» Blog » [RNI] Kwiat Paproci
18-08-2012 23:47

[RNI] Kwiat Paproci

Odsłony: 9

W Mieście Cudów, znajdującym się w swoich własnych zaświatach, nie ma miejsca na prawdę – wszystko jest wyblakłe i względne; niebo, uczucia, wspomnienia, wszystko.

Nawet teraz, pogrążone w krwawej wojnie, znajduje się w letargu. Nawet teraz jego mieszkańcy robią wszystko, by nie myśleć o nieuniknionym.

Ale ty już się przebudziłeś, masz świadomość nadciągającej apokalipsy, otrząsnąłeś się z chocholego tańca i wraz z innymi podobnymi tobie apostatami wyruszyłeś na wyprawę przez Miasto zdrady, kłamstw, szalonych kultów, dzikich bogów, cudownie przerażającej magii i Milczącego Cesarza.
Przez Miasto Cudów.

Wyruszyłeś po kwiat paproci.


...czyli kolejny setting na zigzakowy konkurs. W jednym zdaniu: gracze wcielają się w gości, którzy byliby bohaterami legend arturiańskich, gdyby spisano je na Dalekim Wschodzie. Ich dom to olbrzymie miasto-moloch w klimatach Chiny Mievilla, Bruno Schulza i Lovecrafta.
Wiecie co? W sumie to Miasto jest duże. Chcecie walki o władzę? Okultystycznych intryg? Pogoni za plugawymi monstrami po dachach dzielnicy fabrycznej? Spoko. W Mieście Cudów dostaniesz wszystko, jeśli tylko skręcisz w odpowiednią aleję.

Mechanika jest autorska, ale inspirowana FATE.

Założyłem już stosowny temat na forum WTS, wisi tam podręcznik w pdf. Jeśli chcecie się z nim zapoznać, zapraszam. Jeśli chcecie pochwalić, skrytykować, zaproponować zmianę, zaoferować się jako ilustratorzy (podręcznik jest pozbawiony grafik) albo zrobić cokolwiek innego - zapraszam na forum i do komentarzy pod notką.

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak tylko wrócę z wywczasu (dzis wieczorem) siadam i czytam :)
19-08-2012 11:02
Ifryt
   
Ocena:
+2
Myślę, że bezpośrednie linki pomogą:
- wpis na forum,
- pdf z materiałami.

Co do meritum, to pomysł bardzo fajny, lecz na razie mocno w fazie początkowej. Ma potencjał, ale trzeba dorzucić tu sporo pracy (i szczegółowych pomysłów).

Jako przykład, co mi się podobało, mogę wspomnieć o wymienionym jako jeden ze skutków Upadku nasilającym się poczuciu nieistnienia u mieszkańców Miasta, które powoduje, że ludzie chętnie gromadzą się w większe skupiska (kościoły, organizacje, kluby itd.) Klimatyczny pomysł dający oryginalne uzasadnienie przydatnych w settingu erpegowym rozwiązań.
19-08-2012 12:43
~brzozek

Użytkownik niezarejestrowany
    Iskra Boża
Ocena:
0
Fajne, no i gratuluję zwycięstwa. Mam pytanie, dot Iskry, czy te punkty zużywają się za to że do puli kostek dodam kostkę cechy gdy chcę ja dołożyć?
22-09-2012 14:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.