» Blog » Nibykonkurs vs. Tydzień Małych Publikacji
25-10-2010 21:25

Nibykonkurs vs. Tydzień Małych Publikacji

W działach: blog, developer's diary | Odsłony: 1

Nibykonkurs vs. Tydzień Małych Publikacji

Flo.

Wróciłem wczoraj z Norwegii. Ładny kraj, powietrze czyste i świeże, proste drogi i intrygujący pomysł na państwo. Pograliśmy troszkę w rpg (jakieś 15 sesji przez te kilka dni się odbyło). Zaraziłem paru i zraziłem kilku innych kolegów do gier niezależnych - i to też było zabawne.

Moi kumple emigranci, którzy zorganizowali ten zlot, wrócili do hobby po kilku latach niegrania lub izolacji od nowości. Dla nich gry, w których istnieje np. jakakolwiek 'zarządzanie zasobami' w meta-grze, to nie są gry fabularne - "no bo to będzie przeszkadzać w odgrywaniu". Tłumaczenie, że celem danej gry nie jest odgrywanie postaci, wewnętrzny dramat i cierpienie (czytaj: nie gramy w teen-WoD) nie do końca dotarło. Aż w końcu siedliśmy do Blood & Honor. I w końcu zaczęło gryźć tak, jak trzeba. Zatem teoria o 'grach przejściowych', mimo chwilowego knock-outu, wraca do pionu, panie n.

Ale nie o Norwegii i Setsconie miało być - jutro (we wtorek, 26 października) startuje najfajniejsza impreza game-designerska w polskim półświatku rpg. Mowa o Nibykonkursie, wielokrotnie już przeze mnie omawiana i opisywana. Zachęcam do wzięcia udziału w nadchodzącej edycji, szczególnie że splata się ona z Tygodniem Małych Publikacji.

Nibykonkurs to konkurs na grę autorską w tydzień. Polecam zajrzeć na tę stronę i przeczytać artykuł beacona, a potem wpaść na forum systemów autorskich i pobawić się z nami.l.

Komentarze


Linka
   
Ocena:
0
Czyli niedługo będzie nowa gra lucka, w która będę mogła z luckiem zagrać!

O Norge muszisz mi kiedyś więcej opowiedzieć :>

A jeśli chodzi o gry przejściowe, to nie myślałeś o zmianie etykietki "gry przejściowe" na "gry Johna Wicka"? Bo tak się zastanawiam - co jeszcze, Twoim zdaniem, pasuje do tego modelu, poza jego projektami (i Wolsungiem :))?
26-10-2010 09:05
lucek
   
Ocena:
0
Tak, może się tak zdarzyć, że niedługo będzie nowa gra lucka, w którą będziesz mogła z nim zagrać.

Za gry przejściowe faktycznie uznaliśmy kiedyś HotB i Wolsunga. Nie wiem, jak sie w praktyce sprawdza (dziś) Everway i Over the Edge. Ale coś potem kulało w tej teorii, więc nie myśleliśmy o tym dalej ;-)


l.
26-10-2010 13:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.