string(15) ""
» Blog » Bad Moonz Test Boyz
06-08-2010 20:35

Bad Moonz Test Boyz

W działach: WIP | Odsłony: 21

Bad Moonz Test Boyz

Przyznaję się bez bicia - poszalałem z tymi zakupami ostatnio. Ale jakoś się tym nie przejmuję i będą następne... Trudno, to silniejsze ode mnie ;) Ale frajda jest, więc czemu sobie odmawiać.

 

Dla uspokojenia sumienia, zacząłem przynajmniej je malować. Mam jednak mały problem, ale o tym za chwilkę. Kiedy nie mam czasu, albo warunków do malowania, staram się chociaż skrobać modele. Zestaw małego skrobacza (nożyk, wiertareczka i parę modeli) często wożę ze sobą, by wykorzystać jakieś wolne chwile. Dzięki temu połowa mojej Zielonej Hałastry jest ładnie opiłowana.

 

 

Modele na prawo od Trukka są gotowe do położenia podkładu (ale jeszcze nie są w większości sklejone, więc mogę trochę pozmieniać ich pozycje/opcje), a te po lewej są tylko złożone - też bez kleju (świetne rozwiązanie z AoBR). Sama ciężarówka jest już opiłowana i na razie jest w dwóch częściach + drobiazgi do doklejenia.

 

Ponieważ, jak wiecie, mam również armię zielonych do Fantasy, chciałem żeby Orki z 40K różniły się wyglądem od swoich dalekich kuzynów. Dlatego więc z automatu odrzuciłem klan Evil Sunz, czerwonego dosyć będzie w krainie Elfów i Krasnoludów. Nie jestem pewien jak poradzić sobie z Red Paint Job na żółtych pojazdach, ale będę się tym martwił później. Tak, żółtych, bo zdecydowałem się na Złe Księżyce! Drugą sprawą jest odcień zieleni. Aby i tym się różniły, postanowiłem dać inny kolor jako bazę. Chciałem żeby nie wyglądały tak "zdrowo" jak moje modele do Fantasy, więc rozpocząłem od Catachan Green.

 

 

Potem nałożyłem wash, a do podkreślenia użyłem Camo Green. To daje mi opcję nałożenia najostrzejszych akcentów przy użyciu Rotting Flesh. Ale jak na razie nie było to potrzebne szeregowym Orkom. Pewnie użyję tego przy większych Bossach. Ale, ale. Pewnie pamiętacie pod jakim wrażeniem wash'y GW jestem. Tak więc chciałem wykorzystać fakt posiadania pełnego ich zestawu i oprócz standardowo zielonego Thraka Green spróbowałem również Ogryn Flesh. Nie spodziewałem się, że może to spowodować tak dużą różnicę w końcowym efekcie. Oto siła wash'y w wydaniu 40K - Ork Style:

 

Ogryn Flesh vs. Thraka Green
 

Testowe modele uważam za całkiem udane, ale chętnie wysłucham Waszych opinii. Zastanawiałem się nad trzecim kolorem żółto-czarnego miksu. Postawiłem na jasny brąz, ale zastanawiałem się też na szarym lub też całkowitym jego pominięciem. Ale zdaje się, że trzeci kolor jest potrzebny, chociażby jako bufor pomiędzy dwoma podstawowymi (szczególnie przydatny dla pasów pomiędzy spodniami i koszulką w kontrastujących kolorach).

 

 

Orcze ozdobniki, też mi się bardzo podobają. Pilnowałem się, żeby z nimi nie przedobrzyć, ale nie wiem czy w rezultacie nie jest ich za mało. A może już przedobrzyłem? Myślę, że to kwestia gustu i tak naprawdę wyjdzie w praniu... Czy będę miał cierpliwość do tylu zdobień? Czy starczy inwencji, żeby się nie powtarzały za często?

 

Przecież mają służyć właśnie do zróżnicowania modeli. Na pewno podszkoli mnie to w technice freehand. Już widzę, że nie zawsze pędzel najmniejszy = najlepszy, nawet przy malowaniu tycich wzorów.

 

 

Nie jestem też pewien, czy dawać im zniszczenia wojenne, bo to w końcu najbogatszy klan! Bad Moonzów stać przecież na nową żółtą farbę po każdej walce! Poza tym nie czuję się jeszcze w pełni zadowolony z efektów postarzania w moim wydaniu. Jakieś porady w tym temacie? Najlepiej ze zdjęciami - jestem wzrokowcem ;)

 

 

Ale największy dylemat mam z zielonością. Pomóżcie wybrać odcień, który najbardziej pasować będzie do mojej armii. Dla porównania daję fotkę z fantastycznymi kuzynami. Groty są za to jaskrawo zielone i będą się i tak wyróżniały - zobaczę jak to się ma przy większej ilości modeli i później będę z nimi kombinował. Zresztą i tak są czerwono-niebieskie.

 

 

Skoro o Grotach mowa, podstawki do orków też będą wykończone przy użyciu podobnych materiałów, jednak w dużo mniejszym zagęszczeniu. Po prostu jest ich zbyt wiele, a ja nie mam teraz za dużo mikserów na podorędziu :)

 

Pozdrawiam,

red_gobbo

Komentarze


red_gobbo
   
Ocena:
+1
Osobiście skłaniam się do wersji Thraka Green (po prawej, żółte okucia butów), ale nic na 100% nie przesądzone.
06-08-2010 20:37
Vindreal
    WAAAGH!
Ocena:
0
Może nie znam się na tym najlepiej, ale też proponuję Thraka Green. Jest zieleńszy, co dobrze robi "chopakom" ;]
06-08-2010 21:10
WilliamWolfes
   
Ocena:
0
Kolor jest przyjemno orkowy, jednak bardzo nie podobają mi się te ostre prezjścia między podkładem a jasno zielonym. Więc sugeruję maluj jeszcze jaśniejszy podkład i kolor główny a na to wszystko wash.

Mimo wszystko jak na table top to świetnie wyglądają :)
07-08-2010 09:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.