string(15) ""
» Blog » Nowy wspaniały (i klimatyczny) świat
13-03-2009 16:05

Nowy wspaniały (i klimatyczny) świat

W działach: Takie tam gadanie | Odsłony: 0

Poniższa notka nie ma charakteru jakiejkolwiek deklaracji, rzeczywistych zamiarów czy nawet życzeń. Po prostu, mam wrażenie, że kilka rzeczy na świecie powinno wyglądać… nieco inaczej, lepiej, fajniej i zdecydowanie bardziej klimatycznie. To jednakże tylko zabawa bez logicznej spójności czy realizmu :) Według mnie:
 • Wciąż powinny ukazywać się tanie, szemrane czasopisma pełne opowiadań – horrorów, fantastyki, czarnych kryminałów i innych miłych, krótkich, krwistych kawałków, które możesz przeczytać w kilkanaście minut.
 • Byłoby fajniej, gdyby wszyscy ludzie mieli jakieś twórcze talenty, a najlepiej przynajmniej po trochu. Nauka niezłej gry na instrumencie powinna być znacznie łatwiejsza, nikt nie powinien mieć też esencjonalnych problemów z ładnym rysowaniem. Należałoby stworzyć lepszą atmosferę twórczą: tak żeby po prostu cool było tworzenie, granie, rysowanie (fajnych rzeczy). W szkołach można by założyć prawdziwe twórcze kółka. Na lekcjach języka polskiego opowiadania powinno się pisać nie do połowy gimnazjum, ale do końca liceum.
 • W każdy weekend do kin powinien wchodzić przynajmniej jeden dobry film. Nie potrzeba ich aż tyle co teraz: zdecydowanej większości przecież nie da się oglądać. Kiedyś ludzie mogli rozmawiać o i chodzić na jeden film wiele razy i nie było to złe. Poza tym, przed seansami nie powinno się puszczać tylko zapowiedzi innych filmów. Popcorn, jeżeli w ogóle dozwolony (a może tylko na niektóre filmy), powinien kosztować 4-5 razy mniej.
 • Komputery nie powinny psuć się w inny sposób niż mechaniczny. Sytuacja w której system po prostu pada na zawsze jest zupełnie nie do zaakceptowania. Ewentualne problemy powinny mieć realne, fizyczne przyczyny, które można nastawić śrubokrętem.
 • Ceny starej elektroniki powinny spadać tak szybko, jak wzrastają możliwości nowej. Przykładowo, powinna być możliwość kupienia porządnych, wytrzymałych i prostych w obsłudze telefonów komórkowych bez aparatów, kamer i innych niedorozwiniętych bajerów, za to po niskiej cenie. Teraz taką lukę wypełniają choćby stare Nokie.
 • Rzeczy powinny wyglądać… lepiej. Mieć jakąś myśl przewodnią, konkret, tożsamość. Dotyczy to wszystkiego, od architektury, poprzez etykiety produktów spożywczych aż do stron internetowych.
 • Dupek, który notorycznie wyprowadza psa pod drzwiami mojego bloku (żeby tu był przynajmniej kawałek trawnika, ale nie, bestia wali prosto na chodnik) i jemu podobni powinni zgnić w więzieniu.
 • Filozofia powinna być w jakimkolwiek stopniu omawiana w szkole, choćby jako zajęcia raz w tygodniu przez rok czy dwa. Nie chodzi tu tylko o zagadnienia same w sobie, ale także wyrabianie dyscypliny myśli i kształcenie zdolności dyskusji, po prostu, aby umieć rozpoznawać bullshit.
 • Jeżeli człowiek śpi w nocy przez 7 godzin, powinien automatycznie przez resztę dnia czuć się wypoczęty i pełen energii. Nie ma nic gorszego, niż te senne okresy, kiedy człowiek nie robi nic konkretnego przez całe doby, trwając w przeciągającej się półdrzemce. Ludzki organizm mógłby być tak zaprojektowany, że nie da się usnąć przy czytaniu, co dla niektórych (tia) jest prawdziwą zmorą.
 • Doba powinna być 2-3 godziny dłuższa.
 • W zimie powinien padać śnieg, za to okres marzec – październik mógłby być słoneczny. Padać mogłoby w nocy albo rzadko, a jak już, to jak z cebra. Tygodnie zachmurzenia połączone z mżawką atakującą co kilka godzin to dowód na istnienie grzechu pierworodnego.
 • Radio po północy nie powinno zapełniać się powtórkami czy puszczanymi przez komputer hitami: klimatyczne, leniwe nocne audycje ze świetną muzyką to coś bardzo pożądanego.
 • W kawiarniach kelnerki powinny chodzić po sali z dzbankiem i dolewać kawy gościom, jak w amerykańskich filmach i komiksach. Kawiarnie mogłyby być otwarte do późnego wieczora, a puby do rana.
Jakieś inne propozycje?

Komentarze


    Mnie by wystarczyło gdyby ludzie
Ocena:
+2
mówili "latem" zamiast "w lecie" (to samo z zimą), "włączać" zamiast "włanczać", "wziąć" zamiast "wziąść", "wystarczy" zamiast "starczy" i odpowiednio stosowali "tą" i "tę".


P.S. I bardziej dbali o środowisko :)
25-03-2009 23:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.