Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 97.
Skarby Atlantydy - recenzja

Skarby Atlantydy - recenzja

03-12-2010 22:02 | Maciej 'WH' Kaleta
"Zwykle nie grywam w tego rodzaju gry logiczno-układankowe i dotychczas uważałem je za pośledni gatunek. Mimo to Skarby Atlantydy, choć nie pozbawione błędów, zdołały mnie pozytywnie zaskoczyć."

Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Skarby Atlantydy - autorem tekstu jest Paweł 'MasterAli' Ściborski. » więcej
Stainless Steel 6.2 - recenzja

Stainless Steel 6.2 - recenzja

30-07-2010 12:26 | Maciej 'WH' Kaleta
"Światek moderów serii Total War jest nadzwyczaj aktywny. (...) Jedna z modyfikacji uchodzi od dawna za niedościgniony wzór dla wszystkich moderów. Ogrom zmian i ulepszeń, wprowadzonych przez ambitnego programistę o nicku King Kong w produkcji Stainless Steel, musi zaowocować szerokim, szczerbatym uśmiechem u każdego geeka strategii (...) Modyfikacja jest cały czas ulepszana – najnowsza jej wersja, opatrzona numerkiem 6.2, jest tematem niniejszej recenzji."

Zapraszamy do lektury recenzji modyfikacji do gry Medieval II: Total War pod tytułem Stainless Steel, w wersji 6.2. Autorem tekstu jest Maciej 'Czarny' Kozłowski. » więcej
Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - recenzja

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - recenzja

28-07-2010 15:09 | Maciej 'WH' Kaleta
"Dragon Rising to kontynuacja gry Operation Flashpoint, dobrze przyjętego symulatora żołnierza z 2001 roku. (...) miejsce akcji "dwójki" – wyspa Skira. Władza tam upadła, a nowy rząd zmobilizował armię i wyruszył na Skirę. Tutaj wkracza gracz, w sam środek wielkiego pola bitwy."

Zapraszamy do lektury recenzji gry Operation Flashpoint 2: Dragon Rising. Autorem tekstu jest Miłosz 'Majesty' Peć. » więcej
Ile kosztował Starcraft II?

Ile kosztował Starcraft II?

18-07-2010 21:52 | Maciej 'WH' Kaleta
Jak dowiedzieć się możemy za pośrednictwem serwisu Gamespot, nadchodzący sequel jednej z najlepszych strategii wszech czasów - mowa oczywiście o Starcraft II - pochłonął już sto milionów dolarów. Co ciekawe, liczba ta nie obejmuje na przykład wydatków marketingowych - są to koszta samej produkcji. Dla porównania, ta sama wartość w przypadku Gran Turismo 5 wyniosła 60 milionów. » więcej
Alcatraz - recenzja

Alcatraz - recenzja

30-06-2010 11:43 | Maciej 'WH' Kaleta
"CITY Interactive robi zazwyczaj porządne gry. Niestety dotyczy to głównie gier przygodowych, gdyż ze strzelankami jest, delikatnie rzecz ujmując, zdecydowanie gorzej. Alcatraz to jeden z wielu dowodów potwierdzających tę tezę. Gra, której scenariusz to nieudolna kalka legendarnego filmu Twierdza z Connerym i Cagem w rolach głównych, razi głupotą i bije po oczach brakiem profesjonalizmu. "

Zapraszamy do lektury recenzji gry Alcatraz. Autorem tekstu jest Artur 'Vermin' Tojza. » więcej
Gothic: Mroczne Tajemnice

Gothic: Mroczne Tajemnice

23-06-2010 15:43 | Maciej 'WH' Kaleta
"Pierwsza część Gothica wzbudziła bardzo żywe reakcje w światku cRPG – jedni ją pokochali, inni znienawidzili. (...) Tak czy inaczej, pierwszy Gothic, jego bardzo dobry następca (nazwany po prostu Gothic II) oraz raczej mierna część ostatnia (Gothic 3) na trwałe wryły się w pamięć graczy i to na tyle mocno, że obecnie wydawane są remake'i serii, w postaci gier Risen i Arcania: A Gothic Tale. Oryginalne Gothici cieszą się też dużym zainteresowaniem w świadku moderskim (...). Jeden z bardziej zaawansowanych modów to właśnie Mroczne Tajemnice, opatrzone numerkiem "2" (i kilkoma cyferkami po przecinku, gdyż mod jest ciągle ulepszany)."

Zapraszamy do lektury recenzji modyfikacji do gry Gothic, zatytułowanej Mroczne Tajemnice. Autorem tekstu jest Maciej 'Czarny' Kozłowski. » więcej
Alicja w Krainie Czarów - recenzja

Alicja w Krainie Czarów - recenzja

12-06-2010 17:24 | Maciej 'WH' Kaleta
"Można by polemizować, czy wyreżyserowana w tym roku przez Tima Burtona Alicja w Krainie Czarów jest hitem. (...) Film zdobył jednak sporą popularność, a co za tym idzie – sporo zarobił. Studio Etranges Libellules podjęło się zadania egranizacji nowego filmu, żerując na jego popularności. Takie zachowanie nikogo już nie dziwi – wszak problemem jest, że takie produkcje, robione wyłącznie pod publiczkę, najczęściej okazywały się skleconymi na szybko gniotami, które fani i kolekcjonerzy i tak kupowali. Czy w tym wypadku będzie inaczej?"

