Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Copernicon 2016
31-08-2016 21:18

Copernicon 2016

W działach: plane przedstawia, Quentin, konwenty | Odsłony: 221

Copernicon 2016

Drodzy i Drogie!

Tegoroczny Copernicon będzie dla mnie bardzo pracowity. Planuję trzy prelekcje związane z Laboratorium Fabularnym, a w dodatku będę współprowadził ogłoszenie wyników Quentina. Jakby tego było mało tegoroczny Copernicon to jednocześnie Osiemnastka Quentina – konkurs staje się pełnoletni i z tej okazji jego finaliści z poprzednich edycji prowadzą swoje scenariusze. W ramach tego wydarzenia u mnie można zagrać w Trzy Damy – surrealistyczną przygodę do Wolsunga z psychoanalizą w tle. Serdecznie zapraszam na tę sesję, moje prelekcje i pozostałe gry z Osiemnastki Quentina!

A oto, jak dokładnie przedstawiają się moje punkty programu:

 

18 Quentina : Trzy damy

termin: piątek 17:00
czas trwania: 3:45 h
blok: Blok Sesji RPG
miejsce: Sesje RPG 7 (budynek: LO1 s37, II piętro)
system : Wolsung
Trzy obce sobie damy spotykają się przypadkiem i odkrywają, że łączy je taka sama historia życia. Jakim cudem trzy osoby mogą mieć tę samą przeszłość i nigdy dotąd się nie spotkać? Wydaje się, że odpowiedź zna wybitny psychoanalityk Siegfried Traur, ten jednak z jakiegoś powodu panicznie boi się dam i chcąc się ich pozbyć doprowadza do katastrofy.
ilość graczy : 3

 

Dwójka graczy, jeden bohater

termin: sobota 11:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok RPG
miejsce: RPG 2 (budynek: LO1 s21, I piętro)
Prelekcja ta jest raportem z bardzo ciekawego eksperymentu erpegowego, który od pewnego czasu prowadzę. Polega on na tym, by zorganizować sesję dla dwóch osób i jednej z nich dać do poprowadzenia głównego bohatera fabuły, drugiej zaś – najważniejsze postaci epizodyczne. Pierwsze próby wykazują, że takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze i stąd chciałbym opowiedzieć: dlaczego to działa? Jak projektować takie przygody? I wreszcie – co z tego doświadczenia można przenieść do bardziej klasycznych sesji?

 

Odcinek specjalny kampanii

termin: sobota 16:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok RPG
miejsce: RPG 2 (budynek: LO1 s21, I piętro)
Długa kampania to rzecz bardzo sycąca dla erpegowca – można rozwinąć postać, dobrze poznać świat gry i ciężko zapracować na osiągnięcie czegoś naprawdę wielkiego. Ale fajne są też nietypowe, oparte na jakimś niebanalnym koncepcie jednostrzały. Jako miłośnik obu rodzajów gry czasami staram się je łączyć, wykorzystując triki z typowego jednostrzału do prowadzenia sesji będących odcinkami specjalnymi kampanii. Podczas prelekcji opowiem, jak projektować takie sesje, jak wpasowywać je w kampanie.

 

Jak czytać scenariusze?

termin: sobota 17:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok RPG
miejsce: RPG 2 (budynek: LO1 s21, I piętro)
Nie każdy lubi prowadzić sesje według cudzego pomysłu, ale każdy może coś wynieść z czytania gotowych scenariuszy. Da się w nich znaleźć pomysły na pojedyncze sceny, inspiracje do dowolnego przetworzenia i wreszcie, co być może najcenniejsze, zapis odmiennych od naszych podejść do projektowania i prowadzenia erpegów. Podczas prelekcji opowiem na kilku przykładach, jak można czytać cudze scenariusze, by wzbogacić dzięki nim swój warsztat prowadzącego.

 

Rozdanie nagrody Quentina oraz spotkanie z Kapitułą Quentinarazem z Tomaszem "kaduceuszem" Pudło oraz Aleksandrą "Avril" Mochocką

termin: sobota 19:00
czas trwania: 0:45 h
blok: Blok RPG
miejsce: RPG 1 (budynek: LO1 Aula, I piętro)
Zapraszamy na ogłoszenie wyników XVIII edycji konkursu Quentin. Bezpośrednio po ogłoszeniu i wręczeniu nagród odbędzie się spotkanie z Kapitułą. Będzie można zapoznać się z ich opiniami i zadać pytania odnośnie zakończonej edycji.

 

Do zobaczenia w Toruniu!

