string(15) ""
» Blog » Podsumowanie #5
04-01-2011 02:43

Podsumowanie #5

W działach: rpg.polter.pl | Odsłony: 3

Podsumowanie #5
Szczęśliwego Nowego Roku! Mam nadzieję, że bawiliście się przynajmniej tak dobrze jak ja i o wiele lepiej podczas powrotu. Witam w piątym kwartalnym podsumowaniu działalności sekcji RPG serwisu poltergeist (tak, pierwsze, wtedy jeszcze miesięczne, poleciało mniej więcej rok temu!). Słowo wstępne i prywata redaktora prowadzącego? Wszyscy przeżyliście pewnie ten moment, gdy masa weekendowych planów totalnie przekracza dostępny czas: nauka do pięciu sprawdzianów, impreza, dwa wypady do kina i na dodatek dwa teksty do napisania, bracia do zaopiekowania i kurs z niemieckiego. Podstawmy teraz pod „weekend” słowa „semestr” (czy, jak się wydaje, „rok akademicki”) i otrzymacie uczciwy portret mojego obecnego stanu. To nie jest usprawiedliwienie, usprawiedliwiać będę się kiedyś przed szefem w pracy na etat, ot, jeżeli jesteście ciekawi, dlaczego niektóre rzeczy na rpg.polter nie kręcą się tak szybko, jak by mogły, to jednym z powodów będzie to, że przeładowałem sobie liczbę rzeczy do zrobienia (mój błąd) – a hobbystyczny polter nie zawsze znajduje się na szczycie listy. Czemu sobie nie wezmę dodatkowych ludzi do pomocy? To niestety łatwiej powiedzieć niż przeprowadzić, wsparcie przydałoby się szczególnie przy nieszczególnie porywającej i prestiżowej robocie typu odpisywanie na maile czy publikacja tekstów, ale i tak będzie to trzeba kiedyś przeprowadzić. Czas na dane! Scenariusze i materiały systemowe 28 (+12) Recenzje 16 (-1) Almanach, felietony i inne 7 (-13) Z czego jestem najbardziej zadowolony? Imponuje liczba opublikowanych scenariuszy i materiałów systemowych. Spora część z nich to publikacje pokonkursowe, często interesujące i pokazujące, że są jeszcze ludzie, którym się chce próbować. Co do ich jakości, to np. przygody z Szybkostrzelnego Konkursu przechodziły dodatkową redakcję, więc tym bardziej zapraszamy do czytania. Z czego jestem najbardziej niezadowolony? Chyba po raz pierwszy nie mam do zaprezentowania żadnego porządnego, almanachowego artykułu. Wymagają one większego nakładu pracy, rzadziej takie rzeczy piszą też debiutanci, niemniej coś powinno się pokazać. Będzie trzeba zmyć tą hańbę w kolejnym okresie :P Dobrze idą działy DnD i WFRP: konkursy, szmery, bajery. Jak widać, gorzej idzie z LARPami, mam nadzieję, że sytuacja się poprawi. Co do recenzji: mamy trochę do nadrobienia, również w kwestii polskich podręczników. Almanach nadzwyczajny doczeka się recenzji chyba jeszcze w tym tygodniu. To były niezłe trzy miesiące. Udało nam się sporo zrobić, choć mogłoby być lepiej. I na koniec garść najważniejszych wydarzeń z poltera, polskiego RPG i okolic:

Komentarze


Ninetongues
   
Ocena:
0
GNP!

Żartuję oczywiście. Fajny rok na Polteru. Pierwszy, w którym śledziłem wydarzenia naprawdę na bieżąco. Mnóstwo dobrej roboty i świetny finał w formie Światotworzenia.
04-01-2011 03:37
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Fajny fajny, choć oczywiście wydanie Światotworzenia i chodliwy konkurs to nie nasza zasługa :) Natomiast rzeczywiście, sporo interesujących rzeczy się dzieje w polskim fandomie ostatnimi czasy.
04-01-2011 09:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.