string(15) ""
» Blog » BNP: Podziękowania, nagrody, plany
04-11-2013 02:05

BNP: Podziękowania, nagrody, plany

W działach: Polter | Odsłony: 480

BNP: Podziękowania, nagrody, plany
W ostatnich miesiącach, gdy wprowadzaliśmy większe zmiany, komunikowaliśmy się za pośrednictwem artykułów lub forum. O najważniejszych sprawach wciąż będziemy informować w ten sposób. Ale ponieważ większość aktywnych użytkowników pilniej śledzi blogi niż forum, to w niektórych przypadkach i tutaj pojawią się ogłoszenia lub pytania do Was.

Na pierwszy ogień idą dwie kwestie: zapowiedź nowego elementu serwisu.i podziękowania za pomoc na starcie BNP.

Zapowiedź: loteria i tokeny

Przy okazji odpalenia BNP zlikwidowaliśmy system PolterPunktów. W zamian zapowiedzieliśmy odpalenie Questów oraz czegoś podobnego do starego systemu punktowego, ale w innej, bardziej zabawowej formule.

Nazwa "loteria" jest w tej chwili całkowicie umowna i chcemy ją zmienić. Choćby dlatego, że nie będziemy urządzać loterii. System ten będzie bardziej przypominał aukcję, w której sami będziecie decydować, które nagrody - spośród przygotowanych pakietów - chcecie zdobyć. Licytację będzie się prowadzić za pomocą nowej waluty, roboczo zwanej "tokenami". Jak nietrudno się domyślić, ta nazwa również boli w oczy i uszy. Samą walutę będzie się zdobywało za "codzienną harówkę na Polterze", czyli dodawanie treści i pomaganie innym oraz wiele innych aktywności. Przekonuję też Drakera (i chyba mi się udało), aby zdobyte "tokeny" można było przekazywać w prezencie innym użytkownikom.

Tyle teasera. Temat jest na tyle duży, że poświęcę mu osobną notkę. Tam znajdzie się miejsce, by przedyskutować detale i - mam nadzieję - wymyślić lepszą nazwę dla "loterii" i "tokenów".

BNP: Szlak poprawek

Od 22 lipca równocześnie z uczeniem się, jak działa BNP, pracowaliśmy nad eliminowaniem bugów i wprowadzaniem poprawek (to znaczy robił to Draker, a gower starał się pomagać, natomiast ja przekazywałem narzekania konstruktywne uwagi użytkowników - tyle wygrać!). Na ile mogliśmy, staraliśmy się też uwzględniać Wasze uwagi i propozycje. Lista większości bugów znajduje się tutaj. Wciąż bardzo prosimy o zgłaszanie tam wszelakich usterek.

Większość tych największych, przeszkadzających w korzystaniu z serwisu i pracy nad tekstami, została wyeliminowana. Ale jak coś Wam się rzuci w oczy, piszcie śmiało.

Hall of Fame

W tych pierwszych tygodniach pod odpaleniu BNP bardzo wiele osób zgłaszało uwagi, wpisywało bugi, klikało we wszystko, co się dało (w tym w miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia). Część robiła to na naszą prośbę, a część z własnej, mniej przymuszonej woli. Nie sposób wszystkie te osoby wymienić, było Was naprawdę dużo. Ale chcielibyśmy w tym momencie nagrodzić pięć osób, które w szczególny sposób pomogły nam wyłapywać błędy, poświęciły sporo swojego czasu na dodawanie testowych treści lub na konstruktywną dyskusję o BNP (albo to wszystko naraz).

Są to: Agrafka, Kamulec, lemon i Senthe. Wszystkie te osoby proszę o wybranie sobie jednej nagrody z naszej bazy. Wyboru można dokonać za pośrednictwem sklepiku z nagrodami lub wysyłając mi PW.

No, ale miało być pięć osób. O wybór tej piątej proszę Was, użytkowników, autorów i szefów/owe działów. Wpisujcie propozycje w komentarzach, mogą być z krótkim uzasadnieniem. Osobie, która - Waszym zdaniem - najwięcej zrobiła dla serwisu i innych w ostatnich miesiącach, również wyślemy nagrodę.

