» Blog » O fandomie po angielsku
14-09-2014 01:34

O fandomie po angielsku

W działach: Fani, Kultura popularna, Nauka | Odsłony: 445

O fandomie po angielsku

Krótkie ogłoszenie: zainspirowany Worldconem, zacząłem pisać o polskim fandomie po angielsku. Na razie zamieściłem dwie notki:

  1. O tłumaczeniach rodzimej fantastyki na język Szekspira (jeżeli znacie przekłady, których nie wymieniłem, będę wdzięczny za ich wskazanie w komentarzach).
  2. O najważniejszych polskich konwentach.

Na zalinkowanym blogu stopniowo będą pojawiały się nowe wpisy w języku angielskim. Mam nadzieję, że z czasem powstanie zasób informacji, z którego będą mogli korzystać obcokrajowcy zainteresowani naszym fandomem (na Worldconie rozmawiałem z paroma takimi osobami, więc wiem, że istnieją). Zapraszam do czytania i linkowania.

Przy okazji zachęcam również do odwiedzania fanpage'a, na którym będę zamieszczał krótsze informacje o fandomowych wydarzeniach, a także inne notki zgodne z moimi zainteresowaniami.

Zdjęcie przedstawia Roberta M. Wegnera (podwójnego laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla na Polconie 2013) z córkami. Fotografia pochodzi z archiwum organizatorów zeszłorocznego Polconu.

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+2

Masz jakąś koncepcję zadbania o to, by anglojęzyczni czytelnicy dotarli na Twojego bloga?

14-09-2014 01:58
Scobin
   
Ocena:
0

Na razie napisałem do kilkunastu osób spotkanych na Worldconie, zamieściłem też ogłoszenie w facebookowej grupie badaczy z kręgu fan studies. Dotychczasowa skala sukcesu nie oszałamia, ale myślę, że im więcej będzie anglojęzycznych materiałów, tym łatwiej będzie przyciągnąć uwagę ludzi z anglosaskiego fandomu. Będę zatem rozsyłał jeszcze trochę wiadomości i zaproszeń, kiedy na blogu znajdą się już kolejne wpisy.

14-09-2014 02:14
K.D.
   
Ocena:
+1
Zalinkuje info o Twoich notkach na Irish Gamer Grapevine(jesli mozna oczywiscie!) choc to nie jest zaden moloch anglojezycznego fandomu. Powodzenia!
14-09-2014 17:45
Scobin
   
Ocena:
0

Oczywiście, dzięki!

14-09-2014 23:56
nimdil
   
Ocena:
+1

Pyrkon to - chyba można zaryzykować - polskie skrzyżowanie Gencon z Dragonconem, choć nie byłem na żadnym i bazuję to porównanie na krótkich relacjach które swego czaus przejrzałem.

16-09-2014 12:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.