Zapraszamy do lektury recenzji gry Alicja w Krainie Czarów. Autorem tekstu jest Jakub 'Cubuk' Łukasik. » więcej
Art of Murder 3 - recenzja

Art of Murder 3 - recenzja

05-06-2010 15:22 | Maciej 'WH' Kaleta
"Trzecia odsłona przygód Nicol Bonnet została już na samym starcie owiana mgiełką mrocznej tajemnicy. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że nagły podmuch wiatru tą zasłonę przegnał. Art of Murder: Karty przeznaczenia zapowiadało się na bardzo trudną grę kryminalną, niestety szybko się okazało, że były to oczekiwania bez pokrycia. Mimo to nie jest najgorzej. O tym, co znów się udało, a co zepsuto w najnowszej przygodzie pięknej agentki FBI, możecie dowiedzieć się, idąc za okruszkami z liter. "

Zapraszamy do lektury recenzji gry Art of Murder: Karty Przeznaczenia. Autorem tekstu jest Artur 'Vermin' Tojza. » więcej
GTA IV: Episodes From Liberty City - recenzja

GTA IV: Episodes From Liberty City - recenzja

04-06-2010 22:58 | Maciej 'WH' Kaleta
"GTA IV usiadło na szczycie gier poruszających tematykę gangsterską. Od premiery tego tytułu nic nie było w stanie zrzucić dzieła studia Rockstar z tronu – ani Saint's Row 2, ani sequel Just Cause, a już tym bardziej Ojciec Chrzestny II. Z braku konkurencji poznawałem historię Niko Bellic'a trzykrotnie. Nie muszę więc chyba mówić, jak bardzo ucieszyła mnie informacja na temat Episodes from Liberty City, czyli PCtowej wersji dwóch Xboxowych DLC – The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony."

Zapraszamy do recenzji dodatku do GTA IV, zatytułowanego Episodes From Liberty City. Autorem tekstu jest Tomasz 'TommyGun' Mendyka. » więcej
RTW: The Great Ancient World - recenzja

RTW: The Great Ancient World - recenzja

02-06-2010 15:27 | Maciej 'WH' Kaleta
"(...) Dodatek, wedle zapowiedzi autorów, miał dodać Rome więcej realizmu i sprawić, by był bardziej zgodny z historią. Na czas rozgrywki twórcy upatrzyli sobie okres wojen punickich – jeden z ciekawszych konfliktów w dziejach ludzkości. Nie pozostało mi więc nic innego, jak ściągnąć modyfikację, zaopatrzyć się w swoje notatki (jako student historii i dość wredny redaktor postanowiłem sprawdzić bardzo wnikliwie obydwie obietnice) i po raz kolejny ruszyć na podbój antycznego świata. "

Zapraszamy do recenzji modyfikacji do gry Rome: Total War, noszącej tytuł The Great Ancient World. Autorem tekstu jest Maciej 'Miszcz Czarny' Kozłowski. » więcej
NFS: World – relacja z betatestów

NFS: World – relacja z betatestów

28-05-2010 20:21 | Maciej 'WH' Kaleta
"Niewiele tytułów darzę podobnym sentymentem, jak pierwsze odsłony serii Need for Speed. To zadziwiające, ale od mojego pierwszego spotkania z dziełem Electronic Arts minęło już ponad 13 lat. (...) Byłem naprawdę podekscytowany, gdy pojawiła się przede mną okazja, pozwalająca na przetestowanie pierwszego wyścigowego MMO w zamkniętych betatestach. Owocem mojej zabawy jest ta oto krótka relacja."

Zapraszamy do lektury tekstu dotyczącego Need For Speed: World. Autorem jest Michał 'Charger' Mularski. » więcej
Daemonica - recenzja

Daemonica - recenzja

24-05-2010 17:29 | Maciej 'WH' Kaleta
"Zauważyłem, że w obecnych czasach wielu graczy, wybierając tytuł, patrzy głównie na to jak wygląda on graficznie. Jednak jest to dość nierozważne, bowiem wiele gier o przeciętnej grafice potrafi przykuć nas do fotela dzięki fabule. Ma to szczególne znaczenie przy grach stricte przygodowych, gdzie naszym zadaniem, poza rozwiązywaniem zagadek, jest rozmowa. Tak jest właśnie z Daemoniką , która idealnie pokazuje wyższość słowa nad obrazkiem. "

Zapraszamy do recenzji gry Daemonica, autorstwa Artura 'Vermina' Tojzy. » więcej
Let's Play

Let's Play

17-05-2010 17:37 | Maciej 'WH' Kaleta | Komentarze: 4
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej odsłony nowego cyklu filmów Polter TV, pod tytułem 'Let's Play', w którym redaktorzy Działu Gier PC - Dante i Morus - grają i komentują rozmaite produkcje. W tym wydaniu - Napoleon: Total War.

