Joe Hill, Rogi

Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 98.
7th Sea w Blogosferze

7th Sea w Blogosferze

08-03-2010 03:04 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 1
Ponieważ ostatnio pojawia się coraz więcej ciekawych notek blogowych o 7th Sea, aczkolwiek nadal za mało na regularne polecanki, proponujemy zestawienie kilku ciekawych wpisów: jeden całkiem świeży oraz kilka nieco starszych. Polecamy także inne wpisy autorów, a także zachęcamy do własnej twórczości!
7th Sea w Krakowskim Yacht Clubie

7th Sea w Krakowskim Yacht Clubie

26-02-2010 13:32 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 1
Krakowski Yacht Club zaprasza na wprowadzenie do systemu RPG Siódme Morze.

Impreza odbędzie się 27 lutego 2010 r. o godzinie 15.00 w KYC przy ul. Czarnowiejskiej 32a. Koło Gier Fabularnych przy Krakowskim Yacht Clubie zaprasza również do grania w inne systemy RPG w siedzibie klubu.

Chętni mogą się skontaktować pod nr tel.: 660-281-473 lub na e-mail: [email protected] oraz [email protected]
Lars Ericsson podbija Siódme Morze

Lars Ericsson podbija Siódme Morze

17-02-2010 22:00 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje pracę, która zajęła II miejsce w konkursie Płaszcz, szpada i… Łotr. Autorem nagrodzonego pomysłu na przeciwnika dla dzielnych Bohaterów jest Paweł 'Blueprint' Wojtkiewicz. Zachęcamy do lektury!

Portret Larsa wykonała Marta 'Denae' Matyjewicz. » więcej
Graj konwencją – cz. V

Graj konwencją – cz. V

14-02-2010 05:39 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział RPG zaprasza do lektury kolejnej części RPG-owego almanachu autorstwa Staszka 'Scobina' Krawczyka. Jest to kontynuacja poprzedniego artykułu dotyczącego procesu tworzenia scenariusza w oparciu o schemat fabularny. » więcej
Lodowa samotność

Lodowa samotność

21-12-2009 01:06 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"Czy jest to zatem komiks o tytułowym hrabstwie? Wydaje się, że mróz i śnieg to wszystko to, co zamyka nas w sobie, odgradza od ludzi i zostawia samych, w wiecznej melancholii".

O tym, dlaczego warto przeczytać Opowieści z hrabstwa Essex pisze Jarek 'beacon' Kopeć. » więcej
Blogosfera: Thorgal po arabsku

Blogosfera: Thorgal po arabsku

19-12-2009 20:51 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Wiedzieliście, że Arabowie też czytają przygody Thorgala? » więcej
Errata do polskiego wydania 7th Sea

Errata do polskiego wydania 7th Sea

22-11-2009 23:32 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea wzbogacił się o nowy tekst w postaci pliku .pdf – tym razem prezentujemy Wam oficjalną Erratę do obu podręczników podstawowych do polskiej edycji 7th Sea. Ta wersja jest nieco ulepszona względem pliku, który został oddany w ręce fanów wcześniej. Oprócz drobnych korekt shredek dodał poprawkę do zasad Szkoły Szermierczej Eisenfaust.

Jeżeli znaleźliście jeszcze jakieś błędy, które należałoby wyjaśnić w erracie, dajcie znać w komentarzach albo wyślijcie Prywatną Wiadomość. » więcej
Blogosfera: Konwencja płaszcza i… poduszki?

Blogosfera: Konwencja płaszcza i… poduszki?

08-11-2009 22:51 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 13
Na swoim blogu o 7th Sea Ogre opisał bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie przygody bitwą… na poduszki. Opis ten może brzmi niepozornie, ale koniecznie przeczytajcie wpis – jest bardzo miodny i otwarty na różne przeróbki Mistrzów Gry. Gorąco polecamy lekturę i zostawianie komentarzy! Zachęcamy też do dzielenia się własnymi pomysłami na wykorzystanie propozycji Ogre'a i koncepcje rozwiązań mechanicznych.
Nagrodzony artykuł: Jean Luc de Robespierre

Nagrodzony artykuł: Jean Luc de Robespierre

31-10-2009 02:28 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje tekst, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Płaszcz, szpada i… Łotr! Leszek 'Rathan' Chmielewski zaproponował, aby na drodze Bohaterów postawić naprawdę potężną figurę szachową: Jeana Luca de Robespierre! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagrodzoną pracą.

Klimatyczną ilustrację, nie pozostawiającą czytelnikowi złudzeń, że będzie miał do czynienia z Łotrem przez wielkie Ł, wykonał Marcin 'cactusse' Kaganek. » więcej
Blogosfera: Ogre o 7th Sea

Blogosfera: Ogre o 7th Sea

27-10-2009 20:48 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 0
Z przyjemnością informujemy, że od początku października istnieje nowy blog o tematyce 7th Sea. Jego autor, Ogre, dzieli się tam anegdotami i opowiadaniami inspirowanymi sesjami właśnie Siódmego Morza. Gorąco zachęcamy do lektury i dzielenia się komentarzami!

Bardzo się cieszymy, że jest strona fanowska zainspirowana tym jednym systemem i trzymamy kciuki, że pojawią się kolejne – jeśli nie całe blogi, to chociaż notki. Jeżeli znacie tego typu przedsięwzięcia, podeślijcie nam informację, a my postaramy się informować Was na bieżąco o nowościach.
Zmiana szefa działu komiksowego

Zmiana szefa działu komiksowego

23-10-2009 03:17 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"Bardzo fajną rzeczą w Polterze jest to, że można tutaj przekazać dział. To nie blog, który zdechnie, gdy nam się znudzi albo samodzielna stronka, która zdechnie z tych samych przyczyn. Jeśli zna się odpowiednich ludzi, nie ma ryzyka, że to, w co włożyło się sporo czasu i pasji, umrze śmiercią niegodną sieciowej witryny."

