» Blog » Towarzyska Liga Hearthstone
26-11-2014 14:49

Towarzyska Liga Hearthstone

W działach: hearthstone | Odsłony: 639

Towarzyska Liga Hearthstone

Czołem! Po odrobinie dłubania w przepisach i konsultacji z jednym znajomym startuję z organizacją Towarzyskiej Ligi Hearthstone. Jak ktoś jeszcze się nie zorientował - grać będziemy w Hearthstone: Heroes of Warcraft. Mam nadzieję, że w poniedziałek wystartujemy z edycją #0 (czyli pierwszą), która będzie jednocześnie pilotażowa i całkowicie pełnoprawna.

O co gramy?
O sławę i chwałę, możliwość wzbicia się nad znajomych i określelnia się mianem czempiona TLH. A serio mówiąc, wszystko zależy od zainteresowania - jakieś nagrody postaram się zorganizować/kupić ale co innego wyczaruję jak chętnych będzie 4, a co innego przy 44 graczach.

Jak gramy?
Ponieważ każdy ma inny tryb życia, zamiast spotkać się np. w sobotę na pół dnia, gramy powoli - raz na kilka dni (jak to rozgrywki ligowe). Wstępnie ustalamy tryb na dwie kolejki:

  • poniedziałkową (trzeba zagrać przed piątkiem czyli pon. - czw.)
  • weekendową (trzeba zagrać przed poniedziałkiem czyli pt. - sob.)

Format?
Pojedyńczy mecz będzie do dwóch wygranych (ew. do trzech, jeśli uznacie, że Bo3 to za mało). Tradycyjnie po przegranej grze, w ramac meczu nie można dalej grać tą samą klasą.

Tryb turniejowy to nieznacznie zmodyfikowany system szwajcarski - celujemy w liczbę rund między 1/3 i 1/5 liczby graczy. Dla niezorientowanych: system szwajcarski, to system, w którym wszyscy grają komplet rund i nigdy nie grają z tym samym zawodnikiem więcej niż raz, ale jednocześnie rund jest mniej niż graczy.
Modyfikacja ma swoją nazwę:

  • Amalfi: modyfikacja systemu parowania i jak ktoś nie chce wchodzić w szczegóły to nie jest taki problem; generalnie to taka modyfikacja, która starcie 2 najlepszych graczy zostawia na ostatnią rundę; ściśle rzecz biorąc co rundę parowany jest najlepszy gracz z oddalonym od niego w rankingu graczem o k pozycji, gdzie k to liczba rund do końca (czyli w ostatniej numer 1 gra z numerem 2).

Biorę jeszcze możliwość wprowadzenia modyfikacji Konrada, która pozwala "bezkarnie" przegapić 1-2 rundy, ale na razie może poczekajmy.

Ewentualne tie-breaki w celu wyłonienia czołowej trójki byłyby w trybie nagłej śmierci każdy z każdym.

TL;DR: Bo3, grasz tyle meczy co wszyscy, najważniejszy mecz jest w ostatniej rundzie.

Kiedy zaczynamy?
Jak wszystko dobrze pójdzie możemy ruszyć już 5 grudnia czyli za nieco ponad tydzień.

Jak się zgłosić?
Napisz do mnie maila:

  • pawel.jacek.matysiak[zgadnij jaki znaczek]gmail.com

Prędzej czy później będziesz musiał mi podesłać swojego battle-taga czyli battle.netowy [nick]#[cztery cyferki].

Wszystko fajnie, ale...
Konstruktywne sugestie mile widziane!

 

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

Tradycyjnie po przegranej grze, w ramac meczu nie można dalej grać tą samą klasą.

Po co kopać leżącego? Ciekawsze wydaje się przeciwne rozwiązanie – w ramach każdego meczu wygrać można raz jedną klasą. Dzięki temu unika się sytuacji, gdy ktoś gra cały czas tylko jedną talią.

26-11-2014 15:10
nimdil
    @Kamulec
Ocena:
0

Tak się utarło. Można oczywiście wymusić granie każdego meczu inną talią. Ba - można nawet powiedzieć, że grać trzeba na sztywno np. 4 gry i obsłużyć remisy 2:2. Kwestia jest otwarta - Bo3/Bo5 ze standardową rotacją talii wydawało mi się najbardziej naturalne, ale oczywiście można porozmawiać.

26-11-2014 15:21
Gawk
   
Ocena:
+1

Czy Hearthstone jest lepsze od Duel of Champions?

