Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 475.
Zjazd Wiedźmińskiej Społeczności

Zjazd Wiedźmińskiej Społeczności

30-11-2012 00:41 | Marigold
"Pośrednio wnioskować można także o zmianach, jakie ujrzymy w trzeciej części Wiedźmina. Deweloperzy pracują nad nowym systemem walki i ulepszeniem scenek dialogowych. Zdają sobie sprawę z nieistniejącej niemal mimiki twarzy i ten aspekt także chcą poprawić w kolejnej odsłonie".

Spotkanie studia RED z fanami relacjonuje Jan 'gower' Popieluch. » więcej
Historia, jakiej nie znacie

Historia, jakiej nie znacie

18-09-2012 20:12 | Marigold
"Mieszane uczucia budzi fabuła. Z jednej strony, realia epoki zostały dobrze odwzorowane, pewne wątki są naprawdę interesujące, a sama powieść zachęca do samodzielnego poszukiwania dalszych informacji na temat występujących w niej postaci historycznych. Z drugiej, w przeciwieństwie do na przykład Trylogii husyckiej, gdzie główny wątek został zbudowany wokół wydarzeń historycznych, Cherezińska zdecydowała się poskładać z nich niemal całą fabułę, przez co efekt końcowy jest niezwykle nierówny i przypomina budowlę złożoną z niepasujących do siebie klocków".

Tomasz 'Asthariel' Lisek ocenia Koronę śniegu i krwi Elżbiety Cherezińskiej. Zapraszamy do lektury. » więcej
Recenzja: UEFA Euro 2012

Recenzja: UEFA Euro 2012

01-07-2012 19:48 | Marigold
"Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dobiegają końca. Dla tych, którym śledzenie rzeczywistych meczy nie wystarcza, Electronic Arts przygotowało UEFA Euro 2012. Specjalne odsłony serii FIFA już od wielu lat towarzyszą kolejnym mistrzostwom świata i Europy. Po raz pierwszy jednak gracze otrzymali nie pełnoprawną grę, a jedynie dodatek DLC do FIFA 12".

Podczas gdy na boiskach o tytuł mistrza Europy zmagać się będą w pocie czoła reprezentacje Italii i Hiszpanii, Jan 'gower' Popieluch recenzuje UEFA Euro 2012. » więcej
O człowieku, który marzył o własnej kozie

O człowieku, który marzył o własnej kozie

12-10-2011 22:31 | Marigold
"Wątek główny jest raczej prosty, ale o sile fabuły stanowią te poboczne – obsesja na punkcie zwierząt, empatia, segregacja ludzi pod względem genów, moralność zmieniania androidów w niewolników, a także zacieranie się różnic między chłodno rozumującymi maszynami a ludźmi-łowcami."

Tomasz 'Asthariel' Lisek ocenia Blade Runnera. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? Phillipa K. Dicka. Zapraszamy do lektury. » więcej
Drużyna A - recenzja

Drużyna A - recenzja

22-06-2010 14:42 | Marigold
"Drużyna A to niezła rozrywka. Zgrabnie połączono elementy serialu z dzisiejszymi realiami. Jasne, że jest to film spóźniony i wolałbym oryginalną obsadę, ale na to nie ma już szans. Mimo to przyjemnie spędziłem czas z nową Drużyną A."

Zapraszamy do lektury recenzji, której autorem jest Krzysztof 'Azgaroth' Pietrzyk. » więcej
Otrupieni za życia

Otrupieni za życia

17-06-2010 12:44 | Marigold
O okrucieństwach wojny powiedziano i napisano już wiele. Rany wylotowe wyróżniają się tym, że pokazywana w nich wojna nie jest typowa. Przetoczyła się nie tylko przez fronty, ale przede wszystkim przez wnętrza zamieszkujących Izrael żołnierzy-cywilów, zostawiając ich wyjałowionych.

Jarosław 'beacon' Kopeć recenzuje komiks Rutu Modan. » więcej
Cokolwiek się stało

Cokolwiek się stało

10-06-2010 11:43 | Marigold
W Stanach Zjednoczonych Batman ma za sobą dziesiątki lat tradycji. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu któryś ze scenarzystów próbuje podsumować czy zdekonstruować jego mitologię. Ale czy w Polsce, gdzie albumów z Batmanem ukazało się wciąż niewiele, wydawanie takich pozycji ma sens?

Jarosław 'beacon' Kopeć recenzuje Batman. Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem ze scenariuszem Neila Gaimana. » więcej
Władca Pierścieni: Powrót Króla (Blu Ray) - recenzja

Władca Pierścieni: Powrót Króla (Blu Ray) - recenzja

07-06-2010 00:51 | Marigold
"Firma Galapagos do każdej płyty z filmem dołożyła drugą, pełną dodatków. Największym plusem najnowszego wydania Władcy Pierścieni jest to, że widzom zaproponowano inne dokumenty czy wywiady, nie powielając materiałów chociażby z rozszerzonej edycji DVD. Postaram się nieco przybliżyć ich zawartość."

Zapraszamy do lektury recenzji, w której przeczytacie o dodatkach do najnowszego wydania filmu Władca Pierścieni: Powrót Króla. » więcej
Bakugan: Nowa Vestroja - wyniki konkursu

Bakugan: Nowa Vestroja - wyniki konkursu

01-06-2010 14:50 | Marigold | Komentarze: 2
Zakończył się konkurs związany z premierą DVD z Bakugan: Nowa Vestroja, część 1. Nagrody zdobyli: Monika (onlyme30), Wioletta (olczakw) i Agnieszka (gemini1970). Gratulujemy!
Del Toro rezygnuje z Hobbita

Del Toro rezygnuje z Hobbita

31-05-2010 02:22 | Marigold | Komentarze: 16
Guillermo Del Toro zrezygnował z reżyserowania Hobbita z powodu opóźnień w rozpoczęciu produkcji. Taką zaskakującą informację podał reżyser na stronie The One Ring w niedzielę, dodając, iż będzie nadal pracował nad scenariuszem opartym na książce J.R.R. Tolkiena.

Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Polecamy / Odradzamy w maju

Polecamy / Odradzamy w maju

30-05-2010 04:05 | Marigold
Zapraszamy do majowej odsłony Polecamy / Odradzamy, w której przeczytanie o filmach takich jak: Książę Persji: Piaski Czasu, Samotny mężczyzna czy Jaśniejsza od gwiazd. Miłej lektury! » więcej
Robin Hood

Robin Hood

30-05-2010 02:20 | Marigold
"Robin Hood to niestety film niewykorzystanych elementów – wprowadzono masę wątków, by potem większości nie rozwinąć. Najbardziej boli, że motto przewodnie filmu, "Rise and rise again, until lambs become lions", zostało maksymalnie spłycone i w pewnym momencie porzucone. Szkoda postaci szeryfa z Nottingham, którego na ekranie właściwie nie ma."

Zapraszamy do lektury recenzji filmu Robin Hood. » więcej
Książę Persji: Piaski Czasu - recenzja

Książę Persji: Piaski Czasu - recenzja

28-05-2010 11:43 | Marigold
"Ekranizacje gier zazwyczaj nie są udane, toteż bardzo miłym zaskoczeniem był dla mnie Książę Persji: Piaski Czasu. Reżyser, Mike Newell, znany chociażby z czwartej części Harry’ego Pottera czy Miłości w czasach zarazy, stworzył ciekawy film fantastyczno-przygodowy, odcinający się od stereotypowych produkcji tego gatunku."

Zapraszamy do lektury recenzji filmu Książę Persji: Piaski Czasu, której autorem jest Tomasz 'Tomazzy' Podwysocki. Miłej lektury! » więcej
Starcie tytanów - recenzja

Starcie tytanów - recenzja

22-05-2010 18:39 | Marigold
"Analizę arcydzieła Louisa Leterriera (który jest też reżyserem całkiem udanych filmów, jak Człowiek pies czy Transporter) zacznę może od fabuły, gdyż to właśnie ona w kinie klasy G gra pierwszoplanową rolę komediową."

Zapraszamy do lektury recenzji filmu Starcie tytanów, której autorem jest Maciej 'Miszcz Czarny' Kozłowski. » więcej
Bakugan: Nowa Vestroja - konkurs

Bakugan: Nowa Vestroja - konkurs

22-05-2010 01:23 | Marigold
Z okazji premiery DVD z Bakugan: Nowa Vestroja, część 1, wraz z dystrybutorem, firmą Galapagos, proponujemy konkurs, w którym do wygrania będzie DVD z tym właśnie tytułem. Aby zdobyć jedną z nagród, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Powodzenia!
» więcej
Feeling Minnesota - wyniki konkursu

Feeling Minnesota - wyniki konkursu

22-05-2010 01:14 | Marigold | Komentarze: 0
Zakończył się konkurs związany z premierą DVD z filmem Feeling Minnesota. Nagrody zdobyli: Marcin (baali) i Seraphim. Zwycięzcom gratulujemy!
Poważny człowiek - recenzja

Poważny człowiek - recenzja

19-05-2010 00:14 | Marigold
"Nietrudno jest wymyślić niezłą historyjkę z prostym morałem: wartości porządkują nasze pojmowanie świata. Podświadome nadzieje, że koleje ludzkiego losu mają głębszy sens, często znajdują ujście w opowieściach, w których dobro zostaje nagrodzone, a zło w końcu dopada zasłużona kara."

Zapraszamy do lektury przedpremierowej recenzji najnowszego filmu braci Coen - Poważny człowiek, której autorem jest Michał 'rincewind bpm' Smoleń.

Dystrybutorowi, firmie Best Film, dziękujemy za zaproszenie na pokaz prasowy. » więcej
Feeling Minnesota - konkurs

Feeling Minnesota - konkurs

12-05-2010 15:40 | Marigold
Z okazji premiery DVD z filmem Feeling Minnesota, wraz z dystrybutorem, firmą Galapagos, proponujemy konkurs, w którym do wygrania będzie DVD z tym właśnie tytułem. Aby zdobyć jedną z nagród, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Powodzenia! » więcej
Battle Royale - recenzja

Battle Royale - recenzja

10-05-2010 00:18 | Marigold
"Pod względem różnorodności bohaterów jest zatem interesująco, lecz zarazem nieco schematycznie, aktorsko natomiast nikt oprócz Takeshiego Kitano nie zwraca szczególnej uwagi. Reakcje młodych ludzi zupełnie nie zaskakują, wszystko zostaje odegrane zgodnie z prawidłami sztuki. Kolejną wadą filmu, obok naciąganego założenia fabularnego, okazują się papierowi bohaterowie. Jeśli zatem nie koncepcja ani postaci, to co powinno zachęcić widza do sięgnięcia po Battle Royale?"

Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w recenzji filmu Battle Royale, której autorem jest Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik. » więcej
Strachy (DVD) - wyniki konkursu

Strachy (DVD) - wyniki konkursu

07-05-2010 16:03 | Marigold | Komentarze: 0
Zakończył się konkurs związany z premierą DVD z serialem Strachy. Nagrody zdobyli: Izabela (wojtasiza) i Elzbieta (lizzie). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!