Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 295.
Quentin: Potęga imion

Quentin: Potęga imion

13-06-2011 08:30 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 15
Na stronie konkursu Quentin pojawiła się kolejna notka Kapituły. Tym razem Magdalena Madej-Reputakowska zajęła się kwestią imion wykorzystywanych w scenariuszach.

Jednocześnie przypominamy, że scenariusze należy przysyłać do 19 czerwca.
Quentin: Style over substance!

Quentin: Style over substance!

20-05-2011 19:21 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 0
"Jeżeli ta notka sprawi, że zechcecie pracować nad językiem swoich przygód, to będzie to już połowa sukcesu. Trudniej mi będzie wskazać, jak błędów unikać, ale spróbuję przekazać kilka wskazówek. Skupię się głównie na kompozycji i logicznej poprawności scenariuszy."

Na stronie Quentina ukazała się kolejna notka kapituły. Tym razem Wojciech Doraczyński podzielił się swoimi uwagami na temat warstwy językowej scenariusza konkursowego.
Rebel Times #43

Rebel Times #43

27-04-2011 19:57 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 17
Ze strony Rebel.pl można już pobrać kwietniowy numer Rebel Times. W środku znajdują się między innymi recenzje Almanachu Superbohaterów, Evernight i WFRP: Signs of Faith. Planszówkowców mogą z kolei zainteresować recenzje Bitew Westeros, Merchants & Marauders czy Munchkina z Karaibów.
Quentin: Setting does matter

Quentin: Setting does matter

23-04-2011 13:44 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 1
Na stronie Quentina pojawiła się kolejna notka kapituły. Tym razem Maciej Reputakowski opisuje pięć powodów, dla których podczas tworzenia scenariusza warto jest wykorzystać jeden z gotowych settingów.
Almanach Nadzwyczajny – recenzja

Almanach Nadzwyczajny – recenzja

16-04-2011 20:15 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Poprzednie dodatki zawierały co prawda nowe reguły, organizacje czy atuty, jednak żądni zabawy z mechaniką fani mogli nadal czuć się głodni. Almanach Nadzwyczajny to danie przyszykowane specjalnie dla nich. Pytanie tylko: jak bardzo smaczny?"

Zapraszamy do lektury recenzji, której autorem jest Jan 'Wędrowycz' Jęcz. » więcej
Operacja Wotan i Przydatnik od Wolsungerii

Operacja Wotan i Przydatnik od Wolsungerii

14-04-2011 10:53 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 2
Strona Wolsungeria.pl, na której co tydzień ukazują się nowe materiały do Wolsunga, zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania są dodatki Operacja Wotan oraz Przydatnik. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy polubić profil Wolsungerii na facebooku i skomentować odpowiedni post.
InSpectres – recenzja

InSpectres – recenzja

10-04-2011 18:26 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Wszyscy wiedzą, że zjawiska nadnaturalne po prostu się zdarzają, są raczej źródłem irytacji, niż prawdziwego strachu. Właśnie tego typu problemy rozwiązują ekipy InSpectres – oczywiście za odpowiednią opłatą."

Zapraszamy do lektury recenzji najnowszego systemu wydanego przez Wydawnictwo Portal. » więcej
Wolsung po angielsku

Wolsung po angielsku

05-04-2011 09:20 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 15
Jak informuje Kuźnia Gier, system Wolsung: Magia Wieku Pary zostanie wydany po angielsku. Amerykańskim wydawcą gry będzie Studio 2 Publishing, dystrybutor produktów Pinnacle Entertainment Group czy Wydawnictwa Gramel.
Quentin: zacznij pisać!

Quentin: zacznij pisać!

04-04-2011 09:17 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 7
Termin nadsyłania prac na Quentina mija za nieco ponad dwa miesiące. Z tej okazji rusza cykl notek członków Kapituły Konkursu, które poruszać będą kwestie związane z pisaniem scenariuszy. Na początek zapraszamy do lektury tekstu Stanisława Krawczyka, zawierającego wskazówki dotyczące zmobilizowania się do pracy.
Nemezis: recenzja

Nemezis: recenzja

02-04-2011 18:49 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Oryginalności nie ma w tym za grosz, ale oryginalność w RPG potrafi bardziej przeszkadzać, niż pomagać. Jako amalgamat popkulturowych klisz uniwersum Nemezis sprawdzi się doskonale i dostarczy graczom świetnej zabawy."

Zapraszamy do lektury recenzji settingu Nemezis, której autorem jest Grzegorz 'Hastour' Stefanek. » więcej
Cthulhu Britannica: recenzja

Cthulhu Britannica: recenzja

24-03-2011 11:18 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Jedna z nowych pozycji to zbiór gotowych scenariuszy, których akcja rozgrywa się w różnych epokach w Wielkiej Brytanii. Cthulhu Britannica – bo o nim mowa, to kompletny zestaw opowieści dla Strażnika Tajemnic, który zawiera wszystko, co potrzebne do gry: mapki, handouty, a nawet pre-generowane postacie."

