» Blog » Krzesława
01-04-2014 17:45

Krzesława

W działach: RPG, Dzikie Pomysły, Plane przedstawia | Odsłony: 297

Krzesława

Moi Drodzy,

to kolejny po Przyzwaniu Freuda bardzo głupi tekst, który popełniłem kiedyś dla odpoczynku. Obiecałem sobie wrzucić go gdzieś na Prima Aprillis, przeto wrzucam.

Krzesława

Krzesła też mają uczucia, a siedzenie na nich z pewnością te uczucia rani. Ludzkość powinna ukorzyć się przed tymi sprzętami lub przygotować na ich gniew.

A przynajmniej ich gniew wcielony w Krzesławę, atrakcyjną blondynkę i studentkę projektowania na krakowskiej ASP. Pewnego dnia na nudnym wykładzie dziewczyna zaczęła się wiercić na krześle tak niesamowicie, że mebel zerwał ze swoją zasadą milczenia i wyjaśnił jej, jak bardzo boli go jej przemoc. To właśnie wtedy Adrianna Krzyńska zrozumiała, że krzesło też człowiek i została Krzesławą, niestrudzoną obrończynią prześladowanych mebli.

Wojowniczka jest przemyślna – wie, że atakowanie każdego siedzącego na krześle ostrzegłby ludzi przed zbliżającą się rebelią. Zamiast tego gromadzi armię głęboko w lesie, przenosząc tam porzucone, skrzywdzone lub po prostu niepilnowane krzesła. Zdarza się jednak, że konkretny akt przemocy zdenerwuje ją na tyle, by zerwała z ostrożnością i pomściła biedny, dręczony mebel.

Czy oznacza to, że Krzesława nienawidzi ludzi? W żadnym wypadku. Jej zdaniem wspólny los łączy krzesła i większą część ludzkości – podpieranie pewnej części ciała potężniejszych. Jako osoba o ponadprzeciętnej intuicji językowej Krzesława aż za dobrze rozumie genezę przykrego słowa przydupas i jego związek ze sprawą krzeseł. Ma nadzieję, że gdy krzesła i ludzie stworzą jedno braterskie społeczeństwo, wspólnie obalą rządy i korporacje i rozpoczną nową, wspaniałą erę wolności oraz równości.

 

Pomysły na przygody

  • Okoliczności zmuszają jednego z bohaterów do walki nogą od krzesła. Krzesława zauważa walkę i ślubuje postaci wieczystą wrogość – walczyć w ten sposób to dla niej jak rzucać czyimiś zwłokami.
  • Poznawszy cel Krzesławy postaci właśnie zastanawiają się, jak wybić jej ten obłęd z głowy, gdy nagle krzesło odzywa się także do nich. Może studentka ma rację? A może mebel jest opętany przez dużo mroczniejszy byt?
  • Krzyńska może być też znajomą postaci, niemających pojęcia o jej tajnej krucjacie. W mieście pojawiają się plotki o serii opętań przez krzesła, pod wpływem których ludzie chodzą na czworaka i każą innym siadać na sobie. Krzesława próbuje pozyskać pomoc drużyny do zbadania tego fenomenu, nie ujawniając własnego powiązania ze sprawą uwolnienia krzeseł.

 

Adrianna Krzyńska – Krzesława (Figura)

Cechy: Duch k8, Siła k6, Spryt k10, Wigor k6, Zręczność k8

Umiejętności: Przekonywanie k6, Skradanie k8, Spostrzegawczość k8, Walka k6, Wiedza (dizajn) k12

Charyzma: 0         Tempo: 6     Obrona: 5     Wytrzymałość: 5

Przewagi: Ładna, Opanowana

Zawady: Odszczepieniec (poza ASP i sprawą krzeseł nie ma życia), Świr (poważna – krzesła trzeba zbawić)

Zdolności specjalne:

Szermierka krzesłem: walcząc krzesłem Krzesława zadaje Si+k6+2 obrażeń i otrzymuje premię +1 do obrony oraz Przewagi Nawałnica Ciosów i Imperialny Kontratak (patch 2.0). Studentka wie jednak, że korzystając z tej łaski nadużywa dobroci krzeseł, i po każdej tak wygranej walce składa im w ofierze człowieka, najchętniej wybierając korporantów i polityków.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Plagiat mojej gry Papierowa. Zaczynała się identycznie.  Rolki papieru toaletowego mają uczucia, jednak nie obchodzi to ludzi. Bowiem ci ostatni ciągle wkładają papier tam gdzie zupełnie nie chce się on znaleźć. Ten brak szacunku skłania papier toaletowy do radyklanych posunięć. Już niedługo każdy człowiek poczuje jak wielki jest jego gniew. Zemsta zbliża się nieubłaganie.  
01-04-2014 18:22
31137

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Pewnego dnia na nudnym wykładzie dziewczyna zaczęła się wiercić na krześle tak niesamowicie, że mebel zerwał ze swoją zasadą milczenia i wyjaśnił jej, jak bardzo boli go jej przemoc.

Mógłbym zagrać krzesłem w takim układzie.

01-04-2014 18:45
KFC
   
Ocena:
+1

Polecam bo na licencji fanowskiej (;,;) i bez gwałtów.

01-04-2014 21:16
Agrafka
   
Ocena:
+1
Gwałt na meblach. I to zupełnie fizyczny.
02-04-2014 03:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.