Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » XIXXL - konkurs polconowy
27-08-2014 16:32

XIXXL - konkurs polconowy

W działach: Plane przedstawia, Quentin, RPG, sesje, konwenty | Odsłony: 379

XIXXL - konkurs polconowy

Moi drodzy!

Udało mi się dostać do finału Quentina z wolsungową przygodą Trzy Damy. To oznacza, że dysponuję darmową wejściówką na Polcon, którą mogę komuś przekazać (już opłaciłem własną). Niniejszym ogłaszam konkurs, w którym wejściówka owa jest nagrodą. A ponieważ Trzy Damy są przygodą z gruntu dziewiętnastowieczną, taki będzie i sam konkurs.

28.08: Stawka wzrosła. Swoje trzy grosze do puli nagród dorzucili Aes i Polter. Szczegóły w regulaminie.

 

Mini-konkurs erpegowy XIXXL

  1. XIXXL, czyli Długi Wiek Dziewiętnasty – ulubiony przeze mnie okres w historii rozciągnięty między Rewolucją Francuską a Pierwszą Wojną Światową, złoty wiek powieści i czas akcji wielu zacnych gier, chociażby Deadlands, Victoriany, Wolsunga i Cthulhu by Gaslight.
  2. Konkurs polega na napisaniu i opublikowaniu w Sieci dowolnego erpegowego materiału związanego z tym okresem. Może być to na przykład szkic przygody, Bohater Niezależny, artykuł dotyczący prowadzenia sesji w takich realiach czy nawet kompletny, miniaturowy system.
  3. Do gotowych prac należy linkować pod tym postem lub wysyłać linki bezpośrednio do mnie.
  4. Jeśli ktoś ma konto na Polterze, gorąco zachęcam do publikacji tekstu w formie artykułu na stronę. Mam dostęp do poczekalni i mogę obejrzeć go nawet, jeśli jeszcze nie będzie opublikowany, a dzięki temu potem zobaczy go więcej osób. Ponadto Draker obiecuje w imieniu serwisu dodatkowe 50 sztonów za publikację tekstu konkursowego na Polterze.
  5. Limit znaków wynosi 7500. Wliczają się w to spacje, ale nie mechanika. Czasu jest bardzo mało, więc pewnie i tak mało kto napisałby coś dłuższego.
  6. Prace należy zgłaszać do dnia 31.08 do godziny 23:59.
  7. Oceniać będę atrakcyjność pomysłu, jego związek z tematem konkursu i styl oraz poprawność zapisu.
  8. Wyniki ogłoszę w poniedziałek 01.09.
  9. Głowna nagroda to darmowa wejściówka na Polcon i książka od Poltera - do wyboru Mongoliada lub Czerep Mutanta. Nagrodą za 2. miejsce jest sama darmowa wejściówka - tę nagrodę funduje kolejny finalista Quentina, Aesandill. Tuż po ogłoszeniu wyników poinformuję kapitułę Quentina, że przekazuję akredytacje swoją i Aesa zwycięzcom (lub wskazanym przez nich osobom).
  10.  

Małe wyjaśnienie tematu: oczywiście najprościej było by napisać materiał do systemu dziejącego się w wieku dziewiętnastym (Deadlands, Victoriana, Cogs, Cakes & Swordsticks itp.) lub świecie do niego podobnym (jak Wolsung), ale to nie jedyne możliwości. Można też stworzyć coś pasującego do dowolnych dziewiętnastowiecznych realiów lub pomysł na wykorzystanie dziewiętnastowiecznych motywów w grach na ogół z tym okresem niezwiązanym. I wreszcie warto pamiętać, że wiek XIX to złoty wiek powieści - a więc istnieje mnóstwo pochodzących z niego opowieści, które można przerobić na grę.

Powodzenia i do zobaczenia na Polconie!

 

PS. Dziękuję serdecznie Karczmarzowi i Blanche, których fandomowe konkursy zainspirowały mnie do wymyślenia własnego!

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

Gratuluję.

28-08-2014 00:51
Malaggar
   
Ocena:
0

Dmuchana lalka

:( Niech mój komentarz będzie smutnym epitafium systemu Lalka autorstwa P.

31-08-2014 23:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.