» Blog » Staszek na zjAvie (15–16 II, Warszawa)
11-02-2014 02:09

Staszek na zjAvie (15–16 II, Warszawa)

W działach: Gry, Konwenty, RPG | Odsłony: 219

Staszek na zjAvie (15–16 II, Warszawa)

Już w najbliższy weekend w Warszawie zjAva – piąta edycja coraz większego konwentu poświęconego grom, szczególnie grom fabularnym. I ja tam będę, a w związku z tym zapraszam na swoje punkty programu:

RPG dla aktywnych (sobota, 10–12)

W ostatnim roku poprowadziłem dwie kampanie, które sprawdzały wiele pomysłów mających sprzyjać aktywności grających: odpowiednią koncepcję postaci, wspólne tworzenie świata, wątki osobiste, wybory, sny, retrospekcje, krótkie opowieści podczas sesji, przejmowanie narracji w wybranych scenach i tak dalej. Podczas prelekcji przedstawię mocne i słabe strony tego rodzaju rozwiązań. Postaram się pokazać, jak można dzięki nim tworzyć ciekawe postacie i rozgrywać pamiętne sesje, a wszystko to bez nadmiernego wysiłku ze strony prowadzącego. Przetestujemy również rzecz w praktyce, tworząc od zera szkic kampanii. Na prelekcję zapraszam zarówno graczy (graczki), jak też mistrzów i mistrzynie gry.

Bohaterowie niezależni (niedziela, 15–16)

Prelekcja o tworzeniu i odgrywaniu postaci niezależnych. Porozmawiamy o ich roli w fabule, relacjach z bohater(k)ami graczy, znaczeniu pierwszej sceny, różnych technikach charakteryzacji (nawyki, stroje, miejsca, rekwizyty…). Jeżeli zaś wystarczy czasu, to pod koniec prelekcji wspólnie stworzymy przykładowego BN-a, wykorzystując opisane metody. Wiele z pomysłów można będzie zastosować w kreowaniu postaci graczy, dlatego zapraszam nie tylko MG!

Poprowadzę także sesję w ramach konkursu GRAMY! Express. Ma to być sesja fantasy, w której postacie graczy będą pielgrzymami badającymi splugawioną świątynię. Można spodziewać się niepokojących scenerii, walki z własnymi słabościami i kuszenia przez demony, ale też widowiskowych starć ze złem. Sesja będzie oparta na prostej i szybkiej mechanice nawiązującej do systemu FATE. Miejsca są losowane, więc nie ma gwarancji, że trafi się na zabawę akurat do upatrzonej osoby, ale zachęcam do udziału w konkursie – to po prostu dobra inicjatywa.

Oprócz tego prawie na pewno będzie mnie można znaleźć na prelekcjach, których nazwy w swojej wersji programu zaznaczyłem na żółto.

Do zobaczenia!

Komentarze


WekT
   
Ocena:
+1

no to może uda mi się u Ciebie zagrać :P

11-02-2014 09:18
Kamulec
   
Ocena:
+1

Powinni zakazać konwentów, potem ludzie na sesje czasu nie mają.

11-02-2014 12:39
Scobin
   
Ocena:
0

A co z sesjami na konwentach? ;-)

11-02-2014 13:20
Kamulec
   
Ocena:
0

Konwenty są dobre do maks 5 uczestników i jeśli nie zaczynają się przed południem.

11-02-2014 15:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.