string(15) ""
» Blog » Avangardą z Spotkanie
30-07-2012 20:35

Avangardą z Spotkanie

W działach: rpg, avangarda | Odsłony: 8

Avangardą z Spotkanie
Na fali notek ujmujących w różnych kontekstach konwent, dorzucam się ja. Skupię się przy tym na nie tak znowu popularnym punkcie programu jakim było spotkanie z Avangardą. A ponieważ moja zacniejsza połówka w tym czasie siedziała na spotkaniu z Chochlikiem, ja nie tylko słuchałem ale i robiłem jakieś notatki. W nadziei, że istnieje więcej niż k3 osób których wiedza wyniesiona z tego spotkania zainteresuje dzielę się:
 • Avangardę odwiedziło 1150 osób. W porównaniu z zeszłym rokiem: -100. Postarajcie się za rok bardziej bo
 • Avangarda za rok będzie. I Xaric będzie ją organizował, za co mu chwała!
 • Jeśli chodzi o kwestie finansowe zostało użyte określenie "damy sobie radę".
 • Na konwencie były - podobno - tylko dwie prelekcje, na które nie przyszli słuchacze w tym spotkanie z autorami Biocosmosis. Prywatnie dodam, że nie wiem co zabrało im słuchaczy, chyba że powszechnie uznano tą porę za świetną na obiad.
 • Generalnie z prelekcjami było nieźle i raczej mało się nie odbyło.
 • Termin wakacyjny konwentu został określony terminem "do dupy" ale to wcale nie znaczy, że za rok Avangarda nie będzie w wakacje.
 • Problem z wentylacją/klimatyzacją był omówiony, ale tak do końca w końcu nie wiem czemu jej nie było: czy jest ale była wyłączona niezależnie od organizatorów czy też tak naprawdę jej nie ma czy co. W ostatniej chwili dokupiono wiatraki do sal, ale to - naturalnie - nie rozwiązało problemu.
 • Mangowy fandom jest zakałą fandomów windując ceny. Zwrot mój - zawarty w zwrocie fakt nie.
 • Cena wejściówek mogłaby być w tym roku wyższa i - jak zrozumiałem - za rok na pewno będzie drożej.
 • Za rok tematem przewodnim ma być science fiction. BUAHAHAHA. It's OUR time next time!
 • Jeśli chodzi o gościnne wykłady pracowników naukowych to cieszyły się one popularnością i jest to element konwentu, który będzie rozwijany. Była też przytoczona anegdota o profesorze SGGW który rok temu poprowadził wykład/prelekcję o satelitarnym rozpoznawaniu drzew. Jego początkowe nastawienie było mocno sceptyczne (a nawet bardziej) a po wszystkim podsumował, że takich zainteresowanych i ciekawych słuchaczy to on nie ma na wykładach.
 • Działalność pubu konwentowego została określona jako "dziwna" - chodzi naturalnie głównie o godziny działania. Jeśli dobrze zrozumiałem kontekst zwrotu "nigdy więcej" to za rok Dziekanat nie będzie miał statusu pubu konwentowego.
 • Z kolei z barku konwentowego byli w sumie zadowoleni. Ja też byłem. Również tutaj na godziny działania (zamykany o 17) nikt nie miał wpływu.
 • Przy tym warto nadmienić że organizacja konwentu w tym samym budynku SGGW nie jest przesądzona. I przy okazji ZjAva już naprawdę się nie mieści w tej szkole gdzie się odbywa a fenomen jej rosnącej popularności jest równie zdumiewający co nie do końca zrozumiały, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewspółmiernie mniejszy nakład pracy w porównaniu z Avangardą.
 • Poza tym były różne sympatyczne przykłady łatania sytuacji awaryjnych.
Już nie punktując: dyskusji zażartej nie było. Xaric zreferował trochę jak wygląda walka z biurokracją uczelni wyższej o działalność w budynku, gdzie władzę posiada trzech dziekanów. Był też ponownie podniesiony problem z tym, że konwent mały nie jest a w tym wielkim budynku tego niestety nie widać, co problemem jest - zdaje się - nie do końca rozwiązywalnym. Było lepiej niż rok temu, ale wszystkiego przewidzieć się nie da. I tak zupełnie na koniec Xaric wymienił jeszcze trzy akcje stowarzyszenia, które brzmiały fajnie:
 • "jakoś się nazywające" spotkania z pisarzami - twórcami fantastyki w bibliotekach na woli. Kameralnie sympatycznie.
 • spotkanie dla dzieciaków w duchu fantastyki (zdaje się) - podobno dzieciom bardzo się podoba i ostatnio składały gazetkę. Mogę coś kręcić, ale dla rodziców fantastów brzmi ciekawie. Nazwy dokładnej znowu nie pamiętam.
 • RPGowa Wawa czyli sesje RPGowe w bibliotekach na woli. Podobno też to działa dość sympatycznie!
Wszystkie trzy akcje brzmiały interesująco, ale niestety nie mam pojęcia czy są gdzieś wywieszone w internecie jakieś informacje na ich temat w rodzaju "gdzie i kiedy?". Jestem niemal pewny, że wszystkie trzy w tej chwili są zawieszone na czas wakacji. Jak coś pokręciłem/przeoczyłem to mówcie.

