą dokumentacją. Zarówno dodatek jak i instrukcję znajdziecie tutaj.
Serious Sam HD: The Second Encounter MOD

Serious Sam HD: The Second Encounter MOD

21-07-2011 13:39 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Serious HD to modyfikacja do gry Serious Sam: The Second Encounter HD, która uczyni rozgrywkę jeszcze bardziej szaloną. Zmieniona została broń i umiejętności niektórych potworów, przez co gra staje się większym wyzwaniem.

Dodatek ściągniecie stąd.
Fallout: New Vegas – Sun Valley

Fallout: New Vegas – Sun Valley

20-07-2011 13:20 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Sun Valley to modyfikacja do gry Fallout: New Vegas stworzona z myślą o wykreowaniu zupełnie nowego świata i fabuły. W tej chwili dostępna jest tylko wersja beta, ale już można sporo w niej zobaczyć. Sun Valley to przede wszystkim nowa historia i lokacje, które możemy zwiedzić. Przygoda zacznie się w Goodsprings gdzie ranny żołnierz NCR poprosi nas o pomoc.

Instrukcja instalacji znajduje się tutaj, moda podzielonego na trzy części znajdziecie tutaj.
Amnesia: The Dark Descent – Isle

Amnesia: The Dark Descent – Isle

20-07-2011 12:42 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Isle to modyfikacja do gry Amnesia: The Dark Descent dodająca wątek fabularny. Gracz obudzi się w celi na wyspie Morgentod, gdzie będzie musiał... to musicie sprawdzić sami! Dodatek ściągniecie stąd.
Call of Duty 4: Galactic Warfare

Call of Duty 4: Galactic Warfare

19-07-2011 15:14 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 2
Star Wars: Galactic Warfare to całkowita konwersja gry Call of Duty 4: Modern Warfare przenosząca nas w realia Gwiezdnych Wojen. Warstwa graficzna dodatku stoi na wysokim poziomie, przeniesiono wiele postaci i broni, a na każdym kroku czuć klimat znany ze Star Wars.

Zapraszam do obejrzenia trailera Star Wars: Galactic Warfare. Modyfikację ściągniecie stąd. » więcej
Mount & Blade: Europe 1200 [beta 4]

Mount & Blade: Europe 1200 [beta 4]

19-07-2011 11:53 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
Europe 1200 to nadal powstający dodatek do gry Mount & Blade: Warband. Doczekaliśmy się już czwartej bety modyfikacji, która oferuje nowe, poprawne historycznie frakcje, większą mapę, nowy system wojny czy podróże morskie. » więcej
Wiedźmin: I klątwa, i miłość, i zdrada

Wiedźmin: I klątwa, i miłość, i zdrada

15-03-2011 18:37 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
Większość z nas już ostrzy sobie ząbki (i upgrade'uje blaszaki) na sequel Wiedźmina. Tymczasem pierwsza część wirtualnej adaptacji książek ASa wciąż ma się całkiem dobrze. Najlepszym dowodem na to są pojawiające się modyfikacje.

I klątwa, i miłość, i zdrada to trwająca kilkanaście godzin przygoda autorstwa tandemu Muzykanci&Square Crusaders. » więcej
Split/Second - recenzja

Split/Second - recenzja

15-12-2010 14:42 | Michał 'shergar' Tronina
"Amerykańskie filmy sensacyjne przepełnione są szalonymi pościgami po ulicach miast. Wyścig prowadzą także producenci gier, tworząc coraz to dziwniejsze samochodówki, starając się zwrócić tym uwagę graczy. Jako wiecznie niezadowoleni konsumenci sprawiamy, że twórcy mają nie lada wyzwanie. Black Rock Studios pod okiem Disney Studio Interactive wpadło na pomysł stworzenia zręcznościowych wyścigów z widowiskowymi destrukcjami tras. Pomysł ambitny i raczej nie przypominam sobie, by którakolwiek produkcja tego typu oferowała coś takiego. "

Zapraszamy do lektury recenzji gry Split/Second autorstwa Mirosława 'angel21' Poręby. » więcej
Baldur's Gate I - początek legendy

Baldur's Gate I - początek legendy

10-12-2010 12:07 | Michał 'shergar' Tronina
Baldur's Gate I to legenda, której raczej nikomu nie musimy przedstawiać. Mimo wszystko, postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment i z perspektywy czasu ocenić jednego z pionierów gatunku cRPG.

Zapraszam do przeczytania recenzji autorstwa Katarzyny 'Zireael' Mosz. » więcej
Darksiders - recenzja

Darksiders - recenzja

01-12-2010 22:14 | Michał 'shergar' Tronina
"Jeżeli miałbym wymienić gatunek, który pasuje do pecetowego środowiska jak pięść do oka, z pewnością byłby to, tzw. hack & slash, czyli jak sama nazwa wskazuje rozgrywka nastawiona głównie na bezmyślne siekanie przeciwników."

