» Blog » Oj tam, podsumowanie
30-12-2011 23:12

Oj tam, podsumowanie

W działach: Polter | Odsłony: 0

Oj tam, podsumowanie
Czyli coś takiego jakby nie końca, ale jednak podsumowanie, bo taka pogoda za oknem i na blogach.

Kolejny (pół)roczek za nami. Zaczął się megapozytywnym lipcowym polterzlotem, a zakończył jeszcze megapozytywniejszą świąteczną akcją autorstwa zigzaka. W międzyczasie miały miejsce również wydarzenia smutne, o których niestety nie sposób zapomnieć w chwili niby-podsumowania tego, co było dla nas polterowo naprawdę istotne w ostatnich miesiącach.

Staram się w tych nie-do-końca podsumowaniach nie wpisywać rzeczy, które już zrobiliśmy. Czyli: odnotowuję tylko przeskoczenie kolejnej poprzeczki. Przykład: nie będę tutaj chwalił działu WFRP za kolejną wypasioną edycję konkursu na scenariusz, a Komiksowego za publikację najlepszych komiksów z MFKiG w Łodzi.

Ale nie zawsze się da, co widać w nie roszczącym sobie ambicji do bycia pełnym i kompleksowym zestawieniu poniżej.
  • Kolejne gwiazdy. Poprzednio cieszyłem się tym, że mieliśmy na Poltku Hala Duncana. Minęły kolejne miesiące i możemy pochwalić się opowiadaniami Kij Johnson i Charlesa Strossa oraz pełną powieścią Imago Wiktora Żwikiewicza. Jestem pewien, że GRR Martin ma w szufladzie jakiś tekst, którym chętnie się podzieli.
  • Jeszcze więcej konkursów. Problem jak wyżej. Rok temu myślałem, że nie da się załatwiać większej ilości książek i gier na konkursy. A jednak tylko jeża się nie da. Są miesiące, że na każde dwa egzemplarze recenzenckie wysyłamy jeden konkursowy (a dochodzą do tego jeszcze produkty ze sklepiku). Wszystkiemu winna redakcja Książkowego oraz...
  • ...Planszówkowego. Ponieważ każdy dział robi zawsze coś fajnego (na miarę swoich możliwości) oraz coś czasem zawala (zazwyczaj z tego samego powodu), nie wyróżniam tutaj żadnego subsystemu z osobna. Dla Planszówkowego, ze względu na uruchomienie otwartej linii produktów konkursowych dla naszych userów, czynię wyjątek. Zwłaszcza, że dzięki temu wyrobiłem sobie skill pakowania pudełek.
  • Rok na FaceBooku. W to znienawidzone lub uwielbiane, ale jakże dobrze nadające się do fandomowego plotkowania promowania zawartości serwisu miejsce weszliśmy mniej więcej rok temu. Profil główny powoli zbliża się do dwóch tysięcy lubiących (Gildio, gonimy Was!). Gdy do tego dojdzie, pewnie uczcimy to jakimś konkursem, więc zapraszamy do lajkowania. Szukamy też innych kanałów, by docierać do Was tam, gdzie spędzacie czas online. Pojawiła się po raz kolejny propozycja, żebyśmy odpalili także profil na Google+. Jeśli jeszcze parę osób da tej opcji swoje +1, rozważymy sprawę.
  • Blogosfera nadaje. Mógłbym też napisać, że zigzak nadaje, bo człowiek naprawdę jest "blogowo nadpobudliwy", ale nie byłoby to sprawiedliwe w stosunku do wielu innych bardzo aktywnych userów. Niemniej, pewnie każdy się zgodzi, że zigzak ostro dał ostatnio czadu. Nie wiem, czy coś większego wyjdzie z akcji WTS (to zależy od Was), ale PolterŚwięta mają szansę na stałe wpisać się w kalendarz naszej społeczności.
  • Przy okazji ogłoszenie. W tym roku w ramach naszej obecności na płytce przy CD-Action dorzucaliśmy najlepsze wpisy ukazujące się w polterowej Blogosferze. Niestety, ze względu na problemy kadrowe (arakina przejęły studia i praca), musieliśmy nasze występy w CD-A zawiesić. Szkoda, nie tylko ze względu na blogowiczów, ale i nasze projekty w ogóle. Chętnie produkowalibyśmy więcej pdfów (na potrzeby portalu i poza niego), ale do tego potrzeba osoby dobrze panującej nad inDesignem i posiadającej "odrobinę" wolnego czasu. Jeśli jesteś taką osobą - daj znać. Kawior, szampan i wielka sława czekają.
  • Polter Plus. Czyli dzięki dla kilkudziesięciu osób, które wsparły nasz serwis w zamian za parę bajerów, zniżek i konkursy. +1 dla Was.
  • Nowi w redakcji. Co rok lub pół robimy w redakcji tzw. czystkę. Polega ona na zweryfikowaniu aktywności redaktorów. Martwe redaktorskie dusze działają demobilizująco na resztę redakcji i sprawiają, że odpowiedzialność za aktualizacje się rozmywa. Zmiana statusu na współpracownika zdejmuje obowiązki i ciężką jak flejm polityczny presję otoczenia. Zawsze w takich chwilach trochę się obawiam o nasze stany kadrowe. Jak pokazały ostatnie listy odbiorców pocztówek z Przysuchy i świątecznego PW-spamu, powinienem wrócić do obawiania się o kondycję polskiej piłki nożnej. Aktualnie jest nas nieco ponad osiemdziesiąt polterduszyczek. I choć za parę dni paru redów może otrzymać sakramentalne pytanie: "czy masz jeszcze czas/ochotę coś pisać na Poltku?", to w tym samym czasie do forumowej grupy Redaktorzy Serwisu dodamy parę mniej lub bardziej znanych nicków. Słowem: zapraszamy.

