» Blog » Dwie sprawy
05-06-2014 15:06

Dwie sprawy

W działach: Kreator Krain, RPG, tabletop, sandbox, cRPG, The Elder Scrolls | Odsłony: 321

Witam drodzy Polterowicze!

Pierwsza sprawa: dzięki pomocy Szymona Piechy z Jaskini Noobirusa Kreator Krain doczekał się wersji na przenośnie tablety i inne Kindle. Miłego czytania!

Druga sprawa: nowy wpis na Teserakcie. Aż zacytuję:


Dawno, dawno temu, kiedy było się jeszcze małym szczylem, ujrzałem w pewnym magazynie recenzję gry znanej jako Morrowind. Były to ponure czasy, gdzie Internet nie był dostępny na każdym kroku, a w mym skromnym domu praktycznie nie istniał. Czasy procesorów jednordzeniowych i okres dominacji naszych komputerów przez płyty kompaktowe, zaś słowo "DLC" jeszcze nie zaistniało w naszej growej jaźni. Był to rok 2002 i wtedy ujrzałem najpiękniejszą grafikę, jaką tylko mogłem sobie wyobrazić.

 

Czyli wprowadzenie do świata The Elder Scrolls

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Hangman
   
Ocena:
0

Morrowind to był ewenement. Gra wyśmienita, pomimo błędów, i już nawet pomijając grafikę, grało się w ogóle przyjemnie ze względu na fajny świat który można było sobie zwiedzać i aż się chciało to robić. Oblivion już mniej interesujący, będący jednak grą nadal wartą uwagi. Natomiast Skyrim to niewypał. To jest jawna kpina z graczy i więcej roboty zrobili tutaj fani robiąc mody, bez których Skyrim jest w ogóle niegrywalny. Wyrzuciłem jedynie pieniądze w błoto, Skyrim okazało się produktem naszych czasów, istotnie. Robionym na modłę ludzi, którzy zachwycają się byle czym i kżdy bubel można im wcisnąć.

05-06-2014 17:03
Xolotl
   
Ocena:
0

Gram w Morrowinda od daty premiery w naszym kraju, z przerwami, to oczywiste, ale wciąż wracam do tej gry. 

05-06-2014 17:44
Kamulec
   
Ocena:
+1

@Hangman

Natura człowieka jest ta sama, co i piętnaście lat temu. To Tobie wiosen przybyło.

05-06-2014 18:11
Hangman
   
Ocena:
0

Z tej strony też można patrzeć, a co racja to racja. Mimo wszystko szkoda mi Skyrima bardzo, bo to gra w klimacie który przypadł mi do gustu. Szkoda tylko, że poza tym klimatem nie miała nic do zaoferowania, przez co klimat wygasa po kilku godzinach gry. 

05-06-2014 18:40
Onslo
   
Ocena:
0

Akurat mi się Skyrim o wiele bardziej podobał i uważam, że miał więcej do zaoferowania niż Oblivion. Oczywiście uważam Morrwind za najlepszą część sagi, ale bardziej przemawia za mną sentyment niż rozsądek, bo TES3 miał masę błędów, czy to zwykłych bugów, czy też ograniczenia przez silnik.

05-06-2014 18:45
Kamulec
   
Ocena:
0

Problemem w Morrowindzie był nadmiar kasy, zbyt szybki rozwój umiejek i lot umożliwiający zabijanie niemal wszystkiego po ulokowaniu się poza zasięgiem wroga. Morrowind oferował oryginalne realia, ale Oblivion bardziej przypadł mi do gustu jako całość.

Jeżeli skończą kiedyś konwersję Morrowina na Obliviona, to może do obu gier w ten sposób wrócę.

05-06-2014 19:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.