Zapraszam do przeczytania recenzji gry Darksiders. Autorem tekstu jest Bartosz 'Chili' Rakowski. » więcej
30 Wiedźminów - już wkrótce!

30 Wiedźminów - już wkrótce!

18-11-2010 11:10 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Już niedługo Polska może stać się potentatem gier komputerowych. A przynajmniej tak szumnie zapowiadają przedstawiciele uczelni, na których powstaną nowe kierunki, związane z branżą elektronicznej rozrywki. Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny i Akademia Sztuk Pięknych będą kształcić rocznie do dwustu programistów, managerów, grafików, designerów, a także marketingowców. Nabór rozpocznie się w 2011 roku, studenci odbędą praktyki w Nicolas Games i CD Projekt.
Polski akcent w Alienware

Polski akcent w Alienware

16-11-2010 13:33 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 3
W końcu rozstrzygnięto konkurs Alienware na dioramę StarCraft II. Wśród zwycięskich prac znalazł się polak - Piotr Suchodolski, znany na forum max3d.pl pod nickiem Leru. Serdecznie gratulujemy wszystkich uczestnikom konkursu.
Beyond Black Mesa - zwiastun filmu

Beyond Black Mesa - zwiastun filmu

08-11-2010 11:44 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
Beyond Black Mesa to produkcja filmowa zrealizowana w realiach Half Life. Do tej pory projekt pochłonął 1200 USD, a zespół produkcyjny liczy zaledwie 7 osób. Zapraszamy do obejrzenia nowego zwiastuna, który znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Warsztaty animacji z Bagińskim i Platige Image

Warsztaty animacji z Bagińskim i Platige Image

26-10-2010 12:24 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 4
Każdy, kto chciałby się dowiedzieć, jak animują mistrzowie, może zapisać się na otwarte warsztaty grafiki komputerowej organizowane przez Warszawską Szkołę Reklamy.

"Warsztaty Animacji z Tomaszem Bagińskim i Platige Image" odbywać się będą w kolejne piątki od 5 listopada do 3 grudnia br., w godzinach 10.00 – 18.30. Zgłoszenia trzeba przesłać do 29 października 2010 roku. Terminarz w rozszerzeniu wieści. » więcej
Call of Atlantis - recenzja

Call of Atlantis - recenzja

23-10-2010 18:49 | Michał 'shergar' Tronina
"Gry logiczne nie cieszą się obecnie wielkim uznaniem, być może dlatego, że jest ich od zatrzęsienia na różnych serwisach z grami Flash. Mimo to, na półkach sklepów pojawiają się czasami rozbudowane wersje takich tytułów i część z nich jest naprawdę udana. Do tego grona można zaliczyć Call of Atlantis, który pojawił się w zeszłym roku na polskim rynku."

Zapraszamy do przeczytania recenzji autorstwa Artura 'Vermina' Tojzy. » więcej
Wiedźmin 2 ma się dobrze

Wiedźmin 2 ma się dobrze

22-10-2010 11:43 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
W świetle ostatnich "rewelacji" dotyczących CDP Investment miłą odmianą są dobre wieści dotyczące produkcji Wiedźmina 2. Jak wynika z wywiadu udzielonego przez Tomasza Gopa (producenta) deweloping gry ma się dobrze i na pewno zostaną dotrzymane terminy wydawnicze, czyli marzec 2011. Dodatkowo Gop potwierdził, że wersja alpha została ukończona na początku października. Pozostaje nam tylko życzyć CDP RED bezproblemowego szlifowania gry.
TOR: jaka jest prawda?

TOR: jaka jest prawda?

14-10-2010 12:53 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Staramy się nie wrzucać wieści bazujących na zasłyszanych w branżowej sieci plotkach. Ale... no właśnie, zawsze jest jakieś "ale". Na blogu osoby, która przedstawia się jako "wsza EA", możemy przeczytać kilka niepokojących faktów. Postaramy się streścić je w punktach, a dalsze rozważania znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
CDP gra va banque?

CDP gra va banque?

12-10-2010 20:13 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 1
Sporo ostatnio pisaliśmy o zawirowaniach wokół CDP Investment, a największym zaskoczeniem dla wszystkich okazała się informacja o odejściu założycieli CDP: Michała Kicińskiego i Marcina Iwińskiego. Tym razem trochę więcej o powodach takiej decyzji zdradził Michał Kiciński w rozmowie z redaktorem TVNCNBC.

Mimo, że informacje są dość skąpe, to można z nich wywnioskować, że sytuacja w spółce będzie się zaogniać. O wydanie Wiedźmina 2 raczej nie powinniśmy się obawiać, jednak kondycja finansowa spółki, a także jej stabilność i zaufanie akcjonariuszy, to już zupełnie inna historia.