string(15) ""
» Blog » Et eple om dagen er bra for magen!
18-06-2007 13:36

Et eple om dagen er bra for magen!

Odsłony: 2

Et eple om dagen er bra for magen!
Sesja za mną. Ja za sesją.
Jak każdemu pierwszoroczniakowi przyszło mi zmierzyć się z egzaminem-legendą, egzaminem z Historii Skandynawii. Jeszcze przed głównym starciem opracowałyśmy ze współtowarzyszką niedoli chytry i niecny plan poradzenia sobie z historykiem poprzez katolicki atak srebrnym krucyfiksem, błogosławioną kadzielnicą i wodą święconą, który to plan nie doszedł do skutku z powodu odmowy współpracy przez naczelnego katolika i samego pana profesora - a szkoda! Niemniej jednak katolicki akcent pojawił się - nie dość, że w wykonaniu samego pana profesora, ale co gorsza przy okazji mojego zaliczenia. Opowiadam więc o reformacji w Danii (temat to iście diaboliczny!), plączę się w zeznaniach jak tylko mogę, na życzenie pana profesora nawiązuję nawet do reformacji w Szwecji, z zapałem przedstawiam szczwane podejście Gustawa Wazy do problemów wiary. W końcu wypluwam z siebie zdanie następujące: "Gustaw zezwolił na głoszenie na terenie Szwecji owych..." i tu zabrakło mi słowa, zająknęłam się na sekundę - lecz sekundę tę pan profesor wykorzystał z wprawą godną podziwu, dopowiadając z porozumiewawczym uśmieszkiem słowo "...herezji"! Muszę przyznać, że zbiło mnie to z tropu dość skutecznie, opanowawszy się jednak ciągnęłam opowieść jakby nigdy nic i w efekcie zaliczając najgorszy z egzaminów na upragnione 3. Czy pan profesor z premedytacją zastosował wobec mnie ów niespodziewany chwyt? Nie wiem i prawdopodobnie nigdy sie nie dowiem. Póki co mam przed sobą perspektywę trzymiesięcznych wakacji i drugiego roku studiów:)
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Skavenblight
    O.
Ocena:
0
Witam panią skandynawistkę znaną mi z widzenia z forum NG :)
Zazdroszczę zakończonej sesji, za mną dopiero 2 egzaminy, jeszcze 2 i 3 zaliczenia :/
Czyli do 30 czerwca :(
I gratuluję! Mam nadzieję, że w odróżnieniu ode mnie czegoś się uczysz ;)
18-06-2007 20:33
bukins
    Gratulacje :)
Ocena:
0
No, no. Skubana z Ciebie rasa :) Ja dopiero egzaminy mam przed sobą. Jutro pierwszy egzamin z gramatyki opisowej i właśnie piszę ściągi :P Dobrze, że to część pisemna złożona z dwóch części, także powinienem sobie jakoś poradzić.

Oprócz tego czekają mnie dwa egzaminy z historii literatury staropolskiej. Kombos w postaci średniowiecza-renesansu-baroku jest nie do ogarnięcia, także chyba poddam się walkowerem, a przygotuję dokładnie do oświecenia.

No i mam już kampanię wrześniową z łaciny, także żyć - nie umierać.

W każdym razie, składam papiery na kulturoznawstwo, bo otwierają od nowego roku i mam nadzieję, że się dostanę.
18-06-2007 22:29
Oddrun
    staying alive
Ocena:
0
Skavenblight:
ha, miło widzieć! Nowogildiana brać powoli przejmuje kontrolę nad przestrzenią internetową;D A ja niby po sesji ale wciąż poluję na wpis z retoryki i jeśli dorwę go przed październikiem to uznam to za sukces niebywały >.>

Buła:
Dasz radę, twardy z ciebie zawodnik w końcu (nie zapomnij o ofierze dla Przedwiecznego, nie zaszkodzi):D Trzymam kciuki za gramatykę nad którą zapewne właśnie się męczysz ]:> a na kulturoznawstwo to też do Szczecina, hę? nie ciągnie cie do Gdańska?:D
19-06-2007 09:44
bukins
    :/
Ocena:
0
Pierwszy egzamin za mną. Marnie mi poszedł. Jak zaliczę, to będę uradowany, ale coś czuję, że jednak w plecy.

a na kulturoznawstwo to też do Szczecina, hę? nie ciągnie cie do Gdańska?:D

Jop, do Szczecina. Otwierają od nowego roku (rok wcześniej nie było). Do Gdańska mnie nie ciągnie, bo tutaj się już zadomowiłem :P
19-06-2007 15:10
Oddrun
   
Ocena:
0
a dostawszy się na kult. rzucasz filpol., czy chciałbyś ciągnąć dwa kierunki? a tam szczecin xD Gdańsk jest o niebo lepszy... (muszę bronić honoru ;>)
20-06-2007 11:26
bukins
   
Ocena:
0
Jeśli będę miał zaliczone 'większość' na fp i dostanę się na kulturo to spróbowałbym dwa kierunki i najwyżej bym rzucił fp.
20-06-2007 22:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.