1
Notka polecana przez: Torgradczyk
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
0
A czemu swojego zwycięskiego scenariusza nie prowadzisz?
01-09-2016 15:38
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Zapewne jest to scenariusz niekonwentowy  - dopasowany do okreslonej grupy docelowej, hermetyczny, długi i nadmiernie skomplikowany? 

Ps. [email protected] Co tam z terminem niezapowiedzianej inspekcji Ordo Hereticus w moim domu? Azaliz nie pisalem ze nader czeste przypadki dzikiej psioniki wymagaja pilnej obecnosci Czarnych Okrętów? ;)

 

01-09-2016 15:50
Z Enterprise
   
Ocena:
0

No nie wiem, dobry koń i po błocie pójdzie, a dobry MG poprowadzi i na konwencie, stąd moje zdziwienie. To trochę jakbym przeczytał, że z okazji ikslecia Kryształów Czasu Artur Szyndler zaprasza na spotkanie, na którym opowie jak przez tyle lat udało mu się nie wylecieć z posady repa GW na Polskę.

Nic wspólnego z faktyczną uroczystością.

Edit @PS A nie mówiłem, że w obecnych czasach nie można na mnie polegać w kwestii terminowości zadań hobbystycznych? LifeTM mnie przygniata, nawet nie mam siły podnosić ciśnienia Kaduceuszowi z okazji Q:) Pamiętam, i zrobię.. Jak mówi stare powiedzenie, prawdziwy mężczyzna, jak się zobowiąże to zrobi, i nie trzeba mu o tym przypominać co pół roku :)

01-09-2016 16:00
Planetourist
   
Ocena:
+1

Z - nie poprowadzę zwycięskiego, bo to kampania na 12-15 godzin :)

01-09-2016 22:37
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Akurat na konwent, zaczniesz w południe o północy jesteś wolny. Na Imladrisach czy Szedariadach prowadziłem dłuższe. Daj spokój Plane, co to dla ciebie? Wiesz, zawsze można zrobić skrót, albo rozegrać tylko pierwszą część. Wydaje mi się logicznym, skoro już zwycięzcy Q prowadzą "z okazji" by pokazali jak według nich wygląda takie "wzorcowe" prowadzenie ich perełek.

Oczywiście (to już nie do ciebie, ale uwaga ogólna) pojawiają się przy okazji Q głosy krytyczne że scenariusze które lubi kapituła są powydziwiane, teoretyczne i nieweryfikowalne. Myślę, że pokazanie że nie są i że potraficie faktycznie je poprowadzić "mistrzowsko" zamknęłoby buzie krytykom przynajmniej tutaj. 

No i jeszcze - myślę, że nikogo zainteresowanego Quentinem nie będzie itneresować jakiś inny, "gorszy" (bo nie wygrał/nie startował) scenariusz. No chyba że się boisz, że Złodziej Czasu nie wyjdzie w praktyce :)

02-09-2016 08:57
Planetourist
   
Ocena:
0

Wydaje mi się logicznym, skoro już zwycięzcy Q prowadzą "z okazji" by pokazali jak według nich wygląda takie "wzorcowe" prowadzenie ich perełek. - tyle, że skrót czy pierwsza część były by bardzo, bardzo odległe od "wzorcowego" poprowadzenia. Żeby poprowadzić Złodzieja w pełnej krasie potrzebuję tych 12+ godzin, a najlepiej też drużyny Wolsunga, która ma już za sobą dużo innych sesji - sporą częścią tego scenariusza są porady, jak wplatać w niego przyszłe przygody. Złodziej jest napisany tak, by jak najlepiej wpasować się w typowe, regularne granie w Wolsunga, ale właśnie to sprawia, że poprowadzenie go na konwencie to problematyczna sprawa.

Plus - jeśli chodzi o powydziwiane scenariusze, których "prowadzalność" należy udowodnić wydaje mi się, że Trzy Damy mają taką reputację w dużo większym stopniu, niż Złodziej Czasu  ; )

02-09-2016 09:29
WekT
   
Ocena:
0

3 damy zdecydowanie bardziej hardkorowe do poprowadzenia, nawet do przeczytania i ogarnięcia :P
kurde poszedłbym na to czytanie scenariuszy, ale prowadzę mój scenariusz Quentinowy.

02-09-2016 17:11
Torgradczyk
   
Ocena:
0

Na Coperniconie zamierzam się pojawić. Pewnie nie się rozminiemy, ale może wcale nie? :)

02-09-2016 18:00
Planetourist
   
Ocena:
0

Mam nadzieję, że się zobaczymy, za długo się mijamy na Polterze ; )  Gdzie będziesz?

02-09-2016 23:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.