23 października Maciej 'repek' Reputakowski przekazał prowadzenie działu komiksowego Jarkowi 'beaconowi' Kopciowi. Więcej na blogu repka po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Płaszcz, Szpada i… Łotr – wyniki konkursu!

Płaszcz, Szpada i… Łotr – wyniki konkursu!

12-10-2009 01:28 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 2
Pierwsza edycja konkursu pt. Płaszcz, Szpada i… Łotr, zorganizowanego przez dział 7th Sea została zakończona. Nadesłane zostały jedynie dwie prace, a jury obu przyznało nagrody.

Niniejszym miejsce pierwsze przypada Leszkowi 'Rathanowi' Chmielewskiemu za opis Jeana Luca de Robespierre. Miejsce wyróżnione zajął Paweł Wojtkiewicz, który opisał Łotra Larsa Ericsona.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Blogosfera: Jeszcze parę słów o MFKiG’09

Blogosfera: Jeszcze parę słów o MFKiG’09

08-10-2009 16:33 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"W mojej ocenie był to organizacyjnie i wizerunkowo najlepszy z łódzkich festiwali. Nawet jeśli zabrakło megagwiazdy pokroju Moebiusa czy Manary, różnorodność pozostałych nazwisk i ich międzynarodowy skład w pełni to zrekompensował. Czy wciąż coś można zmienić na lepsze? Tak. Choćby dlatego, że – moim zdaniem – MFK doszedł do ściany."

Zapraszamy do lektury bloga Macieja 'repka' Reputakowskiego, który dzieli się garścią przemyśleń z zakończonego w miniony weekend MFKiG w Łodzi. » więcej
Komiks: AD2009 #3

Komiks: AD2009 #3

30-09-2009 23:47 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Zapraszamy do lektury trzeciego odcinka serii AD2009 autorstwa Magdaleny i Macieja Reputakowskich.

Poza tradycyjną porcją podniebnego humoru autorzy zapraszają również do udziału w konkursie. Wszystko to po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Blogosfera: Po co jechać na MFKiG?

Blogosfera: Po co jechać na MFKiG?

30-09-2009 02:07 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"W zasadzie tytuł tej notki powinien brzmieć 'Po co jadę na MFKiG?' Z analizy preferencji uczestników wynika bowiem, że znaczną większość z nich interesują dwie rzeczy: komiksy i autografy. Niby brzmi logicznie, ale nie dla mnie."

Zapraszamy do lektury bloga Macieja 'repka' Reputakowskiego, który w najnowszym wpisie podgrzewa atmosferę przed zbliżającym się MFKiG w Łodzi. » więcej
Trzy dni do zakończenia konkursu!

Trzy dni do zakończenia konkursu!

27-09-2009 12:49 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Już tylko trzy dni zostały do zakończenia konkursu Płaszcz, szpada i… Łotr, organizowanego przez dział 7th Sea.

Warunkiem uczestnictwa w nim jest napisanie niedługiego, ale intrygującego i oryginalnego opisu Łotra. Jedną z nagród jest podręcznik Church of the Prophets z autografem Johna Wicka, więc warto spróbować swoich sił! Więcej szczegółów po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Ostatnia kropla krwi

Ostatnia kropla krwi

24-09-2009 02:35 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"Wysłanie Lanfeusta w kosmos nie było najgorszym pomysłem, co najwyżej ryzykownym. Nowa seria nie miała w istocie wiele wspólnego ze stylistyką science-fiction, lecz stanowiła naturalne przedłużenie cyklu, którego akcja rozgrywała się na Troy. Niestety, szybko okazało się, że galaktyczna odmiana przygód Lanfeusta jest zakażona tym samym wirusem, który przyplątał się pod koniec poprzedniej serii."

Zapraszamy do lektury recenzji ostatniego tomu serii Lanfeust w kosmosie. Autorem tekstu jest Maciej 'repek' Reputakowski. » więcej
Zupełnie inaczej niż w raju

Zupełnie inaczej niż w raju

10-09-2009 02:52 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"Wydawnictwo Hanami, z czego powinno się cieszyć, konsekwentnie podnosi sobie poprzeczkę i rozbudza coraz trudniejsze do zaspokojenia oczekiwania czytelników. Czy Ristorante Paradiso również zasłużyło na entuzjastyczne przyjęcie?"

Zapraszamy do lektury recenzji mangi Ristorante Paradiso. Autorem tekstu jest Maciej 'repek' Reputakowski. » więcej
Konkurs: Płaszcz, szpada i… Łotr

Konkurs: Płaszcz, szpada i… Łotr

02-09-2009 21:46 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 0
Dział 7th Sea ogłasza konkurs pt. Płaszcz, szpada i… Łotr, czyli pierwszy z cyklu konkursów, tym razem poświęcony fabularnym antagonistom Bohaterów.

Uczestnicy mają za zadanie stworzenie ciekawego Łotra do 7th Sea. Ocenie poddany zostanie nie tylko opis, ale także wpasowanie w konwencję gry oraz sugestie fabularne, jak taką postać należy umiejscowić w scenariuszu i jak skonfrontować ją z Bohaterami.

Termin nadsyłania prac to 30 września 2009 r. » więcej
Webkomiks: AD2009 #1

Webkomiks: AD2009 #1

26-08-2009 16:26 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Zapraszamy do lektury pierwszego odcinka nowego sezonu komiksu AD2009 autorstwa Magdaleny i Macieja Reputakowskich. » więcej