» Blog » Prośba o rysunek: Kankan!
08-07-2013 19:24

Prośba o rysunek: Kankan!

W działach: Prze-, życie | Odsłony: 36

Witajcie!

 

Szykuję się do założenia bloga i nazwania go Kankan. Czemu akurat tak? To skrót od Kultura Na Kozetce, studiuję bowiem kulturoznawstwo i psychologię, a moja pisanina ze studiami związana będzie dość mocno. Na Kankanie planuję "lajfstajlowe" wpisy w stylu Ścieżek prokrastynacji, recenzje książek mądrych i niemądrych, ale udających je tak dobrze, że trzeba ostrzegać przed nimi innych, popularyzację wiedzy, która wyda mi się tego godna, drobne ekspresje mojej własnej twórczości i, co być może najbardziej interesujące, ciąg wpisów o RPGach dla ludzi spoza fandomu.

 

Gdy tylko blog powstanie, na pewno tu o tym napiszę, tymczasem zaś mam prośbę. Chciałbym, by Kankan miał ładny, rozpoznawalny nagłówek*. Biorąc pod uwagę tytuł marzy mi się rząd kankanistek tańczących na długiej kozetce, zaś obok nich osłupiały Freud. Czy znalazła by się może jakaś dobra dusza skłonna spełnić tę fantazję? W zamian obiecuję popełnienie na blogu wpisu na dowolny wskazany przez dobroczyńcę temat. 

*Wcześniej prosiłem o "logo", ale Morał udowodnił mi, że użyłem złego słowa. Dziękuję!

Komentarze


lemon
   
Ocena:
+5
Tylko potem nie wrzucaj tu samych zajawek, a całe wpisy (jak robi np. Blanche czy Salantor).
08-07-2013 20:21
~n0

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Nie wiem na ile coś takiego jak opisałeś da się nazwać logiem, to raczej zwykła grafika do nagłówka. Logo to jakiś prosty znaczek w wymyślny sposób prezentujący "misję" firmy/bloga. Ale tak tylko gadam bez sensu. Choć logo przydałoby się niezależnie od nagłówka, właśnie po to by blog był dzięki niemu rozpoznawalny. Wrato przemyśleć wykorzystanie go w awatarze.
08-07-2013 22:06
morał
   
Ocena:
+1
Masz dosyć mocno kreatywny sposób tworzenia skrótów, nie ma co.
08-07-2013 22:49
Rag
   
Ocena:
0
Dlaczego? Pierwsze litery kultury i kozetki odczytuje się "Ka" Więc Kankan jest dosyć prostym skojarzeniem.

n0 - to może spokojnie być logo jeśli np sylwetki tancerek beda układać się w nazwę bloga.
09-07-2013 00:43
morał
   
Ocena:
+1
Nie wiem. Nie łapię tego dodatkowego "n" na końcu, zestawienie łącznika "Na" z pełnej nazwy plącze się z podwójnym "an" w "skrócie", nie przemawia to do mnie.

Słyszę "skrót", widzę nazwę pisaną w całości z dużych liter włącznie z łącznikiem, składam to jakoś, myślę, myślę, wychodzi mi Ku-Na-Ko, K-N-K, nic.

Skojarzenie może i tak, proste pewnie też, ale nie wiem czy aż tak absolutnie widoczne, no i te dodatkowe "n" powoduje iż nie jest to skrót jednak.

Nie chcę wyjść na jakieś zło wcielone, po prostu widzę "Kankan", widzę "Kultura Na Kozetce", widzę "skrót" i pierwsze wrażenie jest typu:

no niby tak, ale coś mi tutaj się nie zgadza, nie pasuje to do siebie do końca, jakieś to pomieszane, niejasne i w ogóle nie przemawia do mnie.

Przepraszam. To akurat takie czepianie się szczegółów, zostało mi po studiach niestety. Bez personalnej urazy jak coś.

Może dodaj jakiś przymiotnik na "n" po tej kozetce? Nie wiem... "Naukowej" albo coś takiego. Nie mam konkretnego pomysłu.

Jeszcze raz przepraszam za malkontenctwo i życzę powodzenia w prowadzeniu bloga :)

PS. "Logo" jest schematycznym symbolem graficznym, stylizowanym napisem lub połączeniem obu. Myślę iż z "osłupiałego Freuda" ciężko było by zrobić schematyczny symbol.

Ale na upartego oczywiście tak - da się. Schematyczna twarz Freuda jako symbol graficzny, kankanistki jako napis i kozetka w formie schematycznej linii jako ozdoba napisu. Wtedy można użyć samej twarzy jako "reprezentatywnego znaczka". Ale będzie to ciężkie zadanie projektowe, żmudne i nieco pod górkę.

Może to dlatego, że nie jestem profesjonalnym designerem logo, ale nie widzę tego jako "rach, ciach i gotowe", a nawet i po długiej pracy efekt w kategorii "logo" mógłby być po prostu średni z wpisanego w sam pomysł drobnego przekombinowania.

