string(15) ""
» Blog » Nowy wspaniały (i klimatyczny) świat
13-03-2009 16:05

Nowy wspaniały (i klimatyczny) świat

W działach: Takie tam gadanie | Odsłony: 0

Poniższa notka nie ma charakteru jakiejkolwiek deklaracji, rzeczywistych zamiarów czy nawet życzeń. Po prostu, mam wrażenie, że kilka rzeczy na świecie powinno wyglądać… nieco inaczej, lepiej, fajniej i zdecydowanie bardziej klimatycznie. To jednakże tylko zabawa bez logicznej spójności czy realizmu :) Według mnie:
 • Wciąż powinny ukazywać się tanie, szemrane czasopisma pełne opowiadań – horrorów, fantastyki, czarnych kryminałów i innych miłych, krótkich, krwistych kawałków, które możesz przeczytać w kilkanaście minut.
 • Byłoby fajniej, gdyby wszyscy ludzie mieli jakieś twórcze talenty, a najlepiej przynajmniej po trochu. Nauka niezłej gry na instrumencie powinna być znacznie łatwiejsza, nikt nie powinien mieć też esencjonalnych problemów z ładnym rysowaniem. Należałoby stworzyć lepszą atmosferę twórczą: tak żeby po prostu cool było tworzenie, granie, rysowanie (fajnych rzeczy). W szkołach można by założyć prawdziwe twórcze kółka. Na lekcjach języka polskiego opowiadania powinno się pisać nie do połowy gimnazjum, ale do końca liceum.
 • W każdy weekend do kin powinien wchodzić przynajmniej jeden dobry film. Nie potrzeba ich aż tyle co teraz: zdecydowanej większości przecież nie da się oglądać. Kiedyś ludzie mogli rozmawiać o i chodzić na jeden film wiele razy i nie było to złe. Poza tym, przed seansami nie powinno się puszczać tylko zapowiedzi innych filmów. Popcorn, jeżeli w ogóle dozwolony (a może tylko na niektóre filmy), powinien kosztować 4-5 razy mniej.
 • Komputery nie powinny psuć się w inny sposób niż mechaniczny. Sytuacja w której system po prostu pada na zawsze jest zupełnie nie do zaakceptowania. Ewentualne problemy powinny mieć realne, fizyczne przyczyny, które można nastawić śrubokrętem.
 • Ceny starej elektroniki powinny spadać tak szybko, jak wzrastają możliwości nowej. Przykładowo, powinna być możliwość kupienia porządnych, wytrzymałych i prostych w obsłudze telefonów komórkowych bez aparatów, kamer i innych niedorozwiniętych bajerów, za to po niskiej cenie. Teraz taką lukę wypełniają choćby stare Nokie.
 • Rzeczy powinny wyglądać… lepiej. Mieć jakąś myśl przewodnią, konkret, tożsamość. Dotyczy to wszystkiego, od architektury, poprzez etykiety produktów spożywczych aż do stron internetowych.
 • Dupek, który notorycznie wyprowadza psa pod drzwiami mojego bloku (żeby tu był przynajmniej kawałek trawnika, ale nie, bestia wali prosto na chodnik) i jemu podobni powinni zgnić w więzieniu.
 • Filozofia powinna być w jakimkolwiek stopniu omawiana w szkole, choćby jako zajęcia raz w tygodniu przez rok czy dwa. Nie chodzi tu tylko o zagadnienia same w sobie, ale także wyrabianie dyscypliny myśli i kształcenie zdolności dyskusji, po prostu, aby umieć rozpoznawać bullshit.
 • Jeżeli człowiek śpi w nocy przez 7 godzin, powinien automatycznie przez resztę dnia czuć się wypoczęty i pełen energii. Nie ma nic gorszego, niż te senne okresy, kiedy człowiek nie robi nic konkretnego przez całe doby, trwając w przeciągającej się półdrzemce. Ludzki organizm mógłby być tak zaprojektowany, że nie da się usnąć przy czytaniu, co dla niektórych (tia) jest prawdziwą zmorą.
 • Doba powinna być 2-3 godziny dłuższa.
 • W zimie powinien padać śnieg, za to okres marzec – październik mógłby być słoneczny. Padać mogłoby w nocy albo rzadko, a jak już, to jak z cebra. Tygodnie zachmurzenia połączone z mżawką atakującą co kilka godzin to dowód na istnienie grzechu pierworodnego.
 • Radio po północy nie powinno zapełniać się powtórkami czy puszczanymi przez komputer hitami: klimatyczne, leniwe nocne audycje ze świetną muzyką to coś bardzo pożądanego.
 • W kawiarniach kelnerki powinny chodzić po sali z dzbankiem i dolewać kawy gościom, jak w amerykańskich filmach i komiksach. Kawiarnie mogłyby być otwarte do późnego wieczora, a puby do rana.
Jakieś inne propozycje?

Komentarze


Kot
   
Ocena:
0
Lansiarze nie powinni wpisywać się pod newsami w celu lansowania swoich blogów.
13-03-2009 16:26
~Wizzzard

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"leniwe nocne audycje ze świetną muzyką to coś bardzo pożądanego."
Włącz Trójkę - Studio L Muzyki, Ciemna Strona Mocy (choć nie wiem czy jeszcze się ostała) i temu podobne - świetna sprawa.

Co do reszty: +9
13-03-2009 17:00
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Ludzie powinni wciągać innych, gorszych / słabszych / gorzej sytuaowanych na swój poziom, zamiast ugniatać ich z buta.

