» Blog » Zjaviskowe Zaćmienie nad Warszawą
02-02-2015 01:11

Zjaviskowe Zaćmienie nad Warszawą

Odsłony: 167

Zjaviskowe Zaćmienie nad Warszawą

Witajcie!

Już za kilka dni w Warszawie odbędzie się 6. edycja konwentu ZjAva. Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Eclipse Phase, tłumaczonej przeze mnie transhumanistycznej grze RPG - zapraszam na prowadzoną przeze mnie prelekcję lub jedną z pokazowych sesji, które odbędą się w czasie trwania imprezy.

Szepczący w ciemności

System/Świat: Eclipse Phase

Czas trwania: ok 4 godz. (sobota 15.00-19.00)

Sesja przyjazna początkującym: Tak

Ilość graczy:  2-4

Ograniczenia wiekowe: Brak

Opis: To miało być proste zadanie. Dostać się na zniszczoną stację kosmiczną, odzyskać dane badawcze i odlecieć. Dzięki Julii Peng, jedynej żyjącej pracownicy stacji, miało być jeszcze łatwiej. Ale odkąd znaleźliście się na Shenlong, wszystko idzie nie tak. Będziecie musieli zmierzyć się z tym, co kryje się wśród od dawna martwych korytarzy. Wasza obecność obudziła coś, co zwiastuje burzę.

I jest głodne.

 

Krew i rdza

System/Świat: Eclipse Phase

Czas trwania: 5 godz. (niedziela 11.00-15.00)

Sesja przyjazna początkującym: Tak

Ilość graczy:  2-4

Ograniczenia wiekowe: Brak

Opis: Pod kopułami Nowego Szanghaju, największego miasta na Marsie, zbierają się ciemne chmury. Kolejne syntmorfy są znajdowane zniszczone i bez swoich cybermózgów. Szmelcenproletariat wini biokonserwatystów, którzy sami mają parę pytań o znikających ludzi z ich szeregów. Eskalacja napięć i rozlew krwi na masową skalę to tylko kwestia czasu. Jakby tego było mało, ktoś zamieszcza w publicznym Splocie schematy budowy morderczych nanorojów. Musicie uspokoić sytuację, zanim będzie za późno.

Eclipse Phase – prezentacja systemu (sobota, 22.00)

Transhumanistyczna gra fabularna, jakiej jeszcze nie widzieliście. W świecie, gdzie umysł i ciało można formować niczym mokrą glinę, a definicja człowieczeństwa jest mniej ostra niż kiedykolwiek istnieje wiele zagrożeń, które mogą zniszczyć ludzkość tak, jak zniszczyły Ziemię. Powstrzymać to usiłują agenci Zapory – wy. Przekonajcie się, czy rzeczywistość transludzkości na wygnaniu jest dla was.

 

W ramach prezentu:  tabela prezentująca podstawowe terminy ze świata gry, wraz z tłumaczeniem i objaśnieniem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1D8qV6Bc0zuEN95U_bxDH1QxmxS_HbIQxp7XrpgUcA9w/edit#gid=984287907

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.