A co niebawem? Na przykład to:

Autor: Rafał 'Ninetongues' Sadowski.

Muszę tylko dograć parę szczegółów organizacyjnych i mieć wolny wieczór. Możecie się spodziewać, że przy okazji zakupu koszulki będzie okazja do wygrania czegoś fajnego. Ponieważ już złamałem swoją zasadę nie wrzucania żadnych obiecanek przed ich realizacją, to więcej zapowiedzi nie będzie.

Na koniec prawdziwy powód wrzucenia tej notki. Pod tą z 22 lipca doszło m.in. do takiej wymiany komciów:
Morel: Ale dlaczego Glee!! ?? :) Illusion nie było jakiegoś? ;)
repek: Innym razem. Jak już uwierzę, że naprawdę się zeszli.


Słowo się rzekło, illusion u płota.
Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

earl
   
Ocena:
0
Może się mylę albo przeoczyłem, ale nie widziałem zdjęć ze zlotu, które obiecałeś wrzucić.
30-12-2011 23:20
Repek
   
Ocena:
0
@earl
Tych zdjęć?

Pozdro
30-12-2011 23:23
earl
   
Ocena:
+1
Dlatego napisałem, że pewnie przeoczyłem ;) Dzięki za linka, pooglądam sobie wreszcie, jak się tam bawiliście.

Zdrówka
30-12-2011 23:25
Kamulec
   
Ocena:
+1
@earl
Word nie podkreśla błędów logicznych w wypowiedziach.
30-12-2011 23:27
Neurocide
   
Ocena:
0
Na koszulce to coś z daleka wygląda jak mikrofon, albo przyrodzenie zombiaka we wzwodzie. Sam projekt fajny, tylko kształt jakby to powiedzieć...

==o

31-12-2011 00:06
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
argh, miałem podesłać fanty koszulkowe. Oczywista rzecz, że zapomniawszy, ale są :D

Myślałem z kolegą, nad wiaderkiem alkoholu, po koncercie Illusion, o ich zejściu definitywnym i jestem na niet. Mi chyba wystarczą takie okazjonalne koncerty. Na bieżąco jest zawsze Lipali na pocieszyciela.
31-12-2011 00:07
Repek
   
Ocena:
+1
@Neuro
Każdy ma takie skojarzenia, na jakie sobie zasłużył. :)

@Kuba
Spoko, o fanty koszulkowe będę jeszcze męczył, nie bój się. :)

A co do illusion - i tak nie mają siły chyba na regularne granie, więc "nie grozi" nam ich powrót. Stety czy niestety.

Pozdro
31-12-2011 02:09
Linka
   
Ocena:
+1
Dysponuję zdolnością obsługi InD, zdarza mi się miec tez trochę czasu. Co jeszcze muszę zrobić, żeby zdobyć szampana i sławę?
31-12-2011 09:01
   
Ocena:
+1
Pozdrówka!
31-12-2011 09:51
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja nie mam co na razie pisać podsumowań, bo za 11 dni będzie rok od założenia konta na Polterze, więc po co mam dw razy pisać? :)

A jakie sloty redakcyjne są wolne? ;)

Może coś wymyslę z czasem...
31-12-2011 12:24
gower
   
Ocena:
0
@Linka
Musisz się tylko zgłosić do repka (najlepiej via PW). Szampan i sława już czekają;)
31-12-2011 13:09
raskoks
   
Ocena:
0
pewnie bym się skusił na szampana i sławę :P - ale nie lubię brać zobowiązań których mogę nie dotrzymać :> - a niestety brakuje mi tylko jednej rzeczy - wolnego czasu :D
31-12-2011 13:45
Repek
   
Ocena:
0
@Linka
Odezwę się zatem. :)

@zigzak
Spokojnie, umowa w dwóch egzemplarzach czeka tylko na Twój podpis. :P

Pozdro
31-12-2011 14:18
earl
   
Ocena:
0
A tak w ogóle to tekst na bardzo dobrym poziomie, takim jaki zawsze jest u repka.
(ale pojechałem wazeliną)
31-12-2011 15:56
Repek
   
Ocena:
0
@earl
Witaj prawie w redakcji. :)

Pozdro
31-12-2011 16:05
Kamulec
   
Ocena:
+3
@repek
To się cyrograf nazywa.
31-12-2011 16:17
Repek
   
Ocena:
+3
@Kamulec
Trzeba uważać na Staszka-Werbowniczka. :)

Pozdro
31-12-2011 16:28
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Staszek Werbowniczek kaptuje nowych załogantów razem z kumplem Jaśkiem Wędrowniczkiem? :D

Jasiek spija, Staszek podsuwa cyrograf? ;)
31-12-2011 16:41
Repek
   
Ocena:
+1
@zigzak
Brzmi jak niezły plan. :)

P.
31-12-2011 16:56
Scobin
   
Ocena:
+4
Jasiek spija, Staszek podsuwa cyrograf?

No, przecież nie odwrotnie. ;)
31-12-2011 16:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.