Ogólnie rozumiana muzyka gitarowa powinna wrócić do pełni chwały.
13-03-2009 17:07
amnezjusz
   
Ocena:
0
@wizz: Studio L Muzyki jak najbardziej się ostało (wczoraj a raczej już dzisiaj całkiem fajne kawałki leciały), Ciemna Strony Mocy tyż jeszcze jest :) Nocne muzyczne trójkowe audycje Trójki w ogóle trzymają poziom ;-)

Poza tym to + 1500 100 900 co do reszty i tego: "Ogólnie rozumiana muzyka gitarowa powinna wrócić do pełni chwały." :)
13-03-2009 17:16
996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Prezydenci nie powinni wycierać sobie gęby nazwami krajów o których nie mają bladego pojęcia.
13-03-2009 17:30
Kot
    @Craven
Ocena:
0
Ani zrzucać pijaństwa na urazy goleni i choroby z obcych krajów.
13-03-2009 19:26
996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ani obiecywać, że każdy dostanie sto milionów! :D
13-03-2009 19:35
Repek
    @Rince
Ocena:
+1
Super wpis!

Ludzie robiący coś za nic dla innych powinni dostawać coś więcej niż kopa w cztery litery. Ludzie robiący coś za coś dla innych, powinni dostawać przynajmniej cztery razy więcej niż dali.

Pozdrówka
13-03-2009 20:44
Urko
   
Ocena:
0
Zamiast reklamówek durnego "Faktu" i innych Super Ekspressów, w tramwajach i autobusach powinny wisieć ramki ze krótkimi, najlepiej wymienianymi raz na dzień komiksami.

W nocnych autobusach powinno być czyściej, jaśniej i powinna lecieć jakaś wesoła muzyka.

Nie powinno być głodu i wojen na świecie, o!
14-03-2009 00:36
Repek
    @Urko?
Ocena:
0
Tarkis
    Duzy + za wpis :)
Ocena:
0
W telewizji zamiast durnowatych reality show i przepychanek politykow powinny byc rozmowy z autrytetami roznych dziedzin.

Benzyna powinna kosztowac 1/10 tego co teraz, albo wogole auta powinny jezdzic na wode

W parkach powinna byc porzadna trawa na ktorej mozna sie wylegiwac w lecie - z kocykiem w kratke, wiklinowym koszykiem i piekna dziewczyna (zdecydowanie nie w tej kolejnosci)

a co do lata od marca do listopada- zapraszam do Malagi :) Sezon kapieli w morzu zaczal sie tydzien temu, sezon narciarski dalej trwa :)

14-03-2009 01:39
~wacek-bez-macek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Poza tym, przed seansami nie powinno się puszczać tylko zapowiedzi innych filmów. Popcorn, jeżeli w ogóle dozwolony (a może tylko na niektóre filmy), powinien kosztować 4-5 razy mniej.


Do kin nie powinno się wpuszczać spóźnialskich. Nie ma nic gorszego niż jakiś mondzioł przebijajacy się przez pół kina co komuni nie miał
14-03-2009 07:26
Miroe
szelest
    Byłby lepszy gdyby...
Ocena:
+2
wszyscy ludzie przestrzegali przykazania: " Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego" i reszta nie byłaby potrzebna:)
14-03-2009 09:21
Urko
   
Ocena:
0
@ repek, tak, tyle, że komiksy powinny być w ramkach, tak jak są np. w kioskach wydania gazet, żeby można było się trzymać uchwytu i jednocześnie czytać!
14-03-2009 11:23
rincewind bpm
   
Ocena:
+3
Nowe:
 • Powinienem mieć na osiedlu kawiarnię (ale taką jednostkową, małą, a nie bezpłciową sieciówkę) z kelernkami, z którymi byłbym po imieniu. Rano mógłbym tam chodzić na śniadanie i gazety, a wieczorami zaglądać ot tak, dla towarzystwa.
 • Biblioteki z komiksami - pomysł jest tak prosty i cudowny, że pewnie gdzieś istnieją, ale chyba nie w moich okolicach. W takiej bibliotece w czytelni siedziałoby się na sofach i byłaby możliwość zamówienia kawy czy herbaty :) - i całe noce spędzone nad sprowadzanymi i rodzimymi komiksami. Bo w ogóle biblioteki powinny być otwarte całą noc, a przynajmniej do 24 :)
14-03-2009 11:24
Repek
    @rince
Ocena:
+1
Biblioteki z komiksami - pomysł jest tak prosty i cudowny, że pewnie gdzieś istnieją, ale chyba nie w moich okolicach. W takiej bibliotece w czytelni siedziałoby się na sofach i byłaby możliwość zamówienia kawy czy herbaty :) - i całe noce spędzone nad sprowadzanymi i rodzimymi komiksami. Bo w ogóle biblioteki powinny być otwarte całą noc, a przynajmniej do 24 :)

Są, ale nie w Polsce. :) Hm... :P

Pozdrówka
14-03-2009 16:04
Nixos
   
Ocena:
0
Sietna notka, naprawde! Uśmiechnalem sie jak ja czytalem :)
15-03-2009 01:56
senmara
   
Ocena:
0
Powinno być ustawowo zabronione noszenie gorsetów kiedy ja - tymczasowo bo tymczasowo - swoje musiałam pochować.

A tak naprawdę to Draker powinien wypuścić serię damskich koszulek z płodem na brzuchu
15-03-2009 22:34
WilliamWolfes
   
Ocena:
0
Genialne :D popieram!

Kiedy głosowanie?
...no chodzi mi o te nowe zmiany ustawowe, które właśnie przeczytałem ;D

A tak na poważnie, kluczem do wielu poruszonych wątków jest muzyka! Tak, pewnie część z was już o tym słyszała, puszczać muzykę naszym dzieciom od "płoda" i tak przez całe dzieciństwo, a będzie uzdolnione :)

Pozdrówka
15-03-2009 23:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.