Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 38.
Operacja Wotan - przedsprzedaż

Operacja Wotan - przedsprzedaż

03-12-2009 16:22 | Michał 'Puszon' Stachyra
Jak informuje wydawnictwo Kuźnia Gier, jutro do drukarni trafia Operacja Wotan - pierwsza kampania do systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.

W związku z tym wydawnictwo rozpoczyna przedsprzedaż podręcznika w cenie 35 zł. Operacja Wotan ma 112 stron, format B5, szytą okładkę i jest wydana na specjalnym stylizowanym papierze (tym samym co podręcznik główny). Do każdego egzemplarza w przedsprzedaży dołączane są 2 zestawy (48 szt.) żetonów wolsungowych.

Premiera (wysyłka dodatku): nie później niż 17 grudnia! » więcej
Kingpin - prezentacja we flashu

Kingpin - prezentacja we flashu

15-10-2009 08:49 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Kuźni Gier pojawiły się pełne informacje na temat Kingpina oraz flashowa prezentacja gry - z przedstawieniem zasad, tutorialami, zagadkami oraz galerią.

Ta multimedialna trzyjęzyczna (pol., ang., niem.) prezentacja będzie dołączana na płycie CD do każdego egzemplarza gry Kinigpin. » więcej
Dwugłos w sprawie Wolsunga

Dwugłos w sprawie Wolsunga

06-10-2009 21:40 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Wolsunga pojawił się dwugłos w sprawie Wolsunga - Robert 'Bothari' Wołkiewicz recenzuje Wolsunga i zgłasza doń zastrzeżenia, na które odpowiada Maciej 'lucek' Sabat.
Zapraszamy do lektury. » więcej
Wolsungowe kości

Wolsungowe kości

29-09-2009 01:39 | Michał 'Puszon' Stachyra
Wydawnictwo Kuźnia Gier zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży specjalnych kostek Wolsungowych. Za projekt odpowiada Maciej 'SQVA' Zasowski, a ich wykonaniem zajmie się firma Q-workshop.

Data premiery nowych akcesoriów nie jest jeszcze znana, ale już teraz po kliknięciu w nagłówek wieści można zamawiać liczące pięć kości zestawy. » więcej

Pamiętnik projektanta - rasy w Wolsungu

28-09-2009 13:36 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Wolsunga pojawiła się czwarta część pamiętnika projektanta. Tym razem Garnek pokrótce opisuje osiem ras rozumnych w Wolsungu. » więcej

Wolsung - zdjęcia i terminy wysyłki!

25-09-2009 20:38 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Wolsunga pojawiły się pierwsze zdjęcia wydrukowanego podręcznika oraz informacja o terminie wysyłki. » więcej

Wojciech Świdziniewski (1975-2009)

18-09-2009 12:53 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 3
Wczoraj wieczorem zmarł w Białymstoku pisarz Wojciech Świdziniewski, zanany w fandomie również jako Cleritus i Olaf.

Publikował w Nowej Fantastyce (debiut: opowiadanie Konsekrowany), Science Fiction i internetowym Fahrenheicie. Jego opowiadania zdobyły nominacje do Nagrody Zajdla 2001 (Murarze) oraz do Nautilusa 2004 (Kłopoty w Hamdriholm).
Wolsungowe wieści

Wolsungowe wieści

15-09-2009 21:28 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Wolsunga pojawiły się ostatnio: » więcej
Wolsung w druku i Pamiętnik projektanta

Wolsung w druku i Pamiętnik projektanta

15-09-2009 21:25 | Michał 'Puszon' Stachyra
Podręcznik Wolsung: Magia Wieku Pary trafił już do druku.

Na stronie Wolsunga pojawił się w związku z tym pierwszy tekst z serii "Pamiętnik projektanta". Zapraszamy do lektury. » więcej
480 stron Wolsunga!

480 stron Wolsunga!

02-09-2009 12:27 | Michał 'Puszon' Stachyra
Ostatnie miesiące były dla nas czasem niezwykle intensywnej pracy nad ostatecznym kształtem podręcznika. Przez ten czas poprowadziliśmy wiele sesji na konwentach (i nie tylko) oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję pokazać makiety podręcznika wielu nowym graczom i porozmawiać o ich erpegowych przyzwyczajeniach i oczekiwaniach względem podręczników. W efekcie zdecydowaliśmy się umieścić w podręczniku podstawowym jak najwięcej elementów, które są ważne dla Mistrzów Gry i graczy, z których część była pierwotnie planowana do pierwszego dodatku. » więcej
500 gier dla uczestników Polconu

500 gier dla uczestników Polconu

26-08-2009 05:46 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 0
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wszyscy uczestnicy Polconu otrzymają w "zestawie akredytacyjnym" kartę do gry kolekcjonerskiej Veto!.

