string(15) ""
» Blog » WTS: Sandbox Splotów
28-03-2012 23:04

WTS: Sandbox Splotów

W działach: Brawurowe Światy, Plane przedstawia, SWEPL, Evernight, WTS, Dzikie Pogranicze | Odsłony: 12

WTS: Sandbox Splotów
Witajcie!

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł krótkich, otwartych settingów, przygoda z którymi zaczynała by się od swobodnej eksploracji i stopniowo wciągała graczy w wielkie wydarzenia. Nazywam takie światy Sandboxami Splotów, gdyż kampania pojawia się w nich sama, gdy swobodne działania drużyny przesuną jedną z „dźwigni” czekających gdzieś w świecie i wprawią w ruch wielkie wydarzenia. Spotkanie z jedną z tych „dźwigni” może nawet wypaść z tabelki! Podobnie jak Aes uważam, że na nazwę sandbox zasługują nie tylko losowe światy, ale też te duże i otwarte, ale jednak chętnie zobaczę w takich settingach kilka tabelek do spraw mniej ważnych.

(...) Pierwszym SS (mam pecha do tego skrótu), jaki chcę wspólnie z Wami popełnić, jest typowy fantaziak - gracze mnie o niego proszą, no i będzie łatwy na początek. Taki świat wyjdzie moim zdaniem najfajniej jako fragment Waluzji, królestwa z Evernight. Będzie można go wtedy napisać tak, by dało się z niego korzystać tylko na podstawce (założenia świata można streścić w dwóch akapitach, no i można dać linka do próbki Wiecznocy ze strony GRAmela), a dostaniemy kanwę, dzięki której łatwiej będzie współpracować nad pisaniem świata. No i posiadaczom Evernight łatwiej będzie skorzystać na sesji z drużynowych Przewag, krwawników Sa-Karanów, generatorów i innych wiecznocnych dóbr. No i moim zdaniem warto wspierać oficjalne GRAmelowe settingi.

A więcej nie napiszę, żeby dyskusja się nie podzieliła między bloga a forum. Kto chce pogadać, zapraszam na forum WTS.

Komentarze


~dociekliwy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
WTF Sandbox Splotów?
28-03-2012 23:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pytanie techniczne - pomysł na sandboxy w ramach WTSu fajny, ale jak to ma technicznie wygladac? Mamy grac i opisywac co nasze drużyny odkryły, rozbudowując sandbox?
29-03-2012 00:03
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Wymyśliłeś że można tworzyć kampanię na bieżąco (tabelkami skrojonymi do systemu), w oparciu o działania graczy a potem przedstawiać ją jako element zaplanowanego działania MG?;> OMG rewelacyjny pomysł;d Jakież genialne w swej prostocie;d
29-03-2012 00:07
Planetourist
   
Ocena:
0
@zigzak
Przeklej to pytanie na forum, to odpowiem. Dwie dyskusje o tym samym to kiepskie wyjście.

@Tyldodymomen
Nie, nie o to chodzi ;) Zapraszam na forum!
29-03-2012 00:09
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fajna erpegówka z będzina wyśle foty sploty za doładowanie
29-03-2012 00:17
Aesandill
   
Ocena:
+2
Skoro że prowadzę tak już ładnych lat parę, mam małe ostrzeżenie.
Taki sanbox często na pierwszej sesji ma odpowiednio żółwie tempo - gdyż na właśnie pierwszej BG dopiero łapią zahaczkę, więc nie szkodzi jakiś kopniak w stylu zdarzeń "osobistych(jednostrzałowych)" a potem wg. przykładu.
Pozdrawiam
Aes
29-03-2012 07:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.