» Blog » Zaćmienie dobiega końca
19-10-2015 14:52

Zaćmienie dobiega końca

Odsłony: 1517

Zaćmienie dobiega końca

Drogie, drodzy

Jak bez wątpienia pamiętacie, jakiś czas temu (mój Boże, to już rok!) zapowiedziałem, że prace nad moim autorskim tłumaczeniem gry Eclipse Phase zostały zakończone i wspólnie z jej autorami planujemy "profesjonalne" cyfrowe wydanie. Obiecałem wam wtedy, że tłumaczenie się ukaże niezależnie od okoliczności. Dziś słowa dotrzymuję, choć nie w takiej formie jak bym sobie tego życzył.

Link, który znajdziecie poniżej odsyła do "surowej" wersji tekstu MS Word. Dlaczego? Otóż pomimo moich starań, kontakt z przedstawicielami Posthuman Studios był bardzo utrudniony, konsekwentnie odmawiali też oni jakichkolwiek informacji o postępach prac czy planowanym terminie zakończenia, zaś na moje krytyczne uwagi dotyczące komunikacji reagowali oburzeniem. Przez rok "współpracy" udało się w pełni ukończyć tylko dwa rozdziały. Ponieważ nie widziałem szans na przyspieszenie prac podjąłem decyzję o zerwaniu współpracy z PS. Nastąpiło to już jakiś czas temu i opublikowałbym tłumaczenie wcześniej, gdyby nie ich obietnica kontaktu z przedstawicielami wydawnictwa Gindie w sprawie przejęcia projektu. Czy to zrobili - nie wiem, Moje pytanie o to pozostaje bez odpowiedzi od dwóch tygodni.

Te dwanaście miesięcy mogę więc uznać za zmarnowane dla tłumaczenia Eclipse Phase. Chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich tych, którzy czekali na profesjonalne wydanie, szczególnie chcących grać po polsku fanów tej nietuzinkowej i wartej poznania gry.

Oto link do dokumentu:

http://www.mediafire.com/view/m4zqymd8gj51o76/PODRĘCZNIK.docx

PS: W tekście nie powinno już być literówek ani innych błędów, wszystkie niespójności w tłumaczeniu nazw również powinny zostać wyeliminowane. Gdyby jednak ktoś takie znalazł - proszę o wskazanie w komentarzu. 

Co więcej, jeśli ktoś zgodziłby się nadać tłumaczeniu postać choćby tylko schludnego pdf-a - byłbym zobowiązany. Co jednak zrozumiałe, byłaby to praca "od fanów dla fanów".

 

Komentarze


Nadiv
   
Ocena:
0

Szkoda, że nie wyszło z oficjalną publikacją. Dziękuję Ci jednak za wysiłek i udostępnienie przetłumaczonego tekstu - jestem pewien, że wielu fanów EP skorzysta z Twojej pracy.

Byłoby super, jeśli znalazłby się ktoś, kto potrafiłby (i znalazł na to chęci i czas) do wrzucenia całości w podręcznikowy layout (rzecz jest w końcu na licencji CC, więc nie ma ku temu prawnych przeszkód).

19-10-2015 15:57
L. Norec
   
Ocena:
0

Nie ty powinieneś przepraszać, tylko te pacany. To jednak norma, że wydawca to... wiadomo kto.

Pilnuj sprawy, żeby ci tłumaczenia nie ukradli.

19-10-2015 16:31
Kaworu92
   
Ocena:
0

:)

19-10-2015 16:58
KFC
   
Ocena:
0

A co mają PS do tłumaczenia? Może mieli jeszcze wynająć swojego tłumacza, żeby sprawdził poprawność fanowskiej wersji?

Coś tu nie gra...

No i nie dziwota, że nie byli zainteresowani na dłuższą metę, bo u nas teraz pewnie grę kupiłoby k20 osób więc nawet skład by im się nie zwrócił. Taki mamy klimat do RPGów w PL.

Nie wiem na co Lord Koniu i Kaworu liczyli, na sprzedaż rzędu Warhammera 2ed?

 

Szacunek za włożoną pracę, ale to było do przewidzenia.

Skoro nawet Galmadrin się wypiął na EP i upadł na tak znanej i lubianej grze jaką jest ZC.

Albo Darken, który nie potrafił ogarnąć prostych indie gierek miał podołać? Bez żartów. Bardziej jak widać po jego przykładzie opłaca się u nas sprzedawać kubki i domowej roboty karcianki o kotach...

RPG umiera, przez bułczenie w kazirodczych piwnicach. Wernyhora miał rację, Warhammer zabija i pożera wszystko jak rak. Nie ma ratunku. Nie ma nadziei. Your body is weak. Switch it off. Tune in to Chaos, be consumed by the Nurgle.

19-10-2015 17:11
Dan Meidros
   
Ocena:
0

Dzięki. Pewnie skorzystam. Wielka szkoda że nie będzie polskiego wydania.

