string(15) ""
» Blog » Motion Books na deviancie
03-04-2013 11:33

Motion Books na deviancie

W działach: Różne | Odsłony: 7

Nie jestem jakimś specjalnym wielbicielem komiksu, ot co jakiś czas łyknę sobie jakąś mangę i tyle mi wystarczy. Zainteresowała mnie jednak pewna rzecz, która właśnie pojawiła się na deviancie. Motion Books, czyli komiksy okraszone prostymi animacjami i dźwiękiem. Nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje więc czym prędzej postanowiłem obczaić z czym toto się je. I szczerze przyznam, że wygląda to szalenie fajnie. Nie sprawi co prawda, że częściej zacznę sięgać po komiksy, ale jestem pewien, że ludzie, którzy się nimi bardziej interesują chętnie sięgną po nie i w takiej formie.

Na razie w zbiorach dewianta jest ledwie kilkanaście bardzo profesjonalnych pozycji, ale z racji tego, że użytkownicy dostali możliwość korzystania ze specjalnych narzędzi służących do przygotowywania takich komiksów, można być pewnym, że wkrótce ich przybędzie. Oczywiście wiąże się to z tym, że zapewne pojawi się prawdziwa powódź po prostu kiepskich prac, ale system dewianta zawsze dobrze sobie radził z odfiltrowywaniem takich rzeczy i nikt nie powinien mieć kłopotu ze znalezieniem czegoś co trafi w jego gusta. Zachęcam do przejrzenia aktualnej zawartości, którą możecie znaleźć tutaj. Miłej lektury. :) Sam na razie zahaczyłem tylko o Treatment i całkiem mi się podobało.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Z jednej strony to ciekawa sprawa. Daje wiele, bardzo wiele możliwości. Tylko czy to ciągle jeszcze będzie komiks. Komiks według tego co my dziś uważamy za komiks?
03-04-2013 11:46
nerv0
   
Ocena:
0
Szczerze? Nie wiem. Jak napisałem, nie jestem fanem komiksu, czytam co najwyżej mangi (a i to niezbyt namiętnie). O wiele bardziej kręci mnie animacja, stąd też taki motion book trafia do mnie o wiele bardziej niż zwykłe statyczne kadry, i nie pogniewałbym się gdyby takich rzeczy pojawiało się coraz więcej. :)
03-04-2013 11:50
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
@ nerv0
Przecież manga to też komiks. Dziwny, ale zawsze.
Fakt animacja jest zwykle i dla wielu ciekawsza. Więc może taki (pseudo?) komiks to dla gatunku szansa na powrót popularności? A w tej sytuacji jak zwykle coś za coś: tradycja i małe getto, nowość i szansa na suckes. Ciekawie będzie to obserwować.
03-04-2013 11:58
nerv0
   
Ocena:
0
Dziwny, ale zawsze.

Hehe, właśnie o tym mówię kiedy piszę o komiksie i mandze tak jakby to było coś innego. ;) Tak jest po prostu łatwiej rozgraniczyć komiks japoński od całej reszty i każdy od razu wie o co chodzi. :)
03-04-2013 12:01
Wiron
   
Ocena:
0
Fajnie że coś takiego wprowadzili ale dla mnie motion comics bez podłożonych dialogów zupełnie traci sens.
03-04-2013 12:30
nerv0
   
Ocena:
0
Też się trochę rozczarowałem brakiem dialogów, ale nawet bez tego efekt jest bardzo dobry. Niewykluczone, że pojawią się i takie pozycje, w których także dialogi zostaną nagrane. :)
03-04-2013 12:32
WekT
   
Ocena:
0
wpiszcie sobie w googlu "scott mccloud TED comic"
i znajdziecie dobry wykład o komiksie i patentach
nie wklejam linku bo render robie i nie da rady :P
03-04-2013 15:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.