» Blog » Quentin: Wciąż Niedokończona Historia
05-09-2013 21:17

Quentin: Wciąż Niedokończona Historia

W działach: RPG, Quentin, Plane przedstawia, sesje, Wolsung | Odsłony: 222

Quentin: Wciąż Niedokończona Historia

Witajcie!

Niedokończeni dostali 2. wyróżnienie w Quentinie! Dziękuję bardzo wszystkim, bez których to by się nie udało - testerom gry, ludziom, z którymi o niej rozmawiałem i katowickiemu Klubowi Młodego Twórcy, w którym szlifowałem tekst koncepcyjnie i stylistycznie.

Gratuluję pozostałym finalistom, a w szczególności tym, którzy zaszli dalej ode mnie - Łukaszowi Fedorowiczowi i Karolowi Woźniczakowi. Widać to nie przypadek, że Wasze przygody chciałem rozegrać najbardziej ze wszystkich finalistów. Łukaszowi - zwycięzcy - życzę samych dobrych tekstów w kolejnej edycji, której będzie sędziował, a Karolowi kolejnej miodnej przygody do Savage Worlds

A co dalej z Niedokończonymi? Na pewno nie zostawię ich takimi, jacy są teraz - bo są niedokończeni, zbłąkani między kilkoma konwencjami. Co z tym dalej zrobić ustalę, gdy poznam wszystkie komentarze kapituły - waham się między przyciemnieniem pierwszych scen, zmniejszeniem mroczności finałowych a zostawieniem wszystkiego tak, jak jest, ale z lepszym dostępem do wiedzy o Duszach. Na pewno czeka mnie jeszcze trochę pracy, ale - wybaczcie banał - to będzie przyjemna praca. 

W iście konwentowej manierze pozwolę sobie wymienić wszystkich testerów tego scenariusza - jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!

Chomik, Królik, Frodo, Rafał, Adam, MEaDEA, Linka, Repek, Mr_Mond, Aga, Cichy, Rolnik, Piotrek, Jade, Kasia, Cooperator. I jeszcze Beata, która nie grała, ale pomagała w KMT. Brawa dla Was!

Tyle w temacie Quentina? Oj, nie! Po pierwsze wszystko wskazuje na to, że w ramach bloku RPGowego na katowickim Asuconie (14-15.09) zabawię się w Kapitułę i poprowadzę prelekcję o najlepszych scenariuszach tej edycji. Po drugie dzisiaj namówiłem graczy na sesję W Wielkim Świecie i na pewno napiszę tu, jak wyszła.

 

Na zdjęciu widać, jak cieszę się z wyróżnienia. Znalazłem je na facebooku portalu Paradoks.

Komentarze


Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+2
Niedokonczeni to swietna przygoda. Moze daloby sie ja jeszcze lekko podszlifowac aby mocniej wykorzystywala glowny watek (ktory jest moim zdaniem naprawde miodny), moze daloby sie dodac pare scen tworzycych ciekawsza i silniejsza relacje/konfilky miedzy bohaterami stawiajac ich w jakis niedwuznacznych sytuacjach aby wyczuwali ze cos nie gra. Moze lepiej mozna by umotywowac czemu co chca osiagnac i dlaczego. Nie mniej Poszukiwani znalezli sie w mojej Top 3 tegorocznego Q i z przyjemnoscia bym w nich gral... a po drobnych zmianach i prowadzil
06-09-2013 09:27
Planetourist
   
Ocena:
0
Bardzo miło mi to słyszeć, a Twoje uwagi są trafne. Jak pisałem - zobaczę, co powie reszta Kapituły, i biorę się za majsterkowanie przy przygodzie.
06-09-2013 09:55
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+4
Glupio spytam: po co majsterkowac przy tej przygodzie? nie lepiej napisac nowa, lepsza? Tej juz i tak nikt nie przeczyta :P
06-09-2013 10:01
Wlodi
   
Ocena:
0
Słuszna uwaga Karczmarza. Plane Twoja przygoda jest bardzo dobra. Jednak zdobyłeś kolejne znakomite doświadczenie. Dlatego myślę, że nastepna praca będzie jeszcze lepsza. Kiedy dostaniesz feedback od reszty sędziów, przypuszczam, że pozwoli Ci na wypełnienie dziur. Stworzyłeś świetną historię, jednak teraz czas na następne!!! Trzymam kciuki!!! I czekam na więcej. :)
06-09-2013 11:32
Kamulec
   
Ocena:
0
Jeżeli przygodę da się poprawić, to warto. W sieci jest dużo przygód, brakuje tylko tych wartych poprowadzenia.
06-09-2013 14:55
Planetourist
   
Ocena:
+2
Niedokończonych będę musiał poprawić, bo są spore szanse na zrobienie z nich części któregoś dodatku do Wolsunga - nie wyobrażam sobie puszczenia do druku czegoś, co jestem w stanie ulepszyć. Ale o tym będę myślał dopiero, gdy wyjaśni się kwestia terminu tej publikacji. Tymczasem zgodnie z Waszymi radami biorę się za inne przygody :)
06-09-2013 17:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.