string(15) ""
» Blog » Chcica Savage Worlds
12-07-2010 10:41

Chcica Savage Worlds

W działach: rpg, Gwiezdny Pirat | Odsłony: 9

Chcica Savage Worlds
Sensacja. Wynik ankiety nie zaskoczył mnie, jeśli wziąć pod uwagę systemy, który zaliczyć można do most wanted – zdumiał mnie jednak wysoki wynik Savage Worlds. Spodziewałem się wyrównanej walki między Neuroshimą, Wolsungiem i właśnie Savage Worlds. A tu proszę – totalna dominacja. Jest chcica na Dzikie Światy i Gwiezdny Pirat postara się ją zaspokoić. Fajnie zresztą, że któraś z gier wyraźnie się wybiła ponad inne. Dostałem cenną, wyraźną wskazówkę. Drugą ważną informacją jest dla mnie fakt, że chcecie aby poświęcić trochę miejsca grom niezależnym – od dłuższego w GP możecie czytać teksty poświęcone Cold City. Kochamy tę grę i będziemy ją wspierać. Niebawem ukaże się InSpectres, która liczyć może na podobny zastrzyk materiałów. Postaramy się także szerzej pisać o zjawisku gier niezależnych. Warhammer i Zew Cthulhu także są na waszej liście życzeń, zobaczę więc co da się wskórać w tej sprawie. Wyniki ankiety będą wisieć jeszcze przez jakiś czas na stronie Gwiezdnego Pirata. http://gwiezdny-pirat.blogspot.com

Komentarze


27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ciekawostka. Na Esensji pojawił się tekst stawiający propozycję odpowiedzi na pytanie, dlaczego jedne systemy polskie są bardziej popularne, a inne mniej. Link: http://esensja.pl/gry/publicystyka /tekst.html?id=10054 .
(Poznałem za Bagnem.)
13-07-2010 08:47
Asmodeo
   
Ocena:
0
Dziwna była ta ankieta, nie można było wybrać nic z White Wolfa, ani nic Wicka a wszystko to bardzo ważne i popularne gry, o których ja bym z chęcią poczytał:D
13-07-2010 13:24
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Asmodeo,
myślę, że decydującą role doboru gier pełniła kwestia znajomości systemów przez redakcję.
13-07-2010 14:06
Neurocide
   
Ocena:
+1
@Aure:Myślę jednak, że chodziło raczej o gry, których obecność zaznacza się jakoś w sieci, a w związku z tym jest realna szansa na pozyskanie tekstów i stałego współpracownika.

Jeśli chodzi o znajomość systemów takich lub owakich, nie jest to i nie będzie kryterium czego dowodzę od kilku numerów publikując teksty do Savage Worlds (który znam o tyle o ile z Deadlandsów) lub Wolsunga (znam go tylko z lektury podręcznika).

Kwestia Świata Mroku jest oczywiście otwarta - stawiam browara za każdy tekst - a pisząc to mam 100% pewności, że chętny na współpracę i tak się nie znajdzie. I wierz mi Aure, że w ŚM to się w życiu sporo nagrałem.

Kwestia gier Johna Wicka - Aure, no zlituj się - zarzucasz mi, że nie znamy w redakcji gier tego kolesia? Oł, pylizz.

@Asmodeo - ważne? no pewnie, że ważne. Czy fajne, no pewnie, że tak. Czy popularne? No ja jakoś tego nie widzę, ale to być może jest tylko moje zdanie, wynikające z obserwacji lokalnego środowiska. Jakieś niedobitki L5K, jakieś resztki 7th Sea i jakiś maniak Houses of the Blooded. Wiem, że to może nie miłe co zaraz napiszę, ale ale, ktoś musi zainicjować? Jesteś chętny? Napiszesz tekst do GP o jednym z wymienionych systemów?
13-07-2010 14:52
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wiesz, Neuro, ja też w teorii "znam" różne systemy i settingi. Np. przeczytałem cały podręcznik do L5K 1st ed i szykuję ekipę do ostatniej sesji drugiej kampanii. Ale nie znam oficjalnych clanbooków, dodatków, edycji 2, 3, 4, nie wiem, jakie artykuły po polsku już powstały, ponieważ całą miłość do tej gry pozostawiam na jednej książce i moich wydzimisie.

Pomimo więc parudziesięciu godzin poświęconych na granie, przygotowywanie się, dobieranie muzyki, obrazów i tak dalej, nawet opublikowanie dwóch tekstów w dziale l5k.polter.pl , nigdy by mi nie wpadło do głowy powiedzieć, że jestem znawcą tego systemu i że mam dość umiejętności i wiedzy, by się przemóc i napisać do niego 4 A4 wartościowego tekstu co miesiąc.

W ogóle... Co to za dobór słów? "Zarzucać" nieznajomość czegoś? To nieznajomość już jest obelgą, czy jak?
13-07-2010 16:14
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Tfu! Zacząłem się tłumaczyć, a nie powiedziałem tego, co ważne, bo jak Ci dałem plusika, to zapomniałem dopisać. Oczywiście przepraszam, że wypowiedziałem się w sposób mogący sprawiać wrażenie, że znam dobrze członków redakcji. Powinienem był być cicho, po prostu wróciłem zmęczony do domu i jak zobaczyłem post Asmodeo, chciałem się przysłużyć, lecz w zasadzie niepotrzebnie, bo Twoja, Neuro, odpowiedź, jest wyczerpująca i na przyszłość będę pamiętał, by Ci się nie wtryniać. Jeszcze raz składam przeprosiny.
13-07-2010 19:03
~Franek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Neurocide:

Z tymi browarami za ŚM to powaga? Na jakiego maila słać teksty?

Mam kilka pomysłów do spisania a zimny browar zawsze dobry:-)
14-07-2010 12:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.