string(15) ""
» Blog » Dzikie pomysły – sojusznik na śmierć i życie
07-08-2011 17:40

Dzikie pomysły – sojusznik na śmierć i życie

W działach: Dzikie Pomysły, Plane przedstawia, RPG, SWEPL | Odsłony: 3

Dzikie pomysły – sojusznik na śmierć i życie

Witajcie!

 

            Dowodzenie Blotkami to ważny i fajny aspekt SWEPLa, ale to, jak łatwo zabić takiego sojusznika sprawia, że gracze raczej nie będą chcieli emocjonalnie związywać się z podwładnymi czy ulubionymi zwierzątkami. Jeżeli lubisz, gdy podkomendni są dla postaci nie tylko wsparciem, ale i przyjaciółmi, zaproponuj  graczom następującą Przewagę:

 

 

 

Na śmierć i życie

            Wymagania: Nowicjusz, stworzenie bliskiej więzi z "celem" Przewagi

            Dzięki niezwykłemu szczęściu i żelaznemu oddaniu Twój pomocnik, podkomendny lub ulubione zwierzątko kurczowo trzyma się życia, dopóki Ty nie postradasz swojego. Biorąc tę Przewagę wybierz Blotkę, która podróżuje z drużyną i jest w jakiś sposób związana z Twoją postacią – od tej pory ta postać nie może zginąć, dopóki Ty żyjesz. Jeżeli ta Blotka odniesie Ranę i nie uda jej się test Wigoru przeżywa, ale jest Wyeliminowana i otrzymuje trwały Uraz.

            Posiadacz tej Przewagi może zrezygnować z rozwinięcia, by uczynić związaną z nim postać pomagierem (Blotką dysponującą Kością Figury) lub sprawić, by rozwijała się ona przy wyniku 7-10 na k10, nie zaś 5-6 na k6.

Komentarze


Planetourist
   
Ocena:
+1
Zacząłem się zastanawiać, czy aby nie dawać tej Przewagi za darmo osobom, które opiszą swoich podwładnych, nadadzą im imiona i będą odgrywać przywiązanie do nich. Żeby nie przesadzić, bez względu na ilość "pupilków" możnaby liczyć tylko na jedego takiego Sojusznika. Co o tym sądzicie?
07-08-2011 18:29
~Buczek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Fajne , moim graczą napewno się spodoba :)
21-08-2011 23:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.