string(15) ""
» Blog » To była długa podróż
23-10-2009 03:16

To była długa podróż

W działach: Komiks, Polter | Odsłony: 5

To była długa podróż
Na końcu znowu konkurs. Z Naprawdę Wypasionymi Nagrodami. W końcu każda okazja jest dobra, a ta jest dobra wyjątkowo. Zastanawiałem się, czy nie zaczekać z tym do swoich urodzin. Ale przez te ponad cztery i pół roku starałem się zawsze robić dziś to, co mógłbym zrobić jutro, więc postanowiłem nie zwlekać. I tak oto kończę swoją przygodę jako szef działu komiksowego. Bardzo fajną rzeczą w Polterze jest to, że można tutaj przekazać dział. To nie blog, który zdechnie, gdy nam się znudzi albo samodzielna stronka, która zdechnie z tych samych przyczyn. Jeśli zna się odpowiednich ludzi, nie ma ryzyka, że to, w co włożyło się sporo czasu i pasji, umrze śmiercią niegodną sieciowej witryny. Już parę razy w swoim fandomowym życiu – zazwyczaj do spółki z paroma innymi osobami – zamykałem coś, co stworzyliśmy od podstaw. Trochę bolało, ale słusznie uznawaliśmy, że lepiej kończyć wtedy, gdy wszystko działa, niż gdy się rozkłada (zazwyczaj z braku czasu i nowych pomysłów). W Polterze fajne jest to, że można samemu ustąpić, ale przekazać wszystko dalej. I przy okazji nie zamykać za sobą drzwi, lecz wykorzystać energię na wspieranie działu z drugiego szeregu. Moim zdaniem, prowadzenie działu na Polterze to robota dla ambitnych, młodych ludzi. Dlatego beaconowi życzę, by nie zabrakło mu zapału. Zwłaszcza wtedy, gdy trzeba o drugiej nad ranem wrzucić samemu dziesięć newsów. Życzę mu także, aby zawsze najpierw myślał o dziale, a wtedy wszystkie punkty za sukces pójdą na jego konto. Myślenie, że to działa na odwrót, zazwyczaj bywa zabójcze. Powodzenia, Jarek. Dzia, ziąs! Ponieważ na Polterze jest fajnie, sam nigdzie się nie wybieram. Dlatego nie będzie tu podsumowania tych ponad 1500 dni na stołku nacza działu komiksowego. Zamiast tego trochę prywaty, bez której nie może się obyć. Dzięki za ten czas dla:
  • mojej żony, która, bez której, dla której;
  • Pawła 'Singera' Niećko, bez którego komiksowy byłby szkieletem bez mięsa;
  • Jana 'johnny'ego' Lorka i Kuby 'Lavy' Płatka, którzy ten szkielet wznosili;
  • Przemka 'Drakera' Prekurata, który prawie pięć lat temu mi zaufał.
Lista wydaje się krótka? Tak, brakuje na niej całej masy osób z Poltera i nie tylko, bez których dział by nie działał. Wydawców, redaktorów, recenzentów, moderatorów, użytkowników i wielu innych świetnych ludzi, którzy mają hopla na punkcie obrazkowych historyjek. Wybaczcie, że Wam podziękuję przy innej okazji. Dziś komiksowe uściski lecą wyłącznie do osób, bez których ten dział w ogóle by nie istniał. Jeszcze raz dzięki za Wasze zaufanie, czas i wsparcie. No i znoszenie moich humorów. Konkurs Z Naprawdę Wypasionymi Nagrodami Czekają na Was:
  • I nagroda: Berlin, czyli nowość Marvano;
  • II nagroda: Jeż Jerzy #11: Musi umrzeć, czyli nowość Leśniaka i Skarżyckiego;
  • III nagroda: Karton #1, czyli gorąca nówka polskiej sceny komiksowej;
  • IV nagroda: Kolektyw #5, czyli jeszcze jedna gorąca nówka polskiej sceny komiksowej;
  • V nagroda: plakat z wilqiem.
Naprawdę nie żartowałem, że będą Wypasione Nagrody. Aby mieć szansę na jedną z tych Wypasionych Nagród, wystarczy w komentarzu poniżej złożyć beaconowi życzenia na początek nowej Polterowej drogi życia. Serdeczne lub złośliwe, byle szczere. Czas, start. To chyba tyle. Dobrej nocy, dobrego dnia – kiedykolwiek Was ta notka zastała. PS. Życzenia mojej żony nie biorą udziału w konkursie. :P

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

MEaDEA
   
Ocena:
+5
Życzę jego przyszłej żonie równie dużo cierpliwości co ja miałam:p
23-10-2009 03:32
~michał

Użytkownik niezarejestrowany
    Podziękowania
Ocena:
0
To ja tez może poza konkursem, dziękuję za wsparcie i pomoc Repkowi. A Beaconowi życzę wszystkiego wszystkiego, pozdrawiamy!
23-10-2009 03:39
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja mam problem, bo Bardzo chcę życzyć powodzenia, ale też Bardzo nie chcę, by uznano je za nieszczere i dyktowane pod chęć wygranej.

