string(15) ""
» Blog » zjaAvy, strachy i inne wątki osobiste...
13-02-2014 15:11

zjaAvy, strachy i inne wątki osobiste...

W działach: Konwenty, RPG, Plane przedstawia | Odsłony: 204

zjaAvy, strachy i inne wątki osobiste...

Moi Drodzy!

Tegoroczna zjAva to dla mnie przede wszystkim rozmowy o dalszych planach Fajnego RPG i sesja na GRAMY! Express. Będę jednak prowadził też kilka prelekcji, na które serdecznie zapraszam:

Grozy, ale konwencja (sobota 19:00)

Kocham sesje w konwencji grozy, ale nie lubię się bać. Dlaczego więc prowadzę horrory? Dla tajemnicy, dla wątków osobistych, dla wyzwań przytłaczających bohaterów – a bywa, że i dla żartu. Na prelekcji opowiem o tym, jakie możliwości (poza sianiem przerażenia) oferuje konwencja grozy. 

Erudycja wiktoriańskiego Mistrza Gry (niedziela 11:00)

By prowadzić steampunkowe lub wiktoriańskie sesje nie potrzeba wiele - wystarczy ogólne wyobrażenie o epoce etykiety, meloników i gorsetów. Jednocześnie jednak są to czasy tak barwne, że do ubarwienia takiej gry może przydać się wiedza z dowolnej nieomal dziedziny. Zapraszam więc do zapomnienia o tym, że Mistrz Gry nie wszystko musi umieć, popuszczenia wodzy fantazji i dyskusji o tym, jakie obszary nieprzydatnej wiedzy są najbardziej przydatne prowadzącym dziewiętnastowieczne sesje. Dyskusja powinna odbywać się w języku francuskim, niestety jednak daleko mi do idealnego erudyty - nie znam go.

Osobom, które znają już tę prelekcję z Polconu obiecuję, że pojawią się nowe pomysły.

Wątki osobiste w nieosobistych przygodach (niedziela 13:00)

Wątki osobiste bardzo wzbogacają sesję i zwiększają frajdę z zabawy. Gdy piszemy kampanię z myślą o konkretnych postaciach, łatwo je wymyślić – co jednak, gdy prowadzimy gotową przygodę lub napisaliśmy scenariusz tak, by zagrać w niego mogła dowolna drużyna? Na prelekcji opowiem, jak dodać wątki osobiste do takiej fabuły i na różne sposoby związać z nią graczy.

A co do GRAMY!, prowadzę Wolsunga, a konkretnie heroiczną misję wojenną z kropelką grozy. Niezwykłe Damy i Dżentelmenów czeka infiltracja armii Czarnoborza, polowanie na Drahana Żmijskiego i sprawy z ich własnej przeszłości. Przygotuję drużynę gotowych postaci, by każdy BG był mocno związany z głównym wątkiem.

Do zobaczenia na zjAvie!

Komentarze


dreamwalker
   
Ocena:
0

Jaka szkoda, w terminach wszystkich Twoich prelekcji prowadzę sesje :[

13-02-2014 20:04
Planetourist
   
Ocena:
+2

Faktycznie szkoda :(  Ale jeżeli chcesz, mogę Ci wysłać konspekty tych prelek.

13-02-2014 22:28
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3

Co tam konspekty - przerób je na artykuły i zamieść na Polterze. Niech inni też mają możliwość się z nimi zapoznać.

16-02-2014 17:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.