Do przeczytania.

2
Notka polecana przez: Reckles, Scobin
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Agrafka
   
Ocena:
+5
Jejku. Czuję się straszliwie wyróżniona. Dziękuję. Nie spodziewałam się. To naprawdę miłe.
04-11-2013 08:46
nerv0
   
Ocena:
+3

Co do nazw, to skoro mamy już questy i doświadczenie, to myślę, że tokeny można by z powodzeniem zamienić na złoto. Oczywiście w jedynej słusznej formie imperialnych koron. ;)

04-11-2013 09:49
Repek
   
Ocena:
0

@Agrafka

No to czekam na wybór nagrody i info na priv. :)

@nerv0

Na "loterię" założę osobną notkę, ale "złoto", ew. "sztuki złota" brzmią prosto i sensownie. [IK już nie bardzo]

Pozdro

04-11-2013 10:07
Agrafka
   
Ocena:
+3

nerv0 - Złote Poltery zamiast Złotych Koron :P

04-11-2013 10:22
Kamulec
   
Ocena:
+3

Dziękuję.

----------------------

Może zamiast sztuk złota floreny, denary, guldeny, dukaty, talary, czy solidy?

04-11-2013 13:27
nerv0
   
Ocena:
+1

Korony. Bo Warhammer.

Lukrecjo będzie zadowolony.

04-11-2013 14:05
Scobin
   
Ocena:
+1

Albo poltki? :-)

04-11-2013 14:06
nerv0
   
Ocena:
+2

Nie, już wiem! Plusy!!! :D

No weź, daj plusika no...

04-11-2013 14:21
Nit
   
Ocena:
+2

A może Polter Pozdro - zawsze jest miło dostać Pozdro od Repka :D

04-11-2013 14:36
Senthe
   
Ocena:
0

Jej, nawet nie sądziłam, że się naprawdę do czegoś przydałam ; ) Według mnie przede wszystkim wkład Kamulca zasługuje na specjalne wyróżnienie - te małe uwagi wrzucane z żelazną konsekwencją i wytrwałością robią wrażenie : )

(Poza tym uważam, że turkus powinien być zmieniony.)

04-11-2013 14:39
Repek
   
Ocena:
0

@Senthe

Turkus jest już [chyba?] zmieniony. Ja w każdym razie nie mam.

Nagrody zasłużone i tyle. A że Kamulec jest szczególnie wytrwały, to inna sprawa.

Pozdro

04-11-2013 14:49
Senthe
   
Ocena:
0

Faktycznie, turkus zniknął - kolejna zasługa Kamulca. ; )
 

@Tymen

Tak jakby nie wystarczały Ci wirtualne buziaczki od Jade.

04-11-2013 14:56
Scobin
   
Ocena:
+1

Hm, co to znaczy "nadgorliwość w poprawianiu przecinków"? Albo przecinki zostały postawione dobrze, albo źle – i w tym ostatnim wypadku warto skorygować błędy, zanim tekst zostanie opublikowany w postaci końcowej. :-)

Być może szczegółowe poprawianie interpunkcji rodzi jakieś problemy, które należałoby rozwiązać. W takim wypadku będę wdzięczny za informację, ale potrzebowałbym trochę więcej szczegółów. ;-)

04-11-2013 14:59
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Mówimy głównie o dziale erpegowym-tutaj regularnie przy recenzji spotykam się z sześcioma-ośmioma wersjami z czego połowa ogranicza się do podmiany frazy lub poprawieniu w dwóch miejscach interpunkcji. Nowa wersja musi od nowa zdobywać 10 głosów, co opóźnia jej publikacje. Przyznam że nie wiem ile czasu teksty leżały w lodówce podczas poprzedniego ustroju , jeśli dłużej to zwracam honor. Niemniej póki co "nowości" wydawnicze nierecenzowane przez Adama leżą w redakcji na tyle długo, że w chwili publikacji trudno je za takie uważać.