26-11-2014 16:04
Ifryt
    @Gawk
Ocena:
+1

Moim zdaniem Hearthstone jest lepszy. Szczególiki w rozgrywce, ale przede wszystkim bardziej zbalansowane talie i właściwie nie ma kart nie do pokonania - nawet Legendy schodzą od podstawowych kart (oczywiście odpowiednich).

26-11-2014 16:09
nimdil
    @Gawk
Ocena:
0

A to nie jest trochę jak z pytaniem czy Dota jest lepsza od LoLa?

26-11-2014 16:12
Xolotl
   
Ocena:
+2

Nie jest to najlepsza karcianka na jakiekolwiek turnieje- kolosalna losowość zazwyczaj determinuje wygranego po paru pierwszych turach i chyba trochę za prosta dla dużych chłopców.

@Gawk
Zależy ile chcesz wydać, w HS nie da się normalnie grać dłużej niż dzień, w Duel już po 2 godzinach. Obie gry to bardzo proste karcianki opracowane w systemie pay to win. Odradzam obydwie.

26-11-2014 16:22
nimdil
    @Xolotl
Ocena:
+6

Pay 2 win w przypadku Hearthstone to kłamstwo. Pay 2 win oznacza, że uzyskujesz za kasę bonusy, których za darmo nie możesz uzyskać, tutaj tak nie jest. Wszystko co możesz kupić za gotówkę, możesz kupić i za złoto.

26-11-2014 16:33
nerv0
   
Ocena:
+1

Hearthstone jakoś mi nie przypasował, ale może to tylko kwestia takiej komiksowej konwencji. w DoC grało mi się jakoś o wiele przyjemniej i spędziłem przy nim nieco więcej czasu. 

26-11-2014 16:47
Gawk
   
Ocena:
+2

Wiem, że DoC było kiedyś darmowe. Teraz podobno zmienili system i za najlepsze bonusy można płacić wyłącznie realnymi pieniędzmi. Poza tym element losujący jest ustawiany, co znamy już z sieciowych gier, jak choćby WoT,gdzie ustawki niszczą grę w pięćdziesięciu procentach, a resztę załatwiają boty.

Kiedyś chwilę grałem w DoC, a ostatnio pomyślałem, że warto by może w coś popykać. Ktoś mi napomknął o Hs... Dlatego wolałem poznać opinię, zanim zacznę grać i okaże się, że to strata czasu.

 

@nimdil

Nie chodzi tylko o dostępność, ale o jej stopień. To też stary numer. Jeżeli coś jest dostępne za realną kasę i walutę w grze, ale w tym drugim przypadku musiałbyś grać pół roku, żeby tyle ubierać, a płacąc realnymi pieniędzmi wystarczyłaby ci godzina... Wiadomo, że jakieś grosze to każdy wyskrobie, albo rodzice dadzą. A prostota gry sprzyjać ma właśnie jej popularności wśród gimbazy.

26-11-2014 16:56
nimdil
    @Gawk
Ocena:
+1

Trochę się nie zgodzę. Jasne możesz wydać 10k i nakupować tyle boosterów żebyś miał komplet kart (prawdopoodbnie to czego byś nie wylosował mógłbyś zrobić z Arcane Dusta) ale grupa ludzi, którzy tyle wydadzą jest minimalna. Kupienie kilku boosterków tu i tam nie daje Ci szczególnie dużej przewagi nad przeciwnikami - można niemal równie skutecznie grać na częstszych kartach. Zresztą talie na samych najrzadszych kartach nie działają.

Pay 2 win to konkretnie określony termin, który oznacza, że za kasę masz dostęp do czegoś do czego nie uzyskasz go inaczej - z reguły sprawiając, że masz przewagę nad grającymi za darmo. Tutaj tak nie jest, dlatego protestuję przeciwko określeniu Hearthstone jako pay 2 win. Żeby Hearthstone był pay 2 win musiałby np. mieć zestawy kart dostępne tylko za gotówkę (no i te karty musiałyby być atrakcyjne, żeby mogły zaważyć na zwycięstwie).

