» Blog » Mroki i Tajemnice Nuln
13-02-2012 12:38

Mroki i Tajemnice Nuln

W działach: RPG, Almanach RPG, Przygody, Scenariusze, System - Warhammer FRP | Odsłony: 18

Mroki i Tajemnice Nuln
Tym wpisem chciałbym wam przedstawić projekt pewnej kampanii, która rozgrywać się będzie w murach miasta Nuln, szczególnie zaś w jego biedniejszych dzielnicach. Głównym jej tematem, jak wskazuje tytuł, będą tajemnice skrywane przez miasto. Nie ważne czy chodzi o niewyjaśnione morderstwa, czy zagadkowe włamania. Bohaterowie Graczy staną przed wieloma zróżnicowanymi zadaniami, które stworzą przed ich oczami obraz przeżartej zbrodnią i zepsuciem metropolii, oraz zamieszkujących ją ludzi. Obraz ponury i przygnębiający, ale jednocześnie jakże bogaty w przeróżne intrygujące wyzwania.

Kampania będzie się składać z pojedynczych, zamkniętych przygód powiązanych ze sobą głównie czasem i miejscem, w którym będą się rozgrywać, oraz Bohaterami Niezależnymi, którzy będą w niej występować. Dzięki temu znakomitą większość wchodzących w jej skład scenariuszy będzie można rozegrać w dowolnej kolejności nie zważając na chronologię. Konstrukcja przypominać więc będzie telewizyjny serial w stylu CSI, w którym jeden odcinek prezentuje jedno śledztwo, od jego początku aż do zakończenia. Oczywiście tak jak w serialu, tak i tutaj znajdą się przygody, które powinny być rozegrane w pewnej określonej kolejności, bądź też takie, które rozciągnięte zostaną na dwa lub więcej scenariuszy, ale będzie to tylko dodatek pomagający czasem podnieść dynamikę i dramatyzm rozgrywki. Każda kolejna przygoda to jednocześnie okazja do wprowadzenia zarówno nowych, jak i znanych już BN i miejsc dzięki czemu wszystko nabierze spójnego kształtu i świat, w którym będą żyli BG z każdym rozegranym scenariuszem będzie się stawał coraz bogatszy i pełniejszy.

Same scenariusze (czy raczej ich szkice) będą zbudowane w prosty sposób przedstawiający kolejne sceny, w których uwzględnione będą miejsce akcji, Bohaterowie Niezależni i wydarzenia, które będą się w niej rozgrywać. Wszystko opisane możliwie krótko z uwzględnieniem jedynie najważniejszych elementów. Dzięki temu tekst będzie czytelny, zrozumiały i krótki. Oczywiście przy takiej formie mogą wkraść się do niego pewne zbyt duże uproszczenia, na przykład nie będą prezentowane możliwe motywacje dla BG mające pomóc im wejść w przygodę. To dla tego, że każdy Mistrz Gry ma inną drużynę i wie najlepiej jak wciągnąć ją do gry. Pisząc te scenariusze będę po prostu zakładał, że gracze chcą wziąć udział w przygodzie gdy tylko nadarzy się do tego okazja, o detale musicie się zatroszczyć sami. Podobnie będzie zresztą w wielu innych przypadkach, jeśli jakieś rozwiązanie nie będzie pasowało do stylu waszej gry będziecie je mogli bez problemu przerobić.

Mam też dla was pewną propozycję. Jeśli zainteresował was ten pomysł może sami chcielibyście pomóc w rozwoju MiT-ów Nuln? Napiszcie jakiś krótki pomysł na scenariusz, lokację, BN-a bądź cokolwiek innego, co można by podpiąć pod kampanię i podrzućcie link do tekstu w komentarzach pod tym wpisem. Teraz zaś pozostaje mi zaprosić was do lektury prostego, napisanego na własne potrzeby scenariusza, który otworzy cały projekt – Biała śmierć.

PS. Wybaczcie, że samej przygody nie opublikuję tu na polterblogu, ale w tutejszym edytorze nie za bardzo umiałbym ją sformatować tak żeby była czytelna.

Mroki i Tajemnice Nuln - Almanach RPG

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Savarian
   
Ocena:
+1
Pomysł mi przypasował. Aktualnie szukam kilku, jednostrzałowych, miejskich scenariuszy łatwych do zaadaptowania na potrzeby moich sesji więc będę śledził wpisy.
nerv0 nawet jeśli tu na blogu nie będziesz wrzucał szkiców przygód to dawaj zajawki z linkiem. Łatwiej będzie je potem odnaleźć.
A jeśli sam wpadnę na jakiś pomysł to podeślę.
13-02-2012 14:22
nerv0
   
Ocena:
0
Linkować do scenariuszy będę jak najbardziej. Zresztą, już tutaj to zrobiłem, choć sam link jest w tekście, więc się tak nie wyróżnia. :)
13-02-2012 14:30
Salantor
   
Ocena:
+1
Fajny pomysł. Spróbuję dorzucić coś od siebie.
13-02-2012 14:41
Podtxt
   
Ocena:
+1
Doskonały pomysł. Akurat prowadzę kampanię w Nuln, ale bardziej polityczną niż śledztwa. Jak coś mi wpadnie, postaram się pomóc.
13-02-2012 15:52
WekT
   
Ocena:
+1
Bardzo fajny sposób spisywania scenariusza- o to chodzi, bardzo przystępnie i na prawdę można zagraćw 5 minut szczególnie w tak znany system jak Warh.

Jak będę miał chwilę to spróbuję coś podrzucić ;)
13-02-2012 22:21
nerv0
   
Ocena:
0
Fajnie widzieć, że pomysł się podoba. Mam nadzieję, że uda mi się wrzucać do niego w miarę częste aktualizacje (czyli w moim przypadku to chociaż raz w miesiącu ;)), ale liczę też na was. Nie pogardziłbym gotowymi szkicami scenariuszy w stylu jaki sam zaprezentowałem. Taki stały dopływ tekstów zagwarantowałby mi i moim graczom dynamiczną i zróżnicowaną kampanię. :)
14-02-2012 12:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.