Blog - Erpegowiec

Wyświetlono rezultaty 1-5 z 5.

Tunnels and Trolls czyli najdłużej oczekiwana gra fabularna w Polsce ma już rok.

27-06-2016 23:27
1
Komentarze: 0
W działach: recenzja, erpegowiec, Tunnels & Trolls, retro
Tunnels and Trolls czyli najdłużej oczekiwana gra fabularna w Polsce ma już rok.
Ken St. Andre wydał Tunnels and Trolls w 1975 roku, można więc zażartować, że podręcznik ten jest jak dotąd najdłużej oczekiwaną grą fabularną w Polsce. To wielka gratka dla fanów gier fabularnych, szczególnie tych zainteresowanych retrogamingiem. To że Tunnels and Trolls trafił pod strzechy zawdzięczamy między innymi autorowi przekładu Witoldowi Krawczykowi, oraz redaktorowi Marcinowi Segitowi, którzy pod szyldem k6 Trolli wydali rodzimą edycję podręcznika. Lektura jednego z pierwszych erpegów dała mi wiele radości, ale przyprawiła też o pierwszy atak epileptyczny - o czym...

Skrzynka Erpegowca #3 : Fanziny

24-06-2016 13:29
6
Komentarze: 18
W działach: Erpegowiec
Czy wiesz jak blogowało się kilkanaście lat temu? Czy wiesz, że można blogować analogowo? Czy wiesz w czym Tychy biły Warszawę na głowę? Odpowiedź jest jedna - zjawisko zwane faniziniarstwem. W audycji ledwie zarys tego obszernego i jakże ciekawego tematu. 

Skrzynka Erpegowca #2

23-06-2016 14:41
2
Komentarze: 9
W działach: Erpegowiec, skrzynka erpegowca
Czasem zdarzy się sytuacja gardłowa: spontaniczny wyjazd, nagły telefon od ukochanej drużyny, konieczność udania się do schronu przeciwlotniczego, atak zombie. Co powinien zawierać zestaw erpegowca, który zapewni przetrwanie? Albo dobrą zabawę? 

Post Scriptum - rozmowa z JeRzym

04-03-2009 22:05
6
Komentarze: 4
W działach: erpegowiec
Jerzy Rzymowski ujawnia kulisy pracy w redakcji Magii i Miecza, opowiada o relacjach w fandomie, o reakcjach na pojawienie się pisma Portal, o swoich opowiadaniach, doświadczeniach i prognozach związanych z rynkiem gier fabularnych. To był mój pierwszy tego typu wywiad. Mailowałem z JeRzym przez kilka tygodni wysyłając kolejne pytania. Jako początkujący rednacz byłem trochę przerażony faktem, że zechciał poświęcić mi swój czas. Przypominam ten wywiad z niekrytą satysfakcją. Zapraszam do lektury tej pasjonującej opowieści z marca roku 2002.

Archiwum erpegowca

08-11-2006 00:50
0
Komentarze: 1
W działach: erpegowiec, rpg, fanzin, e-zin
Archiwum erpegowca
Powoli, powoli - myśle, że do końca tygodnia skończę sprawę - archiwizuje się w jednym miejscu całość e-zinu erpegowiec.prv.pl, który przed laty prowadzilem wraz z kilkoma znajomymi. Na teraz dostępne są numery XIV, XV i XVI, a wszytsko pod adresem: http://www.neurocide.yoyo.pl/articles.php - kto chce poczytać, tego zapraszam.