26-11-2014 17:05
Gawk
   
Ocena:
+1

Nie wiem, bo nie znam cen w tej grze akurat, ale tutaj właśnie chodzi o dostępność. Nie wydajesz setek złotych naraz, ale setki złotych na kilka, więc wydatek wydaje ci się znacznie mniejszy. Dlatego takie mikropłatności nie bolą. Więc raz, drugi, trzeci... A przewaga jednak wzrasta. Tutaj też nauczono się stosować sprytną taktykę. Dlatego przewaga za premki z reguły nie jest miażdżąca, bo ludzie by po prostu przestawali grać, więc zmieniono tą przewagę na... irytującą. To perpetum mobile, bo gracz bez premki mając kilka starć z premkami po prostu się wkurza coraz bardziej, a w końcu płaci, no bo to przecież tylko kilka złotych, a tak mało brakowało, żeby wygrał. Więc jak się zboostuje, to pewnie mu pójdzie, ale nie idzie, i trzeba wydać więcej...

 

Ja się złapałem tak na DrakenSang. Co prawda nic nie wydawałem, ale straciłem od cholery czasu na grę, która opiera się na P2W, a grać bez tego i można, ale bez bota to chyba tylko koreańczycy albo chińczycy wytrzymali by przy kompie.

 

Z terminem również się mylisz. Właśnie w tym rzecz, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Oni teraz używają P2W w inny sposób, by osiągnąć te same cele. Tak, jak na produktach czasami zmienia się opakowanie, choć skład pozostaje ten sam. Ludzie myślą, że to coś nowego...

Tak samo z określeniami. Ty uważasz, że to konkretne określenie, ale oni mają to gdzieś. Dlatego są lepsi, bo potrafią dostosować się do sytuacji na rynku.

Więc ty na podstawie czyjejś definicji której bronisz bez powodu sam siebie oszukujesz, a zyskują na tym właśnie właściciele marki. Dlaczego? Bo taki użytkownik jak ty będzie namawiał innych do gry, skoro uparcie twierdzi, że w grze nie ma P2W, to będzie im naganiał potencjalnych klientów...

 

 

26-11-2014 18:12
Senthe
   
Ocena:
0

up tl;dr: reptylianie za naszymi plecami psują słowniki. Naiwny lud daje się oszukać i używa starych terminów w starych znaczeniach. Tylko nieliczni są dostatecznie czujni, by uniknąć Spisku mającego na celu podstępne zmonopolizowanie rynku.

26-11-2014 18:56
Repek
   
Ocena:
0

Fajnie. :) Gramy. :)

Pozdro

26-11-2014 20:17
Gawk
   
Ocena:
+1

A trolle trollują, jak trollowały, nie mając nic interesującego ani inteligentnego do powiedzenia, jak widać.

26-11-2014 22:07
Aure_Canis
   
Ocena:
+1

Zgłoszenie wysłane. : ) Co prawda moje talie są dość nędzne, zwłaszcza, że nie mam ragnarosów, sylvanasek, cairneów i w zasadzie mam tylko dwie talie, co mnie eliminuje z bo5, ale co tam. : ) Będzie fun!

27-11-2014 09:51
nimdil
   
Ocena:
+1

Nie zapomnijcie ściągnąć znajomych!

27-11-2014 13:22
Umbra
   
Ocena:
0

Właśnie co do balansu to bym się kłócił, są karty typu "wygrywam grę, chyba, że masz sówkę". Dodatek który właśnie będzie wchodził ma takich kart zbyt dużo, jak karta z szarżą i podwójną furią wichru, wchodzi i od kopa zadaje 16 obrażeń, IMO przesada. Aczkolwiek gra jest bardzo miodna i na pewno znajdę czas żeby popykać z domowego zacisza, bo do Hexa jakoś nie mogę się zebrać niestety. Super inicjatywa :)

27-11-2014 15:50
C.D.Ward
    @Gawk
Ocena:
0

a właściwie to czemu Ci tak przeszkadza że w tej grze się płaci prawdziwymi pieniędzmi? brzmisz jakbyś uważał to za conajmniej zbrodnię na ludzkim gatunku, w dodatku podstępnie zrealizowaną

27-11-2014 16:01
Gawk
   
Ocena:
+1

@ Umbra

 

Mówisz o HS?

 

@ Ward. Jak chcesz trollować, to miej na tyle przyzwoitości, żeby napisać sobie własną notkę, skoro cciało ci się zakładać multikonto.

Tu nie będziemy śmiecić.

27-11-2014 16:08
C.D.Ward
    Gawk
Ocena:
+1

jaką własną notkę, o czym Ty do mnie rozmawiasz, jakie multikonto? pierwszy post na tej stronie napisałem i od razu zostałem trollem, niezła publika, nie ma co

27-11-2014 16:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.