string(15) ""
» Blog » Dzikie Pomysły – Famfatla-furiatka
17-01-2011 12:28

Dzikie Pomysły – Famfatla-furiatka

W działach: Dzikie Pomysły, Plane przedstawia, RPG, BNariusz | Odsłony: 7

Dzikie Pomysły – Famfatla-furiatka

            Odkąd przeczytałem Trzech Muszkieterów wiedziałem, że na którejś z moich sesji pojawi się Milady de Winter lub podobne do niej nieboskie stworzenie. Kocham bowiem przerysowania, a ta kobietka-demonetka jest femme fatale przerysowaną wręcz popisowo. Z gruntu Zła, kierowana 'zwierzęcymi żądzami' i pragnieniem zemsty, w gniewie zdolna przerazić nawet(!) mężczyznę[1], a w rozpaczy żałująca, że jej mocarny duch musiał przyjść na świat w słabym, kobiecym ciele... Choć powracając do dzieła Dumasa odkryłem, że dopowiedziałem sobie sporo przesady do tych opisów (i dlatego nie przytaczam cytatów z książki), sam pomysł pozostał – i właśnie ujrzał światło dzienne.

 

            Famfatlą-furiatką może być najskuteczniejsza agentka kardynała-spiskowca, Cruella de Mon, choleryczna dziewiętnastowieczna dekadentka, pani kapitan pirackiego okrętu lub Mroczna Lady Sith. Realia są drugorzędne – grunt, by była karykaturalnie nienawistna i niebezpieczna. Pozwól jej zawsze znaleźć niespodziewany sposób, by zaszkodzić graczom – zatrutą spinkę we włosach, sztylet w szufladzie, przycisk 'autodestrukcja', cokolwiek. I przede wszystkim opisuj ją fantazyjnie i furiacko – porównuj ją do wściekłej bestii, zionącego ogniem smoka, eksplodującej supernowy. Pamiętaj, że ranna jest jeszcze bardziej niebezpieczna – każdy sukces graczy rozsierdza ją jeszcze bardziej. Pamiętaj też, że ona nienawidzi mężczyzn za to, że nie są kobietami, a kobiet za to, że jest jedną z nich[2]. Jeżeli umiesz – piszcz, jeżeli nie – chociaż powarcz. Przerysuj ją tak mocno, jak się da – przecież ona nie ma tak naprawdę straszyć!

 

 

Famfatla-furiatka (figura)

Cechy: Duch k12, Siła k6, Spryt k8, Wigor k8, Zręczność k 10

Umiejętności: Odwaga k10, Przekonywanie k8, Rzucanie k10, Skradanie k8, Spostrzegawczość k6, Strzelanie k10, Walka k10, Włamywanie k8, Wspinaczka k8, Wyśmiewanie k10, Zastraszanie k8

Charyzma: +4           Tempo: 8 (bieg k10)  Obrona: 8      Wytrzymałość: 6

Zawady: Mściwa (poważna), Uparta, Wredna

Przewagi: Charyzmatyczna, Chyża, Garda, Podwójne uderzenie, Śliczna, Twardziel

Sprzęt: środki szkodzenia bliźniemu zależne od realiów, mnóstwo drogich ciuchów (w kryjówce), sporo pieniędzy

Zdolności specjalne:

  • Demon, nie dama: dama wyciągnięta przez famfatlę przy testowaniu inicjatywy liczy się jak joker. Ponadto, gdy otrzyma ona jokera (normalnie lub dzięki tej zdolności) oprócz zwykłych korzyści może w tej rundzie zastąpić jeden test współczynnika (w tym test Siły na obrażenia) testem Ducha.
  • Furiatka: famfatla za nic ma ból, tylko wzmacnia on jej żądzę zemsty. Otrzymane przez nią Rany dają jej premie do wszystkich testów zamiast kar.

 

Powyższa famfatla to oczywiście doświadczona maszynka do zabijania, nadająca się co najmniej na pomagierkę Wielkiego Złego[3] kampanii. Jeżeli chciałbyś posłać na graczy zabójczynię niegrającą ważnej roli w fabule, uczyń ją Blotką i zmniejsz o 1 stopień wszystkie jej umiejętności.[1] Pamiętajmy, w jakich i o jakich czasach pisał Dumas i nie oskarżajmy autora bloga o mizoginię. Jeżeli nasze drogie Damy poczują się urażone, w ramach rekompensaty mogę rozpisać Męską Szowinistyczną Świnię™.

[2] Albo za to, że nie są takie, jak ona. 

[3] Złego, nie Złej, bo taka famfatla na usługach mężczyzny wścieka się jeszcze częściej, a przecież o to nam chodzi.

Komentarze


Eri
   
Ocena:
+3
To wszystko wina gorsetów. ;-)

Ale M.Sz.ś. i tak rozpisz, chętnie poczytam.
17-01-2011 13:15
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+4
Dość już tej dyskryminacji! Świnia? Domagam się koszernego, męskiego szowinistycznego wieprza! ;)
17-01-2011 18:26
Drejfus
   
Ocena:
0
Świetny koncept! Nieźle się ubawiłem, czytając o tych karykaturalnych przerysowaniach i tym, jak je odgrywać. Więcej - aż miałbym ochotę wprowadzić taką postać od zaraz na sesje.
18-01-2011 02:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.