string(15) ""
» Blog » Orc Choppa Boyz - 6/30
27-07-2010 13:59

Orc Choppa Boyz - 6/30

Odsłony: 10

Orc Choppa Boyz - 6/30

Kolejny krótki update z prac nad Boyz'ami. Tak jak sobie założyłem, w niedzielę wymalowałem skórę pozostałym dziewięciu Chłopakom. Figurki tak przygotowane mają ten plus, że wykończenie każdej z nich zabiera naprawdę niewiele czasu, a wyniki są widoczne już po kilku chwilach z pędzlem.

 

 

W poniedziałek i wtorek nie miałem zbyt wiele czasu na malowanie, ale dzięki tak zachęcająco wyglądającym modelem udało mi się skończyć pół tuzina ;) Po trzy na każdy z dni.

 

 
 
 
 
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakiś super standard, ale jak na moje możliwości, potrzeby i poświęcony czas - efekt jest wielce zadowalający. Parę uwag, którymi chciałem się podzielić:
  • przyjąłem ograniczoną kolorystykę - kolory tego oddziału to Scorched Brown, Bestial Brown i Chaos Black (ten ładny bordowy, który odkryłem przy okazji załogi rydwanu, zachowam na kolejny oddział);
  • dla urozmaicenia postanowiłem rzucić Chłopakom puszkę białej farby i pozwoliłem im umorusać sobie ciuchy - niektórzy byli zbyt leniwi, inni poszli na całość ;) - znowu okazało się to dobrą decyzją;
  • podstawki zrobię hurtem, po tym jak dokupię Scorched Brown - swego czasu, ucząc siostrzeńca malowania, straciłem większość tej farbki. Zyskałem natomiast bardzo gustowną brązową plamę na dywanie :D

Ale najważniejszą zmianą są tła! Jestem pewien, że zauważyliście ten profesjonalny niebieski gradiencik ;) I nie jest to żadna fotoszopka - jestem na to zbyt leniwy. Jest to wyniki wspólnych prac z nadwornym grafikiem/DePeTowcem - Czwartym. Ale nie myślcie sobie, że na tym poprzestaliśmy. Ułańska fantazja (ograniczana jedynie brakami finansowymi na wydruki) pozwoliła na stworzenie alternatywnych teł (?), dzięki którym figsy zyskały nowe wybiegi :D Aha, jedna porada odnośnie drukowania: Z jednej strony z ładną panią w punkcie usługowym bardzo miło się rozmawia, ale za to dużo trudniej się ją opiernicza za pomyłki. W związku z tym łatwo wrócić do domu z produktem nie do końca zgodnym z założeniami :s

 

 
 
 

Teraz mam za to problem typu nie-mam-co-na-siebie-włożyć i potrzebuję Waszej pomocy. Które tło bardziej pasuje dla tych orkasów? W komentarzach możecie też wymyślać nazwy dla tych tematów. A dla przypomnienia, jeszcze raz wszyscy kandydujący:

 

 

 

Czekam na Waszą pomoc i pozdrawiam,

red_gobbo

Komentarze


Kastor Krieg
   
Ocena:
+1
Zdecydowanie to:
http://lh4.ggpht.com/_FRymGGQ52IU/ S2lEehaEMsI/AAAAAAAAGrQ/aErW8phc2PQ/ s1600/red_gobbo_blog-orc_boyz_203-7.JPG

Najlepiej uwydatnia kolory i detale. Fajna robota, przy okazji.
27-07-2010 14:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
kolory i detale na tym zdjęciu są uwydatnione dobrze dlatego, ze jest to najlepiej oświetlone zdjęcie i ma najlepsze kadrowanie. Najlepsze imho tło jest pierwsze, mimo najgorzej jakości zdjęcia :)
27-07-2010 20:36
Vindreal
    WAAAGH!
Ocena:
0
Osobiście proponuję 2. Nie za jasna, taka akurat :)
27-07-2010 23:46
red_gobbo
   
Ocena:
0
Dzięki za Wasze opinie. Racja, są różnice w jakości zdjęć, ale nie jestem profesjonalnym fotografem. Mam kieszonkowy idoiten camera i robię zdjęcia na automatycznych ustawieniach w trybie makro. Nie mam tez statywu, więc wychodzą tak, jak się udadzą.

Ale wydaje mi się, że to ciemno zielone tło powoduje lepsze ustawienia w aparacie i być może dlatego zdjęcie jest lepsze.

Z tego co widzę, jesteście bardziej za tłami z wyraźniejszą fakturą. A to już jakaś wskazówka dla mnie - dzięki!

Pozdrawiam,
red_gobbo
28-07-2010 10:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.