Zapraszamy do recenzji autorstwa Michała 'Anka' Azarewicza. » więcej
Relacja z Portalowego czatu

Relacja z Portalowego czatu

24-03-2011 11:04 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 0
Gan, autor bloga Bałagan, zamieścił na swoim polterowym blogu relację z czatu z Wydawnictwem Portal, który odbył się 23 marca. Jest ona świetnym źródłem oficjalnych i półoficjalnych informacji na temat planów wydawcy takich tytułów jak Neuroshima i Monastyr.
Quentin na Pyrkonie

Quentin na Pyrkonie

24-03-2011 09:02 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 0
Podczas rozpoczynającego się w piątek konwentu Pyrkon odbędą się dwie prelekcje związane z konkursem na najlepszy scenariusz do gier fabularnych Quentin. Będzie też można porozmawiać z niektórymi członkami kapituły i dowiedzieć się wszystkiego na temat konkursu. » więcej
Wydawcy RPG na Pyrkonie

Wydawcy RPG na Pyrkonie

24-03-2011 08:47 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 9
Na rozpoczynającym się w najbliższy piątek poznańskim konwencie Pyrkon odbędzie się wiele atrakcji, zorganizowanych przez polskich wydawców i autorów gier fabularnych. Więcej informacji znajdziesz w rozszerzeniu wieści.

» więcej
Zielone Lyonesse: fanowski dodatek do Wolsunga

Zielone Lyonesse: fanowski dodatek do Wolsunga

23-03-2011 03:44 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Lyonesse, stolica Alfheimu, wciąż się rozrasta. Pochłania kolejne spokojne wsie, które stają się elementami tętniącej życiem metropolii. Znikają kolorowe ogródki, leśne zagajniki i pola uprawne… Jednak pomimo tej agresywnej ekspansji wciąż zachowało się kilka spokojnych, skromnych i nieco wiejskich dzielnic."

Zapraszamy do zapoznania się z Zielonym Lyonesse, fanowskim dodatkiem do Wolsunga, którego autorem jest Jan 'Wędrowycz' Jęcz. Zawiera on opis dzielnicy, organizacji i antagonisty, a także krótką przygodę. » więcej
PortalRPG już dostępny!

PortalRPG już dostępny!

22-03-2011 21:22 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 2
Na stronie Wydawnictwa Portal znajdziecie już pierwszą audycję z cyklu PortalRPG. Ekipa odpowiada na na pytania Mistrzów Gry związane z prowadzeniem sesji.

Kolejne atrakcje trwającego portalowego Tygodnia Fanów to chat z Portalem (środa), całodniowy konkurs na Facebooku (czwartek) oraz premiera Gwiezdnego Pirata (piątek).
Nawiedzony dwór - Wolsungowy Szybkostrzał

Nawiedzony dwór - Wolsungowy Szybkostrzał

14-03-2011 09:00 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Zapraszamy do zapoznania się z krótką przygodą do Wolsunga, podczas której bohaterowie będą świadkami zwieńczenia trwającego dekady konfliktu dwóch szlacheckich rodów i wezmą udział w prawdziwym slawijskim weselisku.

Autorem Szybkostrzału jest Jan 'Wędrowycz' Jęcz.

» więcej
Quentin po raz trzynasty

Quentin po raz trzynasty

11-03-2011 19:01 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 14
Termin nadsyłania prac na XIII edycję konkursu na najlepszy scenariusz Quentin upływa 19 czerwca. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie na konwencie Avangarda 007 (21-24 lipca).

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod adresem www.quentin.rpg.pl.
Graj trikiem – recenzja

Graj trikiem – recenzja

11-03-2011 18:07 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"O ile wymyślanie przygód i relacje z graczami (czyli tematyka poruszana w Graj fabułą i Graj z głową) nie sprawiają mi większych problemów, o tyle stosowanie na sesjach muzyki, handoutów czy map nie wychodzi mi zbyt dobrze. Graj trikiem w założeniu ma pomóc w rozwiązywaniu takich problemów, a także stanowić bazę dla różnych błyskotliwych sztuczek. Czy tak jest w rzeczywistości?"

Dział RPG zaprasza do lektury recenzji, której autorem jest Jan 'Wędrowycz' Jęcz. » więcej
Soldackie manewry bojowe

Soldackie manewry bojowe

07-03-2011 22:53 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń | Komentarze: 13
"Ognista natura Soldatów przekłada się na styl ich walk: brutalnych i pełnych pasji. Formacja dzikiej sfory eksponuje zbiorową agresję grupy, walka w oddziale monolitu podkreśla niezwykłą karność wojowników, a oddziały czarnej husarii stały się sztandarową jednostką kawaleryjską Wolnych Rodzin."

Na stronie systemu Klanarchia znajdziecie minidodatek, zawierający informacje o soldackich praktykach bitewnych.