» Blog » Raport z Essen - część I
30-10-2009 18:50

Raport z Essen - część I

W działach: Kuźnia Gier, Wolsung, Kingpin, Wiedźmin, RPG, planszówki | Odsłony: 6

Miałem zamiar raport z Essen napisać zaraz po powrocie. Niestety... liczba spraw, które czekały na mnie po powrocie okazała się bardzo długa, w programie pocztowym wciąż czekają maile, na które mam odpowiedzieć.

Z Essen prowadziłem "relację na żywo" - na moim blipie, niestety spłatał mi on psikusa i pomieszał kolejność kilku wpisów...

Poniżej kilka migawek i zdjęć....Na targi dotarliśmy absolutnie pierwsi - wprost z trasy - tuż przed 7 rano w poniedziałek. Do Kuźniobusy upchnęliśmy tak dużo gier, że potrzeba była SqvoDynoMana aby go rozpakować:W ciągu kilku godzin udało się nam się rozstawić stoisko - mieliśmy je gotowi oczywiście jako pierwsi:) - pisał o tym - a także o Kingpinie - niemiecki (ale anglojęzyczny) serwis boardgame.deDni przetargowe to dla nas gorączkowe doszkalanie się w instrukcjach ("to jak my to nazwaliśmy po angielsku") pierwsze tłumaczenia rozgrywki i sprzedaż gier. Oraz spotkania handlowe z dystrybutorami - tak obecnymi jak i przyszłymi. Ciągnęły się one przez całe targi i zaowocowały pozyskaniem nowych kontrahentów, dzięki czemu gry planszowe Kuźni będą dostępne w kilku kolejnych krajach, zaś Wolsung... ale o tym na końcu.

Na Essen mieliśmy przygotowane trzy gry - z tego dwie zupełnie nowe - premierowego Kingpina oraz angielską wersję Witchera. A ponadto - wydane w lecie - Kung Fu.Na zdjęciach widać te trzy gry rozłożone w press-roomie, gdzie przez całą środę prezentował je dziennikarzom i innym wydawcom Szafa.
Wysłannik poltera w osobie neishina z racji firmowej Kuźniowej koszulki, okularów i kolczyków uznał go za "jakiegoś wynajętego Niemca".
Kingpin - został przyjęty bardzo dobrze, podobały się tak grafiki (to widać na pierwszy rzut oka) jak i mechanika, którą można poznać dopiero po drugim rzucie okiem...
Początkowo tłumaczony na jednym stanowisku, szybko dorobił się trzech dodatkowych stworzonych ad hoc. I w zasadzie non stop ktoś w niego grał.Świetnie zostały przyjęte inne gry polskich wydawców - Stronghold Portala oraz 7 Wolf-Fanga. Gratulacje od naszej ekipy - kawał dobrej roboty!

My - oprócz b. dobrego przyjęcia przed odbiorców Kingpina - możemy pochwalić się jeszcze czymś - prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma zachodnimi wydawcami na temat zagranicznych edycji Wolsunga RPG! Zachodni wydawcy reagowali z zachwytem na nasze grube tomiszcze ukontentowani stylem wydania i interesującą dla nich ceną...
Na razie nie chcę niczego zapeszać, ale wstępnie rozglądamy się już za tłumaczami... :)

Komentarze


Puszon
   
Ocena:
+1
ciąg dalszy.... nastąpi ;)
30-10-2009 18:56
~Raziel

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Wolsung jedzie w świat? Fajnie :)
30-10-2009 19:01
beacon
   
Ocena:
0
Ja Cię!
30-10-2009 22:55
Siman
   
Ocena:
+1
Teraz jeszcze eksportujmy Klanarchię i będzie totalnie gites. :)
31-10-2009 00:29
Morphea
   
Ocena:
0
Wiedziałam, że nastąpi dzień kiedy Wolsung pobije świat!
03-11-2009 09:04
Puszon
   
Ocena:
0
Dzisiaj ein Wolsung, jutro unsere Welt!

Puszon

PS: Szukamy webmastera: http://rdir.pl/16lo0
03-11-2009 09:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.