Outpost 2
string(15) ""
» Blog » Znowu jestem MG!
17-02-2010 14:28

Znowu jestem MG!

W działach: Sesje, RPG | Odsłony: 0

Po ponadrocznej przerwie wróciłem do prowadzenia - i jest to strasznie przyjemne uczucie :)

Wraz z kuzynem i dwoma bliskimi znajomymi (w grze - shifter-druid i dwa valenarskie elfy), zacząłem tworzyć opowieść o heroicznej wyprawie po sławę i chwałę do Xen'drik. Zdaje się, że gracze są zadowoleni z dotychczasowego przebiegu opowieści, a i ja świetnie czuję się, tworząc ją.

Przy okazji, mam okazję przekonać się, jak bardzo zmieniły się moje wyobrażenia na rolę Mistrza Gry i postać sesji w ogóle. Zainspirowany serią "Graj z..." Ignacego Trzewiczka, z zapałem rzucam się do notowania słów przypadkowo rzuconych przez graczy i nadających się na zahaczki, pozwalam im wymyślać imiona NPCów (na razie chyba tylko 1 - za to ten najważniejszy) i na bieżąco doimprowizowuję wątki dające graczom możliwość wykazania się. Może niektórym wyda się to oczywistością, którą nie warto się chwalić, ale w porównaniu z moimi poprzednimi sesjami, jest to wielki krok naprzód.

Dziękuję Wam, Gracze, i obiecuję robić wszystko, by nasza opowieść rzeczywiście była tak piękna, jak rysuje się w marzeniach Ollonvela i Waszych postaci. Każdy z Was wniósł coś w te pierwsze sesje, ale pozwólcie, że szczególnie podziękuję jednemu z Was - temu, który zachęcił do wyprawy pytaniem "Naprawdę nie chcecie wziąć udziału w bajce"? Naprawdę, na nic więcej nie mogłem liczyć :)

Komentarze


Farindel
   
Ocena:
0
W jaki system gracie?
17-02-2010 21:55
Nadiv
    Farindel
Ocena:
0
Z tekstu wynika, że w Eberron na 4 ed. D&D :)
17-02-2010 22:49
Planetourist
   
Ocena:
0
Nie, niestety 3.5. Czwórka lepiej by się nadawała do opowiedzenia tej bajki, ale ani ja, ani gracze nie znamy jej zbyt dobrze. Może przy kolejnej opowieści...
18-02-2010 11:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.