string(15) ""
» Blog » Groza Pokethulhu
21-01-2015 09:50

Groza Pokethulhu

W działach: RPG, Fandom | Odsłony: 224

Moi Drodzy!

Chciałbym w tym miejscu najserdeczniej pogratulować Kaworu92 ukończenia prac nad Pokethulhu, Jednocześnie jednak chcialbym najuprzejmiej poprosić Was, byście powstrzymali się z lekturą tłumaczenia owego systemu do czasu, gdy na stronie ukaże się szósta część przekładu.

Dlaczego? Otóż obecnie jest ich pięć, a to rzuca bardzo niepokojące światło na pewne otaczające oryginalną wersję Pokethulhu niejasności. Amerykańscy naukowcy dowiedli (w artykule, którego obecnie nie mogę znaleźć w Sieci - interesujące, kto i jakimi środkami go usunął), iż lektura oryginalnego, anglojęzycznego podręcznika do tego systemu powoduje powstawanie w mózgu bardzo specyficznych ścieżek neuronalnych. Autorzy samego badania nie byli pewni, jak właściwie należy interpretować ów fakt, przypominając sobie jednak niektóre ich obliczenia i skany neuroobrazowania mózgu ja to zrozumiałem. Pojąłem, że ślad powstały po lekturze całego podręcznika jako zwartej całości (jak w oryginalnej wersji językowej) jest raczej niegroźny, natomiast czytanie Pokethulhu po kawałku może mieć bardzo poważne konsekwencje - gdy mianowicie kawałków będzie pięć, wspomniany wyżej ślad neuronalny ułoży się w pentagram. 

Lojalnie przyznaję, że nie mam pojęcia, jakie skutki może mieć posiadanie neuropentagramu w mózgu. W naszym współczesnym, zsekularyzowanym świecie neurodemonologia rozwija się dużo gorzej, niż w bardziej religijnych czasach i trudno zdobyć jakiekolwiek materiały na temat opętań neuronalnych i podobnych zjawisk. Już sam fakt jednak, iż ja - mimo wszystko wiedzący trochę o tego typu sprawach - chcę zaczynać poszukiwania od prac na temat opętań neuronalnych powinien wzbudzić w Was odpowiednią dozę ostrożności.

Pomijam w tym momencie fakt, że w związku z pewnymi analogiami między przetwarzaniem informacji w mózgu a w procesorach (odległych oczywiście, ale jednak istniejących) możliwym jest, że w momencie opublikowania piątej części tłumaczenia jakaś forma pentagramu cyfrowego mogła powstać na (czy raczej w) Polterze. Na ten temat powinien się wypowiedzieć informatyk.

Na zakończenie mojego ostrzeżenia pozwolę sobie jeszcze raz poprosić Was o uzbrojenie się w cierpliwość i poczekanie na szóstej część tłumaczenia, lub w ostateczności - przeczytanie na razie czterech z dostępnych pięciu części, a po ukazaniu się szóstej przeczytaniu jej i piątej tuż po sobie, by jak najkrócej nosić w swym mózgu pentagram.

2
Notka polecana przez: kaduceusz, Kaworu92
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

:D :D :D :D :D 

Boskie :D Pentagram w mózgu :D :D :D :D :D 

21-01-2015 17:18
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
A jak będzie 6 części, to co będzie? Neurogwiazda Dawidowa?
21-01-2015 21:19
Johny
   
Ocena:
+6

Jak będzie 6 części, to broń Boże nie czytajcie ich trzy razy.

21-01-2015 21:59
Hangman
   
Ocena:
0

Lepszy pentagram w mózgu, niż mózg w pentagramie.

22-01-2015 11:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.