» Blog » Pozytywne Polecanki #7
01-09-2007 01:46

Pozytywne Polecanki #7

W działach: Muzyka, Polecanki | Odsłony: 2

Pozytywne Polecanki #7
W dzisiejszych Pozytywnych Polecankach chciałbym zaprezentować wam pewien, wart poznania, projekt muzyczny. Masala Sound System to soundsystem grający, jak sami to nazywają, ragga-bhangra. Trudno pisać o składzie grupy, który tak naprawdę nigdy nie był stały. Masala występują z olbrzymią ilością gości, którzy wspierają ich misję zaszczepienia etnicznej muzyki wśród słuchaczy. Dlatego osoby chcące zapoznać się ze składem Masali odsyłam do ich strony (zakładka 'o masali').

Jak do tej pory ukazały się dwa albumy. Pierwszy pt. Masala to long play mocno nastawiony na wszelkie rodzaje muzyki etnicznej. Orientalne brzmienia, muzyczne eksperymenty i interesujący goście to zdecydowane zalety tej płyty. To z niej pochodzą dwa pierwsze prezentowane niżej utwory.

Jako druga ukazała się Obywatele IV Świata jest to bez wątpienia reakcja zespołu na rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. Jest to zaledwie 7 utworów jednak dla wielu mogą być mocno kontrowersyjne. Nie brak w nich jawnej krytyki rządzących i samej IV rzeczpospolitej. Z niej pochodzi trzeci prezentowany niżej utwór poświęcony osobie, byłego już, ministra edukacji.

Podsumowując - zdecydowanie polecam. Muzyka dobra na każdą porę roku. Żywe, orientalne rytmy, niecodzienne instrumenty i nietypowi wokaliści to zalety tego soundsystemu. Wszystko to okraszone znającymi swój fach polskimi MCs, DJami i muzykami. Jednak Masala nie jest dla wszystkich. Ich twórczość skierowana jest do osób otwartych a nie poddańczo wsłuchanych w jeden wielbiony gatunek muzyczny. Enjoy!0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Micronus
   
Ocena:
0
Świetny skład, fajne łączenie styli muzycznych i nieugłaskane teksty. Jest tu ragga, bhangra, jungle, breaki i fajni MC. A Obywatele podobają mi się ciut bardziej niż Masala. Jest o wiele ostrzej, zarówno muzycznie jak i tekstowo, za to nieco mnie drażni maniera wokalisty. Mimo wszystko album na pięć mimo tylko 7 kawałków. Mój faworyt to Neo Teo i Kraj-O-Brass.
17-10-2007 18:20
Ra-V
   
Ocena:
0
Za mna lazi ten utwor ostatnio http://youtube.com/watch?v=xbSz6pA f68A
18-10-2007 00:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.