string(15) ""
» Blog » Torment: Tides of Numenera - jeszcze tydzień!
29-03-2013 16:40

Torment: Tides of Numenera - jeszcze tydzień!

Odsłony: 21

Większość Polterowiczów na pewno wie już o tym projekcie - InXile zamierza stworzyć spiritual sequel do Planescape: Torment i (bardzo skutecznie) funduje ten projekt za pomocą Kickstartera.

Mógłbym się rozpisywać o tym, jak wygląda wizja twórców, dlaczego uważam że może być to ekscytująca odmiana od typowego cRPG oraz opowiadać, opowiadać, opowiadać, ale jeśli ktoś z Was jeszcze nie słyszał o projekcie, chyba lepiej po prostu zaprowadzić Was linkiem prosto do niego. W końcu twórcy lepiej niż ja potrafią opowiedzieć, co tworzą i dlaczego to jest fajne:

www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera

Jeśli ktoś zapomniał o projekcie, jest niezdecydowany czy go wesprzeć albo po prostu o nim nie słyszał, zapraszam do odwiedzenia jego strony na Kickstarterze i, oczywiście, do wsparcia go choć niewielką kwotą.

A jeśli nie macie ochoty płacić kartą, wedle strony projektu istnieje też możliwość posłużenia się PayPalem.

Heck, jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć projekt i otrzymać grę, kiedy będzie już gotowa, za bodajże 20$ można dodać do istniejącego pledge dodatkową kopię gry, bez DRMu. I bodajże za 25$ dodatkową kopię Wasteland 2 (pledge level który wybrałem to samo Torment+Wasteland 2 w wersji elektronicznej). Więc jeśli ktoś NAPRAWDĘ nie może zapłacić, bo nie ma PayPala ani karty, to zawsze może odezwać się do mnie przez e-mail ([email protected]). Zawsze może mi przesłać stosowną kwotę przelewem bankowym, a ja dorzucę do swojego pledge to, co dana osoba ma do zaoferowania.

W końcu każdy dodatkowy dolar zwiększy skalę projektu, więc czemu nie.

Tak czy inaczej - jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził strony Kickstarterowej nowego Tormenta, to zostało jeszcze parę dni, żeby poczytać o nim i może się zdecydować.

Komentarze


Salantor
   
Ocena:
0
Nie wspomogę, bo kasy nie mam, ale trzymam kciuki za powodzenie projektu :]
29-03-2013 16:49
Aure_Canis
   
Ocena:
0
Jeżeli dobrze rozumiem, to dotychczas 8 osób przesłało jednorazowy, skromny datek 10 000$ (przynajmniej).
29-03-2013 17:16
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Ehhh..., oni naprawdę nie potrzebują tego wsparcia. Napisałbyś już lepiej notkę o wpłacaniu na Wikipedię, czy tam wieloryby. ;)
29-03-2013 20:00
Senthe
   
Ocena:
0
@dzeme
Niestety nie da się grać w wieloryby. :P
29-03-2013 20:14
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Upadek wikipedii to masoński plan kadry dydaktycznej na uniwersytetach celem zapewnienia sobie czytelnictwa własnych publikacji!
29-03-2013 20:17
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Nom, tylko że wieloryby giną, a Numenera zebrała już teraz kwotę 3,5 razy większą od potrzebnej do sfinansowania produkcji.
29-03-2013 20:53
Senthe
   
Ocena:
+1
@dzeme
Fajna logika. Ale wiesz, że zamiast opłacać abonament internetowy, mógłbyś nakarmić jakieś głodne dzieci.

Czepiam się bez sensu, bo czepiasz się bez sensu. Weź przestań.
29-03-2013 21:06
Wiron
   
Ocena:
0
W nowej aktualizacji dowiadujemy się że w zespole jest autor przygód Gorteka i Feliksa oraz paru innych książek z uniwersum warhammera. Nie najlepsze rekomendacje.
29-03-2013 21:21
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@Senthe

Najpierw sama drążysz a teraz "weź przestań". Dałem przecież emotikonkę tam końcu pierwszego komentarza na wypadek, gdyby ktoś nazbyt serio go potraktował.

Ale ponieważ drążysz... "Ale wiesz, że zamiast opłacać abonament internetowy, mógłbyś nakarmić jakieś głodne dzieci." To chybiona i tylko pozorna analogia. Internetu potrzebuję, twórcy Numenery już nie potrzebują więcej środków.

Kurde, naprawdę nie miałem zamiaru prowadzić tu żadnej krucjaty. Ile mam następnym razem dać emotikonek? ;) ;) ;) :))) ;))) :o będzie wystarczająco, żeby nie brać serio tego, co napisałem?

Zaprawdę nic mi do tego, kto na co przekazuje pieniądze. Podzieliłem się tylko luźną refleksją.

@oddtail, jak chcesz to skasuj wszystkie moje komentarze.
29-03-2013 21:27
oddtail
   
Ocena:
0
@dzeme: ja nie kasuję komentarzy. Znaczy, nie wykluczam takiej możliwości, ale raczej tego unikam.

A do swojej opinii masz prawo i nie widzę z nią problemu. Ja po prostu wiem, że to jest błędna opinia ;P

Uważam, że ten projekt ma potencjał i wiele osób w niego zaangażowanych kojarzę i ufam, że zrobią dobrą robotę.

A wspieranie twórców w ten sposób mnie cieszy. Zrobiłem to z Fate, zrobiłem z ADOMem (choć w żadnym z tych dwóch przypadków nic nie musiałem dawać z własnej kieszeni, żeby docelowo dostać za darmo efekt działań twórców), uważam że warto zrobić i z Tormentem.

Na Wikipedię też można, ale ja akurat nie daję. Choć może to się zmieni w przyszłości ;)
29-03-2013 21:50
Rag
   
Ocena:
0
Z tego co wiem, Ci wszyscy dodatkowi autorzy mają tworzyć tylko pojedyńcze postacie\wątki. Może nie będzie tak źle :)
29-03-2013 22:12
Kamulec
   
Ocena:
0
Rejestracja w paypal jest darmowa, starczy posiadanie konta w banku. Ot, trzeba poświęcić kwadrans, by się zarejestrować, ogarnąć i zrobić przelew.

A do gry jestem nastawiony sceptycznie. Pomyślę o zakupie, jak zobaczę jakąś przychylną, ale rzeczową recenzję.
30-03-2013 00:13
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Uważam, że ten projekt ma potencjał i wiele osób w niego zaangażowanych kojarzę i ufam, że zrobią dobrą robotę. A wspieranie twórców w ten sposób mnie cieszy.

Z tym wszystkim się zgadzam i popieram. Moja uwaga była innej natury. Ale mniejsza z tym. Jeśli wyjdzie im choć w połowie tak dobrze, jak Torment, to nadal będzie genialna gra.
30-03-2013 12:04
KFC
   
Ocena:
0
Z ciekawych erpegowych powrotów, to trwają też zbiórki na Shroud of the Avatar od Garriotta i Divinity: Original Sin od Larian Studios, ten drugi z turową walką i rzutem izometrycznym, także zapowiada się powrót do korzeni (2óch 1szych części Divinity, Div II jakoś mi nie podeszła..).
30-03-2013 18:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.