Natomiast pierwszych 500 osób zaakredytowanych na Polcon otrzyma grę strategiczną Lis Pustyni - prezent od autorów i wydawców Veto! Gra będzie do odebrania na stoisku Kuźni Gier po okazaniu kuponu otrzymanego na akredytacji Polconu.
Wiedzmin karciany powraca w trzech językach

Wiedzmin karciany powraca w trzech językach

05-08-2009 20:15 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 2
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż - w związku z wyczerpaniem całego nakładu pierwszej odsłony wiedźmińskiej karcianki - firmy CD Projekt RED oraz Kuźnia Gier podpisały umowę, która zaowocuje wydaniem nowej, poprawionej wersji gry. Usprawnienia będą dotyczyć grafiki oraz merytorycznej strony wydania. Zmianom ulegnie wygląd ilustracji na kartach, żetony, postać Wiedźmina, dodatkowo zostanie poprawiona instrukcja.
Co najważniejsze, nowa edycja będzie wydana nie tylko w języku polskim ale również angielskim i hiszpańskim. Na ten ostatni rynek gra trafi już w sierpniu, a jej wyłącznym dystrybutorem będzie Gen X Games. Więcej przeczytacie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Kung Fu - dalekowschodnia sztuka gry

Kung Fu - dalekowschodnia sztuka gry

01-07-2009 21:29 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 5
Kuźnia Gier rozpoczęła druk Kung Fu - szybkiej i ekscytującej karcianki "party game" czasu rzeczywistego. W grze znajdziecie 120 kart (68 kart ciosów i 52 karty układów) oraz instrukcję w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej i czeskiej.

Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Niezwykle wolsungowa Avangarda

Niezwykle wolsungowa Avangarda

29-06-2009 16:06 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 0
Na odbywającym się w Warszawie, w dniach 2 do 5 lipca (czw. - niedz.) konwencie Avangarda pojawi się mnóstwo atrakcji dla miłośników steampunku, a Wolsunga w szczególności. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami » więcej
Kingpin - nowa planszówka od Kuźni Gier

Kingpin - nowa planszówka od Kuźni Gier

27-06-2009 08:56 | Michał 'Puszon' Stachyra
Szemrane interesy w ciemnych alejkach, naładowane spluwy, piękne dziewczyny, rodziny mafijne walczące o kontrolę nad miastem – to chleb powszedni Game Designera… i doskonały pomysł na grę.

Tym razem Kuźnia Gier postanowiła wydawać strategiczną grę planszową o porachunkach mafijnych zatytułowaną Kingpin. We współpracy z trójką początkujących autorów (Rafał i Krzysztof Cywiccy, Krzysztof Hanusz) i na podstawie ich pomysłu opracowaliśmy dynamiczną planszówkę, w której każdy ruch zmienia wszystko na planszy.
» więcej

Vetowy weekend

26-06-2009 20:30 | Michał 'Puszon' Stachyra
W sobotę 27.06 o godz. 12.00 w krakowskim sklepie SMOK w Galerii Kazimierz (mapa dojazdu) odbędzie się turniej Veto! Zapowiada się kilkanaście osób, w tym autorzy i wydawcy. Więcej na forum.

Z kolei miłośników VETO z Torunia i okolic zapraszamy na odbywający się w ten weekend konwent Zahcon, gdzie ekipa Wargamera będzie uczyć gry w Veto! Można tam będzie oczywiście kupić wszystkie Vetowe produkty!.

Zapraszamy!
» więcej
Znana data premiery Wolsunga

Znana data premiery Wolsunga

25-06-2009 05:09 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 45
Wydawnictwo Kuźnia Gier oficjalnie zapowiedziało premierę podręcznika Wolsung: Magia Wieku Pary na 30 września br. Podręcznik jest w tej chwili do nabycia w przedsprzedaży.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Prezentacja

Prezentacja "wolsungowych" kart

25-06-2009 05:04 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 0
Na stronie Kuźni Gier pojawiła się prezentacja "wolsungowych" kart do gry. Można zapoznać się tam ze wszystkimi grafikami wykonanymi przez Marcina 'andrew' Gręźlikowskiego.
Kuźnia Gier wydaje grę Adama 'Folko' Kałuży

Kuźnia Gier wydaje grę Adama 'Folko' Kałuży

26-02-2008 14:26 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 1
Wydawnictwo Kuźnia Gier ma przyjemność poinformować, że w pierwszym półroczu 2008 roku wyda produkcję Adama 'Folko' Kałuży (redaktora Świata Gier Planszowych i portalu gry-planszowe.pl) - Mozaikę Numernabisa.

Gra polega na budowie mozaiki. Gracze kupują kolejne jej elementy, układają je, a za położone elementy otrzymują pieniądze. Mozaikę należy budować tak, by na koniec otrzymać za nią jak najwięcej punktów zwycięstwa. Niestety nie zawsze się to udaje. Czasami powstaje taka mozaika, że mucha nie siada… czasami wręcz przeciwnie.
Mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika

Mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika

08-10-2007 23:36 | Michał 'Puszon' Stachyra | Komentarze: 9
W miniony weekend w Budapeszcie odbyły się mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika - uczestniczyło w nich 300 zawodników z 33 krajów. Mistrzem świata został 16-letni Japończyk Yu Nakajima, który w pięciu próbach osiągnął średni czas 12,46 sekundy.

Gościem honorowym mistrzostw był oczywiście wynalazca kostki, obecnie 63-letni, Erno Rubik. Od roku 1974 - kiedy to wymyślił kostkę - sprzedano jej na całym świecie około 300 milionów sztuk.