string(15) ""
» Blog » "Masz wybór" przeciwko ACTA
22-01-2012 14:35

"Masz wybór" przeciwko ACTA

W działach: Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru | Odsłony: 3

Drodzy czytelnicy, za 4 dni, 26 stycznia, rząd Polski planuje podpisanie ACTA, międzynarodowej umowy handlowej mające w założeniu walczyć m. in. z piractwem komputerowym. Jesteśmy pisarzami, redaktorami, grafikami – innymi słowy twórcami i artystami, którym najbardziej zależy na ochronie własności intelektualnej, ponieważ na jej bazie pozyskujemy środki do życia. I właśnie my, Ci dla których rzekomo umowa jest przygotowywana, uważamy podpisanie jej przez przedstawicieli naszego kraju i przez przedstawicieli Unii Europejskiej za krok przeciwko wolności, przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu i przeciwko demokracji.

Więcej informacji: http://masz-wybor.com.pl/masz-wybor-przeciwko-cenzurze-internetu/

Komentarze


ment
   
Ocena:
+2
Powiedz to temu durniowi, Hołdysowi.
22-01-2012 15:47
Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
+2
Zgodnie z życzeniem, przekazałem nasze stanowisko Hołdysowi. Może zrozumie.
22-01-2012 17:03
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jesteśmy pisarzami, redaktorami, grafikami – innymi słowy twórcami i artystami, którym najbardziej zależy na ochronie własności intelektualnej, ponieważ na jej bazie pozyskujemy środki do życia. I właśnie my, Ci dla których rzekomo umowa jest przygotowywana,(...)

A ja myślałem że nie dla was, a dla wielkich wytwórni muzycznych i filmowych (i wogóle medialnych), oraz, jak czytamy w coraz bardziej emocjonalnych informacjach w internecie - dla rządów, by mogły lepiej kontrolować obywateli.
Myślę, że o was akurat to mało myśleli przy tworzeniu tej umowy.
23-01-2012 08:41
Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
+1
Zigzak - odpowiadamy na propagandę, która (bardzo dobrze!) została zakrzyczana opiniami w internecie - zarówno przez bardzo przygotowanych merytorycznie i nieprzygotowane merytorycznie użytkowników. W każdym razie ACTA reklamowano jako umowę, która ochroni m. in. twórców wszelkiego rodzaju. Do tej grupy się wliczamy, podobnie jak Hołyds, ale w przeciwieństwie do niego nie zgadzamy się na postanowienia ACTA, które godzą w nas (twórców i odbiorców) wszystkich. Też nie chcemy piractwa komputerowego, nie chcemy, by ktoś nas okradła, chcemy godnie żyć, ale nie kosztem ujawniania informacji korporacjom (których wiele z nich ma zatrważającą listę grzechów doskonale ukazującą, jak dla nich zysk ważniejszy jest od człowieka), bo one mają jakieś podejrzenia względem kogoś; nie chcemy też, żeby niszczono dziennikarstwo obywatelskie, odbierając mu korzystanie z prawa cytatu; nie chcemy, żeby zaczęto ścigać twórców memów, bo skorzystali ze screenshoota z kompromitującej się na co drugim kroku stacji FOX News (która już przez wielu Amerykanów nazywana jest propagandową zamiast informacyjną). Nie licząc piractwa, którego rzeczywiście mamy dość, uważamy za wielkie dobrodziejstwo cywilizacyjne sieć z tak swobodnym, szybkim i sprawnym przepływem informacji.

Chcemy godnie żyć, nie chcemy, by nas okradano (akurat na "Masz Wybór" rozdajemy w tym momencie wszystko za darmo, ale oprócz tego sprzedajemy komercyjne teksty gdzieniegdzie i stawiamy pierwsze, doskonalsze, komercyjne projekty) - ale nie przełkniemy ratyfikowania umowy, która w imię niby zbieżnych z naszymi celami, da kolejne uprawnienia wielkim korporacjom, zdusi w znacznym stopniu dziennikarstwo obywatelskie i może stać się podstawą do jeszcze większej inwigilacji obywateli już nie przez rząd, ale jawnie przez biznesowe grupy interesów, którym ja i znaczna część naszej redakcji po prostu nie ufa (i to bardziej niż rządom).

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, bo niestety nie mam czasu tłumaczyć wszystkiego raz jeszcze ;)
23-01-2012 13:58
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
No i bardzo dobrze :)
23-01-2012 14:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.