» Blog » Szperacz strikes back!
18-06-2011 15:31

Szperacz strikes back!

W działach: Polter, RPG | Odsłony: 35

Szperacz strikes back!
Dzień Darmowych Gier Fabularnych, tudzież Free RPG Day to bardzo fajna inicjatywa, która szybko przyjęła się i u nas. W zasadzie wyszło z tego nieformalne święto erpegowców, którzy mają dodatkowy pretekst, by zrobić to, co robią na co dzień. Czyli dzielić się swoimi pomysłami i autorskimi materiałami. Dla wydawców nadarza się zaś dodatkowa okazja do pokazania, kto bardziej kocha swoich klientów. Wszystkie przejawy erpegowej miłości możecie znaleźć na blogu Aureusa.

My też dorzuciliśmy coś od siebie.Redakcja działu RPG wraz z wydawnictwem GRAmel dołożyła do tego wydarzenia swoją cegiełkę, o której więcej przeczytacie w tym miejscu. Akcję wsparł również dział D&D. Tak się jednak dość przypadkowo, ale szczęśliwie złożyło, że to nie jedyna atrakcja, którą dla Was mamy.

Bo mamy jeszcze Szperacza.

Jak może pamiętacie w lipcu zeszłego roku Kuba 'Jackall' Ben wrzucił na Poltka tę notkę. Opisał w niej swój projekt wyszukiwarki graczy (kodowanie: Witold 'Albitos' Sosnowski), który ruszył – dzięki wsparciu Rafała Olszaka – pod egidą serwisu mistrzgry.pl. Mistrzgry.pl jakiś czas potem upadł (niedawno zaś powrócił), ale Szperacz w międzyczasie zbudował całkiem pokaźną bazę użytkowników. Ta baza, niestety, przepadła. Ale sam Szperacz nie.

Z Kubą rozmawiałem ponad rok temu, gdy w prywatnej rozmowie opowiadał mi o swoim pomyśle. Od razu zaproponowałem mu odpalenie Szperacza na serwerach Poltka, długo i namiętnie przekonywałem, żeby oparł się na społeczności Poltera. Ale Kuba miał inne plany i chciał iść swoją drogą. Gdy wyszukiwarka została zamknięta, ponowiłem propozycję. Tym razem Kuba się zgodził, ale temat dość długo się wlókł, tempa nabierając dosłownie w ostatnich dwóch tygodniach. Dzięki temu w końcu możemy przedstawić wam efekty.

Szperacz nadal jest Szperaczem. Chcemy by był taki, jakim wymyślił go sobie Kuba – czyli darmowy, budujący szeroką bazę graczy, umożliwiający łatwe umawianie się na sesje lub partie planszówek, karcianek, bitewniaków.

Z naszej strony zapewniamy ekspozycję na Polterowych stronach poświęconych grom (Draker już wrzucił buttony). Do tego, jeśli ktoś nie ma ochoty, nawet nie musi zakładać profilu dla Poltku (choć w przyszłości może mu się to opłacić). Ale przede wszystkim gwarantujemy pewne miejsce na serwerze, niezależne od wichrów wiejących w Internecie.

A gdyby kiedyś nastąpił koniec świata i Polter odszedł na zasłużony odpoczynek, umawiamy się – z Wami, jego użytkownikami, nie z Kubą – że przekażemy całą stronę komuś, kto będzie w stanie wziąć za nią pełną odpowiedzialność. Wraz z całą bazą graczy.

Zatem:
  • Wystarczy się zarejestrować.
  • A potem – udanego szperania i grania!

A teraz coś z zupełnie innej beczki...

W tym roku DDGF zbiegł się w czasie z deadlinem Quentina. Jeszcze można doszlifować swój tekst i podesłać go na adres sekretarza kapituły. To w końcu też dobry sposób, by dorzucić coś darmowego dla innych fanów RPG.

Osobiście zachęcam też do wzięcia udziału w konkursie na najlepszego gracza GRAMY!. Okazja do pogrania u bardzo dobrych i jeszcze lepszych MG pojawi się już na Krakonie, czyli za niecałe dwa tygodnie.


Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Arkadiusz Rygiel
   
Ocena:
0
Jaki jest adres mailowy sekretarza kapituły?, jeśli można spytać :-)
18-06-2011 16:19
Aesandill
   
Ocena:
+2
[email protected]

widnieje na stronie kwentina

Ja wysłałem na
[email protected]
i dotarło

Pzdr.
Aes

18-06-2011 16:31
Arkadiusz Rygiel
   
Ocena:
+2
Serdeczne dzięki :-) Chciałem się upewnić, czy to ten adres.

Również pozdrawiam
Geek
18-06-2011 16:48
Salantor
   
Ocena:
0
Fajnie by było, gdybym nie musiał szukać graczy po wszystkich składowych Trójmiasta. A tak poza tym na plus :]
18-06-2011 17:49
Nadiv
   
Ocena:
0
Fajnie by było, gdyby dało się nieco przebudować listę systemów - choćby poprzez wywalenie tych prawie nikomu nieznanych (czym jest Battlelords of the Twenty Third Century?! Nie wspominając o Bakemono, które chyba nigdy nie powstanie, albo Drodze ku chwale, którą można by podpiąć po prostu pod gry Nowej Fali) i dodanie tych, których nie ma, a powinny się tam znaleźć (jak np. Rogue Trader, Deathwatch, Pathfinder czy GURPS).
18-06-2011 23:02
de99ial
   
Ocena:
+1
IMHO systemy można olać. Przydałby się mechanizm dwóch, trzech miast/okolic. Znajdź graczy, system się dobierze.
18-06-2011 23:05
Repek
   
Ocena:
0
Co do miasta, to pewnie dałoby się zrobić. Obawiam się tylko małego zamieszania, jeśli ktoś wpisze Gdynia lub Gdańsk, a nie pomyśli o Trójmieście. I nagle nie znajdzie paru graczy. Jednak miasta nazywane administracyjnie są bardziej precyzyjne.

Można też wpisać spokojnie Warszawa, gdy mieszka się w jej okolicach [niektórzy gracze tak robią].

Co do listy systemów - oczywiście nie ma problemu, by ją uzupełniać/zmieniać.

Pamiętajcie, że dopiero odpaliliśmy Szperacza na nowo. Dziś pół dnia z Drakerem wyłapywaliśmy pojedyncze błędy, które dopiero teraz było widać. Pewnie jeszcze parę takich detali się pojawi - jak coś widzicie, to zgłaszajcie.

Pozdrawiam!
18-06-2011 23:09
Dagome
   
Ocena:
+1
Raczej chodzi oto, że jak się wpisze Łódź to oprócz graczy z tej miejscowości wyświetleni zostaną podani gracze z Pabianic czy Aleksandrowa. Czyli pogrupować miejscowości w aglomeracje.
18-06-2011 23:34
de99ial
   
Ocena:
+2
@Repek

Chodziło mi o to, że mieszkam w Lublinie, ale raz na jakiś czas regularnie bywam w mieście rodzinny. Obecnie nie mogę zaznaczyć obu miast, a szkoda ;)
19-06-2011 00:41
Repek
   
Ocena:
0
@de99ial
Rozumiem, do rozważenia.

Pozdrawiam
19-06-2011 00:51
Wędrowycz
   
Ocena:
+2
repku!!!

Deadline konkursu mija dzisiaj, a nie wczoraj! Już zdążyłem zblednąć i omalże nie zemdleć ze strachu, że moja ciężka praca nie przyniesie mi żadnej nagrody :P
19-06-2011 11:46
Aesandill
   
Ocena:
0
@Repek
Popieram wniosek de99ial
Bywam regularnie(a nieregularnie jeszcze we wrocławiu) conajmniej w dwóch miejscach - olsztynie i mrągowie. I musze wyznaczyć tylko jedno.

Aha, jeszcze jedno. Proponuje dodać info(na stronie). że to nowa akcja. Cześć moich znajomych stwierdziła "wszedłem tam, tak mało ludzi to widać nie cieszy się popularnością. Po co mam się zapisywać?"