04-11-2013 16:34
Repek
   
Ocena:
0

@Tyldodymomen

Przyznam że nie wiem ile czasu teksty leżały w lodówce podczas poprzedniego ustroju , jeśli dłużej to zwracam honor.

I na tym zakończmy dyskusję, bo sam sobie odpowiedziałeś.

EDIT: Poza tym "zdobywanie głosów" w ogóle niczego nie opóźnia. Głosy, gdy tekst jest gotowy, zdobywa się w ciągu 10 minut. Limit jest po to, by nie szły ewidentne błędy. Dziś przepuszczamy ich znacznie mniej - właśnie dlatego, że więcej osób spogląda na tekst.

04-11-2013 16:40
nerv0
   
Ocena:
+5
@up
Repek nie pozdrowił. o__o
04-11-2013 20:15
Repek
   
Ocena:
0

Pozdro2 :)

04-11-2013 21:23
Kamulec
   
Ocena:
+1

@Tyldodymomen

Ale po co ten wielki pośpiech? Tylko wieści muszą być publikowane szybko. Wg mnie lepiej wrzucać prace, do których nikt z redagujących nie ma uwag (nie licząc odrzuconych z powodów merytorycznych), niż niedopracowane, jak niestety nieraz się to teraz zdarza.

Co do rozwiązania, można by rozważyć, by nowo zgłoszona wersja otrzymywała dodatkowe głosy w liczbie:

  • obliczanej na podstawie oddanych na poprzednie wersje (tj. pomijając inne rozgałęzienia)
  • obliczanej w momencie utworzenia nowej wersji (najlepiej nie licząc głosu jej autora)
  • obliczanej na podstawie łącznej siły głosu głosujących użytkowników (tj. jeżeli ktoś oddał głos na trzy wersje, to nadal liczony jest jednokrotnie)
  • nie większej od ustalonej (np. 5)
  • stanowiącej pewien ułamek wcześniejszych głosów

Oczywiście głosy osób głosujących na nową wersję byłyby ujmowane z puli.

04-11-2013 22:20
Repek
   
Ocena:
0

@Kamulec

Ponieważ zupełnie nie ma potrzeby w tej chwili, by zmieniać obecny system, nie zmienimy go. Causa finita, serio. :) O to chodzi, by tekst nie szedł po tym, jak zobaczyła go jedna osoba. A tak było do tej pory, bo o wrzutce decydował często szef-redaktor tekstu.

Teraz musi na tekst przynajmniej SPOJRZEĆ ktoś jeszcze. A błędów pozostawionych nawet przez 3-4 osoby wciąż zdarza się sporo [z formatowaniem na czele].

Osoby, które są zaangażowane w redakcję i poprawki [tak, pojedyncze przecinki też są ważne], szybko zdobywają Rep. Za 2-3 miesiące liczba osób posiadających Rep 4 będzie spora. Będzie można wtedy pomyśleć o Rep 5. To też sprawi, że teksty - ale już poprawione - będą szły sprawniej.

Ale wciąż kluczowa jest jakość tekstów, a ten system w tym pomaga. Tempo jest ważne przy newsach.

Pozdro

04-11-2013 22:30
Kamulec
   
Ocena:
+2

Jeżeli nie chcesz ciągnąc tematu, to nie, ale się jeszcze ustosunkuję.

Ponieważ zupełnie nie ma potrzeby w tej chwili

1. Minimum raz, ale wydaje mi się, że kilka: Naniosłem poprawki do artykułu, nic kontrowersyjnego. Głosy dostała i przeszła wersja bez nich, ale będąca już wcześniej blisko przegłosowania.

2. Napisałem, co jest źle. Nikt nie odpisał, przegłosowana została wersja z oczywistymi błędami. Napisałem je jeszcze raz, tym razem w komentarzu, baczko poprawił.

3. Tylodymomen narzeka na poprawiających przecinki.

Moim zdaniem pokazuje to, że obecny system zachęca część osób, by przepychać prace, a nie zbierać głosy od nowa, na kolejną wersję.

04-11-2013 23:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.