string(15) ""
» Blog » Rzut na Inicjatywę 4: Dual RPG
15-02-2016 23:18

Rzut na Inicjatywę 4: Dual RPG

W działach: Plane przedstawia | Odsłony: 127

Rzut na Inicjatywę 4: Dual RPG

Drogie i Drodzy!

Rzutem na taśmę pozwalam sobie zgłosić na konkurs Rzut na Inicjatywę 4 mój system autorski Dual RPG. Służy on do rozgrywania inspirowanych powieściami gotyckimi i ich współczesnymi adaptacjami historii o postaciach obarczonych słabościami i mrocznymi stronami duszy, ale w ramach tej dość ściśle określonej konwencji spełnia funkcję skrzynki z narzędziami.

System ten zawiera prostą mechanikę rozstrzygania testów za pomocą kart, która pozwala ustalić nie tylko to, czy jakieś działanie się udało, lecz także i to, czy w jego trakcie nie stało się coś złego – ujawniła się mroczna strona postaci lub jej psychika została w pewien sposób nadwyrężona. O ile mechanizm sprawdzania, czy działania miały dodatkowe konsekwencje jest uniwersalny, o tyle to, co konkretnie może się stać zmienia się w zależności od tego, jaka jest fabuła przygody i kim są bohaterowie graczy. Tak samo cała reszta mechaniki – łącznie z regułami otrzymywania obrażeń i umierania – opisana jest jako opcjonalna.

Sesje Duala domyślnie mają się rozgrywać w przeszłości naszego świata, w wieku dziewiętnastym, czasami wzbogaconym pewną dozą elementów paranaturalnych. W związku z tym podręcznik nie zawiera typowego opisu świata gry. Znajdziesz w nim za to rady dotyczące tego, jak w pojedynkę lub wspólnie z graczami opracować taką wizję epoki wiktoriańskiej, w której wszystkim będzie się dobrze grało.

Niektórzy z Was mogą kojarzyć mojego bloga lub stronę na Facebooku także zatytułowane Dual RPG. Informowałem na nich o postępach pracy nad tym projektem, gdy pierwszy raz przyszedł mi on do głowy. Wersja, którą oddaję Wam teraz jest jednak niezależna od tamtejszych luźnych pomysłów i stanowi samodzielną "pracę dotąd nie publikowaną w całości" (by zacytować regulamin konkursu).

Będę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy poświęcą swój czas na zapoznanie się z Dualem i podzielą się ze mną wrażeniami z lektury. System na chwilę obecną mieści się na 10 stronach i zawiera wprowadzenie, podstawową mechanikę testów, opis tworzenia postaci oraz wskazówki co do projektowania i prowadzenia przygód. Na końcu pliku z obecną wersją gry znajdziecie także opis planów co do jej rozwinięcia.

A oto link do pliku z systemem: Dual RPG

Miłej lektury!

1
Notka polecana przez: Andman
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.