Pozdrawiam
Aes
19-06-2011 12:13
Repek
   
Ocena:
0
@Aesendill
Nie chciałbym już mieszać i robić wszędzie update'ów. Poza tym - Szperacz de facto zaczyna od nowa, nie ma co się oszukiwać. W ciągu jednego dnia zarejestrowały się 72 osoby. Nie jest źle. Ważniejsze jednak od liczby zarejestrowanych jest to, czy ludzie w ogóle będą się umawiać. :)

@Wędrowycz
No, może rzeczywiście nieprecyzyjnie to napisałem, bo oczywiście miałem świadomość deadline'u w niedzielę czyli dziś. :) Zostało niecałe osiem godzin. :)

Pozdrawiam!
19-06-2011 14:14
Albiorix
   
Ocena:
0
Tom się zapisał. Do lokalizacji idealne byłyby po prostu punkty na google mapie. Każdy zaznaczyłby swoje miejsce grania tak dokładnie jak uważa (np z kilometrowym przybliżeniem jeśli nie chce ujawniać dokładnego adresu). Dla jednych godzina jazdy samochodem na fajną sesję jest akceptowalna więc ich zasięg może obejmować całkiem sporo miejscowości, dla innych odległe dzielnice Warszawy (i 1.5 godziny w komunikacji miejskiej) to za daleko choć to jedno miasto, jeszcze inni mieszkają w okolicach Katowic gdzie jedno miasto włazi na drugie.
19-06-2011 14:31
Repek
   
Ocena:
0
Właśnie z tego powodu istotne jest też myślenie ludzi przy wyszukiwaniu. Wiadomo, że jednak to ludzie z mniejszych miast i okolic aglomeracji będą szukać również w swojej okolicy. Mniej prawdopodobne jest, że ktoś z Wawy ruszy się pod nią.

Poza tym - jak pisałem - będziemy zapewne w przyszłości coś do Szperacza dodawać.

Pozdrawiam
19-06-2011 14:39
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Siem zarejestrowałem. Fajnie, jakby w przyszłości było wsparcie dla preferowanych kanałów grania, np. takie do wyboru (możliwa więcej niż jedna opcja):
- na żywo
- voip
- chat
- forum
- email
- inne

EDIT: Wiadomość z potwierdzeniem rejestracji, jak mniemam, wygląda w kliencie Opery mniej więcej tak:
MIME-Version: 1.0 Mime-Version: 1.0 Content-Transfer-Encoding: BASE64 X-O2-Trust: 2, 63 X-O2-SPF: neutral GgzPkRyb2dpIHXFvHl0a2 (...) 93bmlrdSE8L2g zPgoKPHA+UmVqZXN0cmFjamEgdyB3eXN6dW t pd2Fy (...) c8WCYW5hCmF1dG9tYXR5Y3puaWUgLS Bwcm9zaW15IG5hIG (...) 5pxIUgbmllIG9kcG93aW FkYcSHLi
Może chodzi o brak ustawienia w nagłówku content-type?
20-06-2011 19:11
Repek
   
Ocena:
0
@dzemeuksis
Raczej na razie nie przewidujemy. To narzędzie do umawiania się, nie grania. :)

Pozdr.
20-06-2011 21:11
dzemeuksis
   
Ocena:
0
repku,
To jasne. Chodzi mi o to, że jak szukam kogoś np. do sesji przez Skype, to po co mam niepotrzebnie zaczepiać ludzi, którzy uważają, że komputer i RPG wzajemnie się wykluczają. Gdybym mógł filtrować wyniki i np. wyświetlić tylko tych, co zaznaczyli, że grają przez VOIP, to szybciej bym znalazł partnerów do gry i nie zawracałbym głowy niezainteresowanym. Ale jeśli nie planujecie, to ok, ja to rozumiem.
20-06-2011 21:17
Repek
   
Ocena:
0
@dzemeuksis
A, o to chodziło. Do przemyślenia.

Pozdr.
20-06-2011 22:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.