Zgadzam się z n0, że opis życzenia brzmi jednak bardziej jak grafika do nagłówka i jako taka była by znacznie łatwiejsza do realizacji i osiągnięcia schludnej, estetycznej i atrakcyjnej dla oka formy.
09-07-2013 01:24
Rag
   
Ocena:
0
"Może dodaj jakiś przymiotnik na "n" po tej kozetce? Nie wiem... "Naukowej" albo coś takiego. Nie mam konkretnego pomysłu."

Heh, to samo miałem Plane'owi proponowac :D

Pozdrawiam
Rag
09-07-2013 02:50
Z Enterprise
   
Ocena:
0
O mamo, kolejny psycholog na poltku!
Nie mogłeś sobie Plane wybrać jakiejś uczciwej kariery, zamiast tej szarlatanerii? :)

A tak serio, to ja też widzę "Ku-Na-Ko" a nie "Kankan" (Yes we can! can!). Może jakąś kunę?

I teraz luźny ciąg myśli:
Ma być Freud, mają być tancerki w kabaretkach. Co się pierwsze kojarzy z Freudem? Skojarzenie freudowskie! Czyli daj coś (hmmm, ryzykuję teraz mocno, ale nie bójmy się tego słowa) fallicznego. Albo lepiej nie, bo kobiety w bieliźnie i ogórek mogą się źle kojarzyć. Ale z drugiej strony - "źle kojarzyć" oznacza właśnie "freudowsko", więc win-win :)
Obija mi się też o pamięć, że widziałem taką karykaturę Zygmunta - profil Freuda, a po głowie skacze mu goła baba, albo wyskakuje, jak Atena z głowy Zeusa - może zamienić gołą babę na tancerki kankana?

Żeby wyszedł K.A.N.K.A.N musiałbyś chyba zrobić coś w stylu Kultura & Antropologia Na Kozetce Abstrakcji Naukowych :)
Kankan czytany od tyłu to nak nak, fonetycznie brzmi jak "knock, knock", początek większości anglosaskich dowcipów.
może coś tędy?
09-07-2013 08:37
oddtail
   
Ocena:
+1
Ja też zupełnie nie mam skojarzenia między "Kultura na Kozetce" i "Kankan". Mam wrażenie, że jest trochę na siłę, i jakbym nie przeczytał że to się rzekomo ma kojarzyć, to bym zdecydowanie na to sam nie wpadł...

Więcej, gdybym zobaczył bloga zwącego się "Kultura na Kozetce" z taką grafiką, to bym się zastanawiał dlaczego panienki tańczące kankana mają reprezentować "kulturę". I dalej bym nie zauważył, że "kankan" to rzekomo ma być skrót od tej nazwy.
09-07-2013 09:06
dzemeuksis
   
Ocena:
+1
Tylko co z tego? Koniec końców najważniejsza jest rozpoznawalność. Jest wiele świetnych blogów w sieci, których tytuł/wystrój nie zawsze koresponduje z zawartością, nie wiadomo co oznacza, co autor miał na myśli. W niczym to im nie umniejsza, ani nie osłabia rozpoznawalności.
09-07-2013 09:11
Z Enterprise
   
Ocena:
0
jeszcze jeden szybki pomysł brandsettingowy.
Kozetka & Kulturowa Antropologia - K and K An. Kandkan, kankan.
albo nie, głupie :)
09-07-2013 09:32
Planetourist
   
Ocena:
0
Po kolei :)

Uwagi Morała (Morału?) o logo/grafice są słuszne, faktycznie moja wizja raczej na grafikę się nadaje i odpowiednio zmieniłem prośbę.

Natomiast co do nazwy - tak, to byłby logiczniejszy skrót, gdyby ostatnie N było jakoś zagospodarowane w pełnej nazwie, ale wtedy rzeczona nazwa stała by się bardziej, że tak powiem, rozlazła. Kultura na Kozetce brzmi całkiem nieźle i łatwo to zapamiętać, a jeżeli nazwa i skrót będą na głównej stronie obok siebie, jako tytuł i podtytuł, raczej każdy zrozumie, skąd się "Kankan" wziął i udzieli mi licentia poetica na to ostatnie N ;)

A, i w sprawie prośby Lemona: planuję wrzucać tu wpisy w całości, ale z zablokowanymi komentarzami i linkiem do Kankana. Ostrzegam, że nie każdy będzie miał coś wspólnego z RPGami czy fantastyką, ale (to nie jest ironia) mamy tu na Polterze wielu ludzi, z którymi można dyskutować na najróżniejsze tematy ;)
09-07-2013 11:10
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Plane, ale "na Polterze" jest tutaj kluczowe, skoro chcesz blokować komentarze :)
09-07-2013 11:22

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.