» Blog » Przewagi z Pogranicza, cz. ostatnia
07-04-2012 23:52

Przewagi z Pogranicza, cz. ostatnia

W działach: Brawurowe Światy, Plane przedstawia, SWEPL, Evernight, WTS, Dzikie Pogranicze | Odsłony: 6

Przewagi z Pogranicza, cz. ostatnia
To już jest koniec, przynajmniej na jakiś czas. Spin-off mojego WTSa gotowy, wracam do samego świata. Dam sobie i Wam dzień, może dwa na przemyślenie, czy wszystko jest w porządku i zbiorę to do kupy. Tyldy, nie martwcie się - będę pamiętał o licencji fanowskiej ;)


Mentor
Wymagania
: Figura, Weteran
Przeżyłeś już na tyle wiele, że jesteś w stanie wyszkolić ucznia. Może to być adept Twojego fachu lub zwykły chłop – i tak prędzej czy później zrobisz z niego prawdziwego bohatera.
Naraz szkolisz jednego ucznia. Możesz przekazywać mu swoje fuksy tak, jak posiadacze Przewagi Prawdziwy Przyjaciel. Jeżeli uczeń nie jest Figurą, po pierwszej pełnej sesji spędzonej pod Twoją opieką staje się Pomagierem (rzuca Kością Figury, ale jego Rany rozlicza się jak Blotkom), a po dwóch kolejnych – Figurą.
Nie piszę, że inni członkowie drużyny nie mogą być uczniami, bo w sumie to może być fajny motyw, a z drugiej strony nie bardzo się opłaca – powiedzmy sobie wprost, w tej Przewadze najfajniejsza jest promocja na Figurę.


Desperat
Wymagania
: Nowicjusz, Duch k8+
W im gorsze kłopoty wpadłeś, tym lepiej sobie radzisz.
Możesz wydać fuksa, by na potrzeby jednego testu traktować karę za Rany lub Wyczerpanie (ale nie to i to naraz) jako premię.
A może jednak pozwolić korzystać naraz z Ran i Wyczerpania? Powiedzmy sobie szczerze, postać z -5 do testów jest w tak wielkich kłopotach, że jeden test z premią +5 chyba się jej należy.


Tabuny tałatajstwa
Wymagania
: Doświadczony, Figura, Znienawidzony Wróg (orki, gobliny lub inne dzikie, "stadne" humanoidy)
Poszukiwacze przygód często stają naprzeciw całym plemionom gnoili, koboldów, zgrzytników czy innego tałatajstwa – i wygrywają! Jak to możliwe? Lata praktyki.
Gdy wrogowie mają względem Ciebie przewagę liczebną, otrzymujesz premię do testów Walki, wyjścia z Szoku i Wyparowania równą połowie ich premii za liczebność (zaokrąglając w górę).
Niby tego samego można się nauczyć, siekąc ludzi, ale mi chodzi właśnie o doświadczenie wyniesione z walk z "dzikimi humanoidami". Tak jest bardziej tradycyjnie ;)


Krwawy triumf
Wymagania
: Weteran, Bez Przebaczenia
Walka upaja Cię, a euforia uderzająca do głowy po zmiażdżeniu wroga z nawiązką rekompensuje nawet najgorszy wysiłek.
Gdy atak wręcz, na którego wydałeś fuksa Wyeliminuje przeciwnika, rzuć k6. Odzyskujesz tego fuksa przy wyniku 3-6, o ile wróg był Figurą, i 5-6 w przypadku Blotek. Korzystając z tej Przewagi w połączeniu z Zamaszystym ciosem nigdy nie odzyskasz więcej, niż jednego fuksa.
Możesz korzystać z tej Przewagi bez względu na to, czy wydałeś fuksa na przerzut testu Walki, czy obrażeń.


Przytłaczające natarcie
Wymagania
: Weteran, Si k8+
Gdy trafisz z przebiciem korzystając z Desperackiego ataku (SWEPl, str. 64), możesz po rozliczeniu obrażeń za darmo spróbować Odepchnąć przeciwnika (Patch 2.0, str. 17).


Pojedynkowicz
Wymagania
: Walka k10+
Świetnie sobie radzisz w walce jeden na jednego. Gdy walczysz z jednym przeciwnikiem i nikt inny go nie atakuje otrzymujesz premię +1 do testów Walki, Obrony, Sztuczek i Prób Woli oraz obrony przed nimi względem tego jednego wroga. Te premie znikają do końca Twojej najbliższej rundy, gdy ktoś inny trafi Cię lub okpi Sztuczką albo Próbą Woli.
Zastanawiam się – silne, czy słabe? Strasznie wszechstronne premie, ale z drugiej strony chyba w mało której walce uda się z nich skorzystać. Zakładam oczywiście, że MG nie jest wredny i nie będzie układał taktyki wrogów pod rozpraszanie Pojedynkowicza – wtedy chyba nigdy by się nie udawało z niego skorzystać.

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Pe! De! Ef! Pe! De! Ef! Pe! De! Ef!
07-04-2012 23:57
Podtxt
   
Ocena:
0
Pomysłowe.
08-04-2012 09:29
Planetourist
   
Ocena:
+1
Przewagi trafiły pod opiekę pewnej wielce sympatycznej korektorki i ich kompilacja za jakiś czas ujrzy światło dzienne. Trochę poczekamy, bo chcę załatwić do nich grafiki.
10-04-2012 14:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.