19-10-2015 17:59
Lord Koniu
   
Ocena:
+1

@KFC

Dobra, dam się strolllować, co mi tam.

PS nic nie ma do tłumaczenia. A nie ma, bo podałem im je gotowe do składu i oprawy, która zresztą była ich pomysłem - ja chciałem tylko grzecznościowo zapytać o pozwolenie na publikację takiej wersji, jak widać powyżej. A skoro sami chcieli, to podstawowe zasady współżycia między ludźmi wymagają wzięcia za to choć części odpowiedzialności.

I znowu - ja nie oczekiwałem, że całość będzie gotowa w tydzień, a całe studio będzie się kręcić wokół mnie. Ale rok? I jeszcze to święte oburzenie, kiedy się śmie zasugerować, że może PS przestrzeliło i lepiej byłoby się rozstać. 

Co do Darkena - nie wiem, nie znam człowieka ani jego drogi zawodowej. Pojawił się w dyskusji, bo sam zgłosił się z ofertą pomocy.

Fragment o umieraniu RPG przemilczę, pozwolisz.

19-10-2015 20:16
dyskordianin
   
Ocena:
0

Chylę czoła. Wygląda na kupę roboty. Szkoda, że wyszło, jak wyszło, ale dzięki, że "uwolniłeś" efekty swojej ciężkiej pracy.

19-10-2015 20:17
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Dzięki. Kawał dobrej roboty. 

20-10-2015 07:10
Darken
    Sprostowanie
Ocena:
0

"Nastąpiło to już jakiś czas temu i opublikowałbym tłumaczenie wcześniej, gdyby nie ich obietnica kontaktu z przedstawicielami wydawnictwa Gindie w sprawie przejęcia projektu. Czy to zrobili - nie wiem, Moje pytanie o to pozostaje bez odpowiedzi od dwóch tygodni."

Proszę o wyjaśnienie, bo nic o tym nie wiem. Nigdy nie staraliśmy się o wydanie EP w Polsce i z nikim nie prowadziliśmy rozmów o takim wydaniu/tłumaczeniu.

20-10-2015 11:07
Lord Koniu
   
Ocena:
0

@Darken

10 czerwca wysłałeś do mnie (albo inna osoba korzystająca z tego konta) PW z ofertą pomocy przy założeniu osobnej strony internetowej dla tłumaczenia. Padło tam też zdanie o "możliwości pogadania" o wydaniu papierowym.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rozmowy takie - o ile by się odbyły - miałyby charakter mocno wstępny, ale kiedy zaczęło być dla mnie oczywiste, że PS nie podoła zadaniu, które na siebie nałożyło, zasugerowałem im kontakt z Gindie, na co zresztą przystali.

20-10-2015 11:38
Darken
   
Ocena:
0

Tak, wysłałem Ci taką wiadomość. Chciałem pomóc z publikacją tego choćby w najprostszej formie. Niestety, nie odpisałeś, albo przynajmniej ja takiej odpowiedzi nie dostałem.

Wysłałem Ci teraz na pw numer telefoniczny do mnie i email - odezwij się proszę, bo chciałbym wyjaśnić całą sytuację.

20-10-2015 12:27
sgt
   
Ocena:
0

Uff, dzięki Lordzie. Już myślałem, że d... blada i nic nie wypali. Szacun, jesteś wporzo :) Idę drukować.

20-10-2015 17:56
Oglaf
   
Ocena:
0

Panie za taki piękny kawał roboty masz u mnie piwo. Liczę, że się spotkamy na jakimś konwencie abym mógł ci je postawić. 

 

22-10-2015 14:42
DRacoborg
    Zgrabny pdf
Ocena:
0

Jak coś mogę wyprodukować taki pdf'ik. Najlepiej byłoby całość przepisać na LaTeX (w sumie copy paste tylko tabelki byłyby problematyczne) i wtedy wydrukować jako pdf. Od razu mówię, że profesjonalnie nigdy czegoś takiego nie składałem, ale pisałem w ten sposób swoją pracę inżynierską i wygląda to nieźle. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać.

22-10-2015 21:20
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Właśnie odbierasz kawiorowi sens życia :c

22-10-2015 21:26
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm? :P

Ależ nie, zaprzeczam :P

22-10-2015 21:37
Z Enterprise
   
Ocena:
0
@Tyldodymomen
Niestety nieskutecznie. Cała nadzieja w tym by LK znalazł składacza i wgniótł Kawior w podłogę.
Swoją drogą, nie wiem kto to składał, trzeba by pytać Kratistosa, ale zwycięska praca RNI3, Niezapomniana Nierzeczywistość, wygląda naprawdę pro w druku. Skryba Ogrodnik też ze swoją ekipą fajnie składał.
24-10-2015 01:58
Kratistos
   
Ocena:
0

Wielkie dzięki LK !

@Z Enterprise
Marweł sam ją złożył- http://zn-rpg.weebly.com/

W razie co można by nad jakaś zrzutą na skład pomyśleć.

24-10-2015 18:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.