» Blog » Ostatni screen
26-07-2013 02:15

Ostatni screen

W działach: Polter | Odsłony: 499

Ostatni screen

Na obrazku obok ostatni screen z Poltera tuż przed jego wyłączeniem, wieczorem 21 lipca 2013 roku.

Ostatnie parę dni było dość męczące, ale jest chwilka, by samemu przetestować silnik blogowy. Oczywiście wcześniej robiliśmy to "na sucho". Ale wiadomo, że to się nie liczy. Dziś raptem parę słów o tym co wczoraj, teraz i niebawem.

Wczoraj

Wczoraj zaczęło się w zasadzie dwa lata temu na zlocie Poltera w Przysusze. Draker stwierdził wówczas, że chciałby spróbować czegoś nowego. Wprowadzenie planu w życie, jak widać, nieco nam zajęło. Niestety, doba nie jest z gumy i Draker musiał zwyczajnie mieć czas, by poświęcić go na przemodelowanie Poltka. Dłubaliśmy w nim od stycznia (znaczy się Aajk dłubał, a ja mu smęciłem) [do tego mówi mi tu, że już w 2012 zaczął - przyp.rep.], a od jakichś dwóch miesięcy podstawowe funkcjonalności testowaliśmy już z szefami/owymi działów i redakcją.

Sama premiera Brave New Poltera była planowana na początek lipca, ale musiała się nieco przesunąć z różnych pozapolterowych przyczyn. A ponieważ tego lata pozapolterowo też sporo się dzieje, to postanowiliśmy dłużej nie czekać.

Teraz

Tytułem wstępu, to z pewnością nie przypadek, że Księżna Middleton zaczęła rodzić, gdy odpaliliśmy BNP. I że urodziła 22 lipca, gdzieś w okolicach południa. My Bardzo Nowego Poltera postawiliśmy o godz. 12:41. Daty i liczby mówią same za siebie. Ale to nie znaczy, że nasz płodzik zostanie w przewidywalnej przeszłości nazwany Jerzym lub Żorżetą.

Poza tym jednak: wielkie dzięki przede wszystkim dla wszystkich, którzy mieli dla nas parę miłych słów, bez względu na to, czy BNP im się spodobał czy nie.

Dzięki też dla osób, które dodają newsy i głosują na wersje innych. O to chodzi.

Cieszymy się też z całego konstruktywnego feedbacku, którzy otrzymaliśmy. Lista bugów i rzeczy do poprawy jest spora, powoli będziemy ją realizować (na miarę możliwości). Wydaje mi się, że wrzesień jako deadline na wyczyszczenie wszystkich najbardziej upierdliwych kwestii jest realny. Wtedy, mam nadzieję, będziemy mogli zaszaleć dalej. Wcześniej czeka nas zmierzenie się z usterkami, ale i pomniejszymi usprawnieniami. Nie wszystkie są istotne dla użytkowników, ale zgłaszają je osoby, które wcześniej dobrze poznały bebechy Poltera i widzą, co kiedyś działało, a teraz się "krzaczy".

Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że wstępnie zadziałał system pobierania materiałów do recenzji. Poszła już pierwsza partia do odważnych, a do gry nie weszły jeszcze osoby, które mają zaległości i trzymają książki w recenzji. Zachęcam do pisania na Poltera i korzystania z owoców tego, co udało nam się wypracować przez te lata.

Niebawem

Zastanawiałem się, czy lato to najlepszy moment na przeprowadzenie tej zmiany. Z jednej strony ruch jest mniejszy (jak to latem), a absencje dotyczą również szefów/owych działów (jak to latem), co przekłada się na mniejszą aktywność serwisu. Z drugiej jednak... ruch jest mniejszy, dzięki czemu nie toniemy zupełnie pod ilością pytań, uwag i sugestii. Wszyscy jeszcze uczymy się tego, jak BNP działa. Prawdziwe rozpoznanie bojem.

Najbliższy miesiąc to zatem czas na różne poprawki, dłubanie i testowanie. W międzyczasie czekają nas różne istotne pozapolterowe sprawy, a także Zlot Poltera, który zapowiada się jako rekordowy. W weekend pojawi się na nim czterdzieści osób i dwa psy. Powinno być wesoło. Nie wiem, czy Przysucha to wytrzyma.

Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia jutro.

Piosenka z dedykacją dla naszego małego, trzynastoletniego płodzika...

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

karp
   
Ocena:
+3
Po raz kolejny widzę Brave New... i po raz kolejny kojarzy mi się nieodmiennie z jedną z moich ulubionych książek i inaczej chyba już nie będzie. A ów Brave New World Huxleya, czy jak kto woli Nowy Wspaniały Świat, choć owszem trącał "nowością" na każdym kroku, to do owej wspaniałości było mu w cholerę daleko.
Pozwolę sobie tylko zacytować za wiki trzy główne idee charakteryzujące Brave New Republic:
- Wspólność - czego wyrazem jest zasada "każdy jest dla każdego".
- Identyczność - upodobań i poglądów, a w niższych warstwach klasowego społeczeństwa Republiki także wyglądu, będąca efektem klonowania.
- Stabilność - wypływająca z zachowania wspólności i identyczności, osiągana ustawiczną kontrolą i tępieniem zachowań odbiegających od ustalonych norm.

26-07-2013 10:13
Cooperator Veritatis
   
Ocena:
+2
Otwarcie na 22. lipca też ma swoje dość oczywiste konotacje :P
26-07-2013 10:42
Scobin
   
Ocena:
0
@karp

Można to jeszcze rozwijać jako "Bardzo Nowy Polter". ;-)
26-07-2013 10:44
Blanche
   
Ocena:
0
Nie rozumiem tylko, dlaczego piosenka nie w TYM wykonaniu?
26-07-2013 11:19
Repek
   
Ocena:
0
@karp
Chyba nie muszę po każdym BNP stawiać smiley'a, by było jasne, że to z przymrużeniem oka? :)

@CV
Każdy ma takie skojarzenia, na jakie sobie zasłużył. :)

@Blanche
Po to, żeby gleeki mogły same wrzucić linka. :)

BNPozdro
26-07-2013 11:43
Cherokee
   
Ocena:
0
Brave New World opisuje świat, w którym wszyscy, nawet pomimo sztywnego narzucenia ról społecznych, są generalnie spełnieni i szczęśliwi, żyjąc w myśl reguły sex, drugs & rock'n'roll i generalnie się czilałtująć. Jedynymi nieszczęśliwymi postaciami są:

- Bernard Marx, któremu zamarzył się monopol na bzykanie jednej laski, w społeczeństwie, gdzie propozycja seksu jest równie naturalna jak zaproszenie na kawę. Totalna pierdołowatość + kompleksy na punkcie wzrostu rozwinęły w nim przeświadczenie o własnej wyjątkowości i kompleks Napoleona. Mimo wielokrotnych napomnień moderacji nie przestawał trollować, za co został nagrodzony banem na wyspę blogerów niepokornych, gdzie każdy był wyjątkowy i nie było przymusu dobrej zabawy

- John Dzikus, który właściwie sam nie wiedział czego chciał i generalnie był przeciw.

Więc tak, ja też widzę pewne analogie do Poltera, nie tylko tego nowego ale i starego. Do każdego forum właściwie...
26-07-2013 12:55
Gotlib
   
Ocena:
+2
Nowy polter w wersji mobilnej jest o niebo lepszy niż poprzedni ;)
26-07-2013 13:29
jesykh
   
Ocena:
+1
z jednej strony jest przyjaźniejszy, ale z drugiej faktycznie totalne Elder Scroll
26-07-2013 21:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.