Komentarze


Zireael
   
Ocena:
+1
W necie na pewno są informacje o tych trzech rzeczach - dokładniej to na stronie biblioteki Woli. Adresu nie pamiętam, niestety.
30-07-2012 21:06
Jade Elenne
   
Ocena:
+2
Spotkania odbywają się pod hasłem "WAva - Stolica Wyobraźni: fantastyczna Wola Czytania" w bibliotece przy ul. Młynarskiej 35a.

Szczegóły tutaj.
30-07-2012 21:13
nimdil
   
Ocena:
0
A. Nawet mi do głowy nie przyszło, że coś może mieć facebooka zamiast strony internetowej. Z jednej strony zrozumiałe, z drugiej strony...
30-07-2012 21:37
Senthe
   
Ocena:
+1
I po co ja szłam na to spotkanie, skoro je tu tak ładnie opisałeś :)
30-07-2012 21:45
Repek
   
Ocena:
+2
Prywatnie dodam, że nie wiem co zabrało im słuchaczy, chyba że powszechnie uznano tą porę za świetną na obiad.

Bo to zupełnie inne fandomy, których nic w zasadzie nie łączy.

Pozdro
30-07-2012 22:16
nimdil
    @Senthe
Ocena:
0
Jakbym poszedł sam to byłoby głupio zwłaszcza, że notatki robiłem swype'ując w telefonie więc z drugiej strony mogłem wyglądać jakbym w coś grał.

@repek
Może nic nie łączy, ale komiks niszowy nie jest i chyba wśród tysiąca fanów fantastyki nie znaleźć entuzjastów tego tytułu nie powinno być trudno. Ale co ja tam wiem o komiksach - mam raptem komplet Asterixów i trzy Sandmany.
30-07-2012 23:37
Jade Elenne
   
Ocena:
+1
"Nawet mi do głowy nie przyszło, że coś może mieć facebooka zamiast strony internetowej"

Coś jakby strona też jest: http://www.bpwola.waw.pl/index.php /pl/wava-stolica-wyobrani.html

A w ogóle to sieć bibliotek na Woli bardzo polecam - są świetnie zaopatrzone i wiele razy ratowały mi skórę, gdy czegoś nie mogłam dostać w bibliotece uczelnianej.
31-07-2012 00:40
nimdil
   
Ocena:
0
A. Moje google-fu zawiodło. Obciach. Dzięki :)
31-07-2012 07:19
Repek
   
Ocena:
+1
@nimdil
Niestety, obawiam się, że komiks jest bardzo niszowy. Dodatkowo, fani fantastyki na konach sf-f-rpg wolą książki czy RPG. A jak już interesuje ich komiks, to mają lepsze imprezy.

Co do Biocosmosis, to oni pojawiają się na każdej możliwej imprezie, sami ich nawet swego czasu gościliśmy. I niemal zawsze było tako samo - trzy osoby na krzyż na prelce. A mówimy o jedynej polskiej, PEŁNEJ sadze sf wydanej na europejskim poziomie.

Pozdro
31-07-2012 11:19
Dzikowy
   
Ocena:
+2
WAva- Stolica Wyobraźni ma też swoją stronkę z rozpiską spotkań. Teraz trwa przerwa wakacyjna, ale do końca sierpnia pojawi się harmonogram spotkań. Jeszcze jedno. Biblioteki nie pracują w weekendy, ale przynajmniej poniedziałkowe spotkania udało nam się przenieść na piątek. O opis bloku "WAva - legendarnie" (dziecięcy) męczcie Paffryka, bo on tym rządzi. Wstępnie plany na jesień zakładają współpracę ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy "POLIS", którego członkowie pomogą uczestnikom przygotować zin fantastyczny - od zbierania materiałów do łamania i składu. Czyli będzie nowy kwartalnik. :)
W ramach WAvy zorganizowaliśmy też Noc Muzeów, w trakcie której odwiedziło nas ok. 800 osób, głównie "spoza". Tutaj film:
http://www.youtube.com/watch?v=3kx RenFedco

a tu strona projektu:
http://www.bpwola.waw.pl/index.php /pl/wava-stolica-wyobrani.html
31-07-2012 11:40
fluorix
   
Ocena:
0
Dzięki za relację, bardzo chciałem tam pójść, ale nie dało rady.
31-07-2012 13:01
Paffryk
   
Ocena:
+3
Cóż, relacje z pierwszych zajęć Wavy: legendarnie mam na swoim Polter-blogu. Są dość obszerne i starczą za jakikolwiek opis.

Przyszły rok (i końcówka trwającego) jest próbą przekazania dzieciom praktycznych umiejętności związanych z literaturą. Dziennikarstwo, organizacja gali rozdania nagród literackich (Niziołki 2013), spróbujemy zmierzyć się z organizacją spotkania autorskiego i organizacją jednodniowego rodzinnego pikniku fantastycznego na warszawskiej Woli. W zasadzie we wrześniu projekt na rok 2013 będzie już gotowy, bo próbach generalnych w miesiącach wrzesień-styczeń, w lutym będziemy wiedzieć ile z tych rozmachanych pomysłów damy radę faktycznie wprowadzić w życie.

Zapraszam rodziców do podsyłania swoich zainteresowanych fantastyką milusińskich.

Pozdrawiam

Paffryk
31-07-2012 14:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.