» Blog » BNPlane
02-08-2013 15:32

BNPlane

W działach: Plane przedstawia, Prze-, życie, RPG | Odsłony: 126

Witajcie!

 

BNPlane znaczy dwie rzeczy.

Po pierwsze to Brave New Plane, czyli Plane w nowym Polterze. Wreszcie znalazłem czas na wrzucenie w młyn otwartej korekty swoich tekstów i zapraszam wszystkich chętnych do współpracy przy nich. Pierwszy to almanachowy artykuł z pomysłami na prowadzenie Star Wars RPG w erze Rebelii, a drugi dziejąca się w Ujściu - wolsungowym Gdańsku -  przygoda o trollach i szalonym naukowcu.

Po drugie jestem też Blogging New Plane - przedwczoraj ruszył wreszcie mój pozafandomowy blog: Kankan - kultura na kozetce. W ramach wyjaśnienia, co to, pozwolę sobie zacytować pierwszy wpis:

Witaj, drogi Czytelniku!

            Od dwóch lat próbuję położyć kulturę na kozetce. Rezultaty tego są bardzo różne – czasami spada, czasami narzeka, że jej niewygodnie, ale czasami zdarza jej się grzecznie poleżeć przez czas jakiś i zalać mnie potokiem luźnych skojarzeń. Blog ten jest próbą zapisu owych słowotoków, a także moich nieudanych zmagań z tą trudną pacjentką.

A nieco mniej metaforycznie: Kankan to mój blog na przemyślenia różne, choć nie prywatne. Jego leitmotivem są kultura i kozetka, gdyż moimi dwiema wielkimi pasjami i zarazem kierunkami studiów są psychologia i kulturoznawstwo. Można więc zaryzykować nadanie tej stronie szumnego określenia blogu popularnonaukowego. Będę tu pisał o ciekawych dobrach kultury, wartych poznania teoriach z różnych dziedzin, dziwnych pomysłach na spędzanie czasu wolnego i wszystkim, co może zainteresować kulturoznawcę-psychologa. Czasami może się tu pojawić też jakaś drobna ekspresja moich artystycznych aspiracji, ale to nie powinno zdarzać się zbyt często. Nie lubię po prostu referować czyichś myśli – nierzadko opisywał będę cudze pomysły i teorie, ale zawsze wtrącę do nich swoje trzy grosze. Obiecuję się nie wymądrzać, ale…

…ale warto wspomnieć, że pierwotnie to miejsce miało nazywać się nie Kankan, a ZoMB – Zbyt Mądry Blog. Zbyt mądry nie dla Czytelników, a dla mnie, często bowiem będę tu pisał o sprawach, które mnie nieskończenie zajmują, ale których nie potrafię sobie do końca ułożyć w głowie. Mam nadzieję, że nawet taka pisanina będzie w miarę interesująca i że wśród Czytelników znajdą się mądrzejsi ode mnie ludzie gotowi życzliwie (albo i nie) wytknąć mi wszelkie błędy, nieścisłości i ślepe uliczki, w które zabrnę.

Serdecznie zapraszam Was do czytania i komentowania, a co bardziej fandomowe wpisy będę po prostu tu przeklejał. Taki los spotka za kilka minut moje dzisiejsze wynurzenia o steampunku i victorianie. Osobom, którym spodobała się moja polterowa blognotka o prokrastynacji, polecam też jej dłuższą kankanową wersję.

...a ja sam lecę czytać relację z Krakonu.

 

2
Notka polecana przez: Repek, Squid
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Planetourist
   
Ocena:
0
Z frontu BNP: Beacon zrobił Miastu w Płomieniach korektę i moim zdaniem warto głosować na wersję po jego poprawkach.
02-08-2013 20:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.