Film w rozszerzeniu wieści. » więcej
Supreme Commander 2 - recenzja

Supreme Commander 2 - recenzja

10-05-2010 08:45 | Maciej 'WH' Kaleta
""Rewolucyjność" – to słowo było mocno związane z premierą Supreme Commander 2. Choć samej gry nie zapowiadano jako hit dekady, to właśnie pojęcia takie jak "rewolucyjność" czy "nowe rozwiązania" w większości zapowiedzi powtarzano jak mantrę. Gdy Gas Powered Games stworzyło nowe dzieło (będące kontynuacją słynnego futurystycznego RTSa), wniosło ono trochę nowatorskości i innowacji. Jednak czy wyszły one na dobre?"

Zapraszamy do lektury recenzji gry Supreme Commander 2. Autorem jest Jakub 'Cubuk' Łukasik. » więcej
The Path - recenzja

The Path - recenzja

01-05-2010 13:37 | Maciej 'WH' Kaleta
"Mała, przyodziana w czerwony kapturek dziewczynka, z szerokim uśmiechem na buzi, rusza leśną ścieżką. Po drodze mija drzewa, łąki i jeziora, przy okazji zbiera kwiatki. Wędruje w podskokach, radując się pięknem otaczającej jej przyrody. W końcu szczęśliwie dochodzi do miejsca przeznaczenia – domu babci. I to wszystko, byśmy nagle zobaczyli napis „GAME OVER”. Tutaj Czerwony Kapturek nie ma prawa nie zboczyć z drogi. Właśnie w taki sposób zaczyna się nasza przygoda z tą jakże oryginalną produkcją."

Zapraszamy do lektury recenzji gry The Path. Autorem jest Jakub 'Cubuk' Łukasik. » więcej
Historia serii Command & Conquer

Historia serii Command & Conquer

29-03-2010 17:50 | Maciej 'WH' Kaleta | Komentarze: 5
Dział Gier PC gorąco zaprasza do obejrzenia filmu prezentującego serię gier strategicznych Command & Conquer - części pierwszej, oraz C&C: Tiberian Sun, C&C 3 i C&C 4. Autorami materiału są Bartek 'Dante' Dudek oraz Artur 'Morus' Sośniak.

Film w rozszerzeniu.
» więcej
Star Trek Online - Betatest

Star Trek Online - Betatest

23-01-2010 14:33 | Maciej 'WH' Kaleta
"Na rok 2010 przewidziane są premiery dwóch gier sieciowych, których akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej – Star Trek Online oraz Star Wars: The Old Republic. Na myśl nasuwa mi się jedno pytanie: która z nich wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Czy może oba tytuły będą egzystować niezależnie od siebie, każdy z gronem sobie tylko wiernych fanów?"

Zapraszamy do przeczytania testu wersji beta gry Star Trek Online. Autorem tekstu jest Jan 'ashmourne' Gruszka. » więcej
Star Wars: The Force Unleashed - recenzja

Star Wars: The Force Unleashed - recenzja

09-01-2010 13:40 | Maciej 'WH' Kaleta
"Gry komputerowe spod szyldu Star Wars mają spory rozrzut jakościowy. Niekiedy spotykamy się ze strasznymi porażkami (Galactic Battlegrounds), czasem zaś jesteśmy olśnieni jakością produkcji, na przykład serią Jedi Knight czy obydwoma Knights of the Old Republic.

Jak ma się sprawa z najnowszą produkcją Lucas Arts – Force Unleashed?"


Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition. Autorem recenzji jest Maciej 'Miszcz Czarny' Kozłowski. » więcej
Dragon Age - recenzja

Dragon Age - recenzja

05-01-2010 17:36 | Maciej 'WH' Kaleta
"Jako zagorzały fan gier akcji, po cRPGi sięgałem raczej sporadycznie. Ot, pograłem sobie od czasu do czasu w Obiliviona czy KotORa. Potem dołączył się jeszcze Mass Effect, który spodobał mi się do tego stopnia, że powoli zaczął mnie interesować temat tegoż gatunku. Potem kupiłem trzecią część Fallout’a. Również była to produkcja, w który grałem z przyjemnością. Kolejnym kamieniem milowym jest Dragon Age – czy ten tytuł również trafił w mój gust? O tym poniżej."

Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Dragon Age. Autorem recenzji jest Tomasz 'TommyGun' Mendyka. » więcej
Space Siege - recenzja

Space Siege - recenzja

02-10-2009 18:57 | Maciej 'WH' Kaleta
"Chris Tylor, wraz z resztą ekipy Gas Powered Games, podjął się trudnego zadania. Jako cel postawił sobie stworzenie gry hack'n'slash godnej jego poprzedniego dzieła tego typu – Dungeon Siege, praktycznie jedynej produkcji będącej w stanie podskoczyć Diablo.(...)"

Zapraszamy do przeczytania recenzji gry Space Siege. Autorem jest Jan 'ashmourne' Gruszka. » więcej