Dlatego wierzcie, że życzyłbym powodzenia i tak. No:

beacon, masz naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę, więc lepiej się postaraj, bo zostaniesz zjedzony przez recenzentów takich jak ja (czyli wpierw naciskających o zrobienie redakcji tekstu, a potem zrezygnowanych ilością komentarzy i odkładający poprawkę na jutrzejsze za dwa tygodnie).

My, nieokrzesany tłum z małych miast, będziemy nawiedzać za przejawy niekum... niekam... niekompetencji!

repek, po pierwsze mogłeś przekazać dział komuś, do kogo można by się zwracać z wielkiej litery. Po drugie - naprawdę Ci dziękuję za prowadzenie działu, który w dużej mierze wykreował me zainteresowanie komiksami. Dzisiaj usiądę do recki, by jak najszybciej zwolnić Ciebie z niezałatwionych spraw.
23-10-2009 07:17
Ystad
   
Ocena:
0
również życzę powodzenia na nowej drodze życia.


Na wygranej mi nie zależy bo wszystkie wymienione tytuły posiadam :P no oprócz plakatu z wilqiem...
23-10-2009 08:33
~Thoctar ze szkoły

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja zawsze wszystkim życzę powodzonka, więc czemu nie Beaconowi?
I jeszcze żeby ci nie zabrakło chęci :)
23-10-2009 08:39
soffi
   
Ocena:
0
Ale news.

repku dzięki za stworzenie miejsca w którym można zapoznać się z całą masą dobrego komiksu i tego gorszego też:P

A dla beacona:
Go ninja! Go ninja! Go!!!
23-10-2009 09:14
Specu
   
Ocena:
0
Coś sie kończy a coś zaczyna... 5 lat na Polterze to dużo czasu, bardzo dużo. Ciężko cokolwiek dopowiedzieć, bo notatka mimo że średnio długa wyczerpuje temat, ale zachacza o bardzo istotną kwestię - jeśli jest pasja i ambicja, to reszta jakoś samo wyjdzie. Jak wyszło to chyba widać po statystykach działu :) Cóż pozostaje? podpisać się wszystkimi czterema kończynami pod życzeniami dla Beacona - przejęcie tak dobrze prowadzonego działu nie jest łatwym wzwaniem, ale im wyżej postawiona poprzeczka tym większa jest ambicja żeby podnieść ją jeszcze wyżej. I tego Ci życzę.
23-10-2009 09:24
ajfel
   
Ocena:
+3
napisałeś: Serdeczne lub złośliwe, byle szczere., więc masz co chciałeś;-P

Serdecznie gratuluję zarżnięcia własnymi rękami działu, który tyle czasu zawodowo prowadziłeś! Naprawdę nie było już komu przekazać?
W ramach konkursu beaconowi szczerze życzę, by mu się po dwóch miesiącach nie znudziło.
23-10-2009 09:51
Ghost
   
Ocena:
+2
Bardzo fajną rzeczą w Polterze jest to, że można tutaj przekazać dział. To nie blog, który zdechnie, gdy nam się znudzi albo samodzielna stronka, która zdechnie z tych samych przyczyn. Jeśli zna się odpowiednich ludzi, nie ma ryzyka, że to, w co włożyło się sporo czasu i pasji, umrze śmiercią niegodną sieciowej witryny.

No niestety Repku, ale właśnie zamknąłeś dział komiksu na Polterze. IMO jedyną osobą, która mogła go poprowadzić zamiast Ciebie jest Singer. Beacon nie raz już udowodnił, że powierzone obowiązki szybko mu się nudzą. A poza tym... czy on naprawdę jest najlepszą osobą na to stanowisko? (zakładając chociażby, że Singer działu prowadzić nie chce)

Na koniec napiszę tylko, że Twoja decyzja to wielka strata dla tego serwisu.
23-10-2009 10:15
~m010ch

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Beaconie - świeć nam i migotaj ku chwale Poltera! ^^
23-10-2009 10:18
ajfel
   
Ocena:
+1
Ja również zakładam, ze Singer odmówił i nie było wyjścia: "kompetentny nie chce, to będzie ten drugi".
23-10-2009 10:18
de99ial
   
Ocena:
+1
Fajna notka - krótka i konkretna.

beacon - wszystkiego dobrego na nowym dziale i udowodnij wszystkim - także mi - że jednak jesteś kompetentny i umiesz prowadzić porządny dział dłużej niż dwa miechy.
23-10-2009 10:20
Imperator
    ;(
Ocena:
0
ech ;'(
23-10-2009 10:37
bukins
   
Ocena:
0
Obyś chodził na wykłady z rana beacon!
23-10-2009 11:10
~kazik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
powodzenia!
23-10-2009 11:11
Sting
    Ehhh...
Ocena:
+1
...kolejny dział w plecy? ;]

No, ale żeby nie było, miały być życzenia.

Beacon! Udowodnij światu, że tego nie zniszczysz w dwa miesiące (i w trzy też nie...)!
23-10-2009 11:23
~pjp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Moje życzenia będą walentynką z C&H.

Beacon, obyś padł.
23-10-2009 12:04
Repek
    @Re
Ocena:
+2
Wobec "bardzo miłych" komentarzy, beaconowi pozostaje tylko udowodnić, że się mylą. :) Nie ukrywam, że tak formułując konkursowe pytanie, chciałem go dodatkowo zmobilizować. Kto jak kto, ale ja dobrze wiem, jakie beacon ma/miał wady i zalety. A nic tak nie daje kopa jak trochę bezinteresownych, formułowanych przecież w dobrej wierze złośliwości.

Nawet nie proponowałem działu Singerowi. Na tym etapie życia nie nadaje się na szefa działu i sam o tym wie. Poza tym dobrze robi to, co robi i oby na to starczało mu czasu [bo różnie z tym bywa].

A jak ktoś chce pomóc w robieniu działu i, kto wie, może kiedyś w przyszłości go przejąć [poza obowiązkami, niesie to ze sobą pewne korzyści], to nic nie stoi na przeszkodzie. Jakoś przez te parę lat tłumów nie widziałem - tak to jest, gdy trzeba zapieprzać. :)

Pozdrawiam
23-10-2009 13:58
Pharas
   
Ocena:
0
Trudno życzyć czegoś osobie zdającej obowiązki. No może poza wytchnieniem i odpoczynkiem więc takie też życzenia Tobie repek składam.

Poltera śledzę w sumie od niedawna ale z tego co zdążyłem zauważyć to pod przewodnictwem repka dział prężnie się rozwijał a sam repek reagował wręcz błyskawicznie na notki.

Więc życzę beaconowi, żeby dział komiksowy funkcjonował co najmniej tak samo prężnie jak dotychczas.
23-10-2009 15:03
Singer
    zmiany, zmiany
Ocena:
+2
Moim zdaniem to nie beacon powinien być tutaj na językach wszystkich, a repek.

Ogromny szacunek za niezwykle wytężoną, wręcz morderczą pracę nad działem. Jeżeli ktoś postronny myśli, że wie ile wysiłku należy włożyć w praktycznie jednoosobowe prowadzenie działu to, cóż ... NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że repek nie ugiął się pod ciężarem obowiązków i przez tak długi czas utrzymywał dział na niebagatelnie wysokim poziomie. Ten człowiek to prawdziwy tytan.

Prywatnie pragnę podziękować repkowi przede wszystkim za cierpliwość, gdyż do łatwych współpracowników z pewnością nie należę. Wiele się od niego nauczyłem przez czas spędzony na Polterze, co jest nagrodą samą w sobie.

repek:
"Nawet nie proponowałem działu Singerowi. Na tym etapie życia nie nadaje się na szefa działu i sam o tym wie. Poza tym dobrze robi to, co robi i oby na to starczało mu czasu [bo różnie z tym bywa]."

Zgadza się. W moim przypadku już sama praca, edukacja (a zaklinałem się po studiach, że mi starczy ;P) i resztki życia towarzyskiego absorbują za dużo czasu, bym mógł sprostać wymaganiom prowadzenia działu. Nie wspominając o reszcie ; )

Wierzę, że beacon podejmie rzuconą tutaj rękawicę i będzie godnym następcą repka (najlepszego i powodzenia!). Sam dołożę wszelkich starań, by wspomóc go w tej krucjacie. Mam też nadzieję, że wszyscy tutaj będą często odwiedzali dział komiksowy na Polterze. Chociażby po to, by zobaczyć, kto miał rację